יש לי עוד שאלה חשובה אם אפשר,האם..

מסטיקה

New member
יש לי עוד שאלה חשובה אם אפשר,האם..

אם מישהו עובר ניתוח לתיקון בקע מפשעתי -(בשיטה הלפרוסקופית) אצלכם ביחידה לכירורגיה אנדוסקופית בבי"ח סוראסקי (איכילוב) האם הוא ינותח ע"י כירורגים בכירים בעלי נסיון רב בכירורגיה לפרוסקופית מתקדמת כמוך וכמו ד"ר סולד ד"ר אבו-עביד ודומיכם,או שיש גם סיכוי שהכירורג המנתח לפעמים יוכל גם להיות כירורג בעל נסיון מועט יותר בכירורגיה לפרוסקופית מתקדמת {כגון כירורג שרק זה עתה קיבל את רשיון משרד הבריאות לבצע ניתוחים בלפרוסקופיה מתקדמת-(לאחר שהוא ביצע לפחות 20 ניתוחי כריתת כי מרה לפני זה)..} לא שאין לי הערכה או שאני מזלזל חס ושלום בכירוגים "מתחילים" יותר בתחום אבל זו הרי עובדה בדוקה וכבר נעשה לפחות מחקר אחד גדול ומקיף בנושא ששיעורי ההישנות של בקע מפשעתי וסיכוי לפציעות באיברים סמוכים לאחר ניתוח בשיטה הלפרוסקופית גבוהים בהרבה מאלו בשיטה ה"פתוחה" אם הניתוח בוצע ע"י כירוגים בעלי נסיון מועט יחסית בניתוחים לפרוסקופים ולעומת זאת אם הניתוח בוצע ע"י כירוגים בעלי נסיון רב בתחום הלפרוסקופיה שיעורי ההישנות ופציעות היו אותו דבר פחות או יותר מאלה בשיטה "הפתוחה" אז זה ברור שאם ניתוח לפרוסקופי מבוצע ע"י כירוגים בעלי מיומנות ונסיון רב כפי שציינתי לעיל יש לו יתרונות רבים מניתוח דומה שנעשה בשיטה "הפתוחה" אך לעומת זאת אם הוא מבוצע ע"י כירוגים עם נסיון מועט, עדיף לעבור את הניתוח בשיטה ה"פתוחה" . אז רציתי לדעת בבקשה מי מבצע את הניתוחים האלה אצלכם ביחידה? תודה רבה. נ.ב אני מצרף לינק למחקר שאתה בוודאי מכיר שנעשה בנושא.

למעלה