יש לי מספר שאלות מטרידות מאוד:

יש לי מספר שאלות מטרידות מאוד:

1. כיצד ניתן להאריך את תקופת הנשאות למכסימום עד להתפרצות המחלה? 2. האם יש הבדל בין תפקוד מערכת החיסון אצל אישה לעומת גבר? 3. כמה שנים ניתן לחיות עם טיפול תרופתי? 4. מתי אמורות התרופות viread ופוסיאון להכנס לסל הבריאות? קראתי שתרופות אלה טובות בהרבה מהתרופות הקיימות. האם זה נכון ??? 5. למה בארץ יש הרבה יותר נשאיות מאשר באירופה? 40% בארץ לעומת 20% באירופה. זה ממש מתסכל. האם מערכת החיסון של נשות ישראל דפוקה או שהישראליות יותר קלות דעת..? תודה מראש על התשובות

נשאות

אאענה לפי הסדר: 1. התפרצות מחלות המוגדרות כאידס קוראת כאשר מערכת החיסון יורדת, וזאת אנו עוקבים דרך מספר תאים הנקראים CD4. כאשר מספר התאים יורד ל 350 לפי הההנחיות האחרונות אז אנו ממליצים על תחילת טיפול נוגד נגיפי, אשר מוריד את כמות הנגיפים בדם ומאפשר למערכת החיסון להתאושש. אנו לא מתחילים יותר מוקדם כדי לחשוף את המטופל פחות זמן לתופעות לוואי. 2. ייתכן שיש הבדל בתפקוד מערכת החיסון בין גבר ואישה אך יש חילוקי דעות לגבי זה. מה גם שאנו בודקים אצל המטופלים את מערכת החיסון. 3 כנראה הרבה שנים. הטיפול המלא החל להנתן באופן שגרתי מ 1996 ואנשים שאז היו חולים קשים חיים טוב היום. 4. סל הבריאות. אני מקווה שתרופות אלו ייכנסו בקרוב. צריך לזכור שתרופות אלו אינן תרופות פלא ולוא דווקא יותר טובות מהקיימות. הייתרון הגדול של הויראד , שהוא ניתן פעם אחת ביום, ויכול באותו כדור להיות משולב עם תרופה חדשה נוספת בשם אמטריבה. הפוזאון פוגע באתר שונה לגמרי מהתרופות הקיימות כך שיש לו ייתרון רק בחולה שהנגיף שלו עמיד לתרופות הקיימות. הבעייה בהוא ניתן בזריקות והוא יקר עד 8000 ש"ח בחודש כך שאין צורך לתת אותו כתחילת טיפול. במידה והנגיף כבר עמיד לכל התרופות הקיימות, אם הוא ניתן זה כאילו שאנו נותנים אותו כתרופה בודדת ומהר מאד "נשרוף אותו מבחינת עמידויות" כך שההתוויה היא שיש לפחות עוד תרופה יעילה שניתן לתת. בקרוב יהיו תרופות חדשות שפוגעות באתרים אחרים אשר ניתנים בכדורים. 5. ההערכה היא שבאירופה 20% מהנשאים הן נשים ובאפריקה כ 50%. אין בידי כרגע את הנתון המדוייק בארץ אך יש הגיון בנתון שאת מספקת בהנחה שמעל ל 40% מהנשאים בארץ, מוצאם מארצות נגועות במיוחד שארצות אפריקה בתוכם כך שזה אינו קשור למערכת החיסון. אקווה שתשובותי מספקות אותך ואני מזכיר שהמניעה הטובה ביותר ביחסי מין הוא הקונדום ולא מערכת החיסון.

למעלה