יש לי שאלה בנושא גאוגרפיה הסטורית - אני מחפשת

יש לי שאלה בנושא גאוגרפיה הסטורית - אני מחפשת

למצוא מפה של אירופה מלפני מלחמת העולם ה-2 היה כפר קטן בצ'כיה, היום זה אוקראינה ששמו היה בהוץ או behutz אני לא מצליחה לאתר את המקום. אנחנו מאוד מעונינים להגיע לשם (מקום הולדתה של אימי ז"ל) האם ידוע לכם על מפות של האיזור ומהתקופה תודה מראש מעל כל עזרה

אם אף אחד אחר לא יעזור לך

את יכולה להעזר בפורום: "שורשים משפחתיים", ובמקביל כנסי לפורום :"שואה - הנצחה ותיעוד" בקישורים יש קישור לספרי זיכרון, תמצאי את ספר הזיכרון של העיירה הגדולה הקרובה לכפר, בכל ספר זיכרון יש מפה של האזור, אם המפה ביידיש, תוכלי להעזר בפורום "יידיש". בהצלחה!

בדיקת איות

אם את בטוחה שהאיות של העיר נכון, אז אני מאמינה שנוכל למצוא את המיקום. בקישורי הפורום יש המון אתרי מפות, למיטב זכרוני (אבדוק מאוחר יותר ) גם לאתר של מפות ישנות של אירופה. אני הולכת לשם לבדוק, בכל מקרה, אנא בדקי שוב את האיות כדי שנוכל לחפש בוודאות או לפחות נסי למצוא עיר מרכזית הסמוכה לכפר כדי להקל על החיפוש. ברוכה הבאה לפורום

כמה שאני מודה לך ! - זה לא עיר

זה היה כפר קטן ולא רחוק מחוסט על גדות נהר (שכרגע ברח לי השם) בקרפטים תודה רבה לך !!!

המשך

עשיתי חיפוש בגוגל באנגלית וגוגל לא מזהה את שם הכפר הנ"ל, ניסיתי לעשות חיפוש באוקראינית ומצאתי מפות מאוד מפורטות אבל אני לא יודעת באיזה איזור להתמקד וגם אינני קוראת את השפה לכן זה קשה מאוד. איך מאיתים את שם העיר שהעלית עכשיו? יש לכם מישהו שיכול לקרוא את השפה? אם כן, זו ממש לא צריכה להיות בעיה. עני על השאלות שלי ונוכל להתקדם, בכל מקרה יש לי חברים באוקראינה ובמידת הצורך אוכל להעזר בהם בהמשך, אבל אני חייבת את השמות מאויתתים בדיוק.

שוב מודה למאמצייך

שם הכפר בהוץ BEHUTZ גם אני בוגרת החיפושים בגוגל ומה שמצאתי זה דוקא בעברית - משהו על ספר של מרמרוש או מרמריש זה בקרפטים לא רחוק מחוסט או מסולוטפנה משהו כזה, אין לי את מי לשאול...לצערי!

מתחמם....

מצאתי מפה בגירסה אנגלית ואוקראינית בדיוק לאזור. האוקראינית יותר מפורטת, מייד אבקש מחברי האוקראינים לעזור עם איות של השם, הכל אופן רואים פה את חוסט = Khust . שוב, להערכתי במפה האוקראינית נוכל למצוא את מבוקשך, אמשיך לנסות. מפת מזרח אוקראינה

שיגרתי שאלה לחברי

ביקשתי איות בשפה האוקראינית, אני מקווה לקבל תשובה אבל זה יכול לקחת זמן ואולי אפילו לא היום.... נמשיך לחפש...

תודה, לגבי חוסט - גם אני מצאתי

מה שאני חושבת, שיכול להיות שהכפר נימחק למרות שלזכרוני, אימי אמרה לי שגרו שם גם גויים צ'כים אולכן אני חושבת שיש לחפש במפות צ'כיות מלפני מלחמת העולם ה-2 ואת זה אני לא מוצאת ובכל מקרה תודה

מפות הכי מפורטות

מצאתי מפה ממש ממש מפורטת שאפשר למצוא בא פרטי פרטים, אבל היא באוקראינית. אני ממליצה לך לעשות מאמץ להשיג את שם הכפר לא בלועזית, אלה בקרילית? אם אני לא טועה, זה הכתב וכך נוכל להתקדם. בכל מקרה, הנה קישור למפה.

קישור שברח

מפה של מזרח אוקראינה. דרך אגב, המשפחה שלי מהאזור....קצת יותר צפונה, סבא אחד מסמבור, אחד מדמידיווקה סבתא אחת מחומסק ואחת מקוריץ.

תודה לך, אבל אנחנו מדברים על תקופה

שהכפר/ האיזור היה תחת שליטה צ'כוסלובקיה כיום זה אוקראינה בתקופה של אימי זה צ'כיה ידוע לי ממנה שבתקופת עבר רחוק יותר זה היה הונגריה ולכן השפה שדיברו שם בנוסף לצ'כית ואידיש היתה הונגרית בכל מקרה המון תודה לך על מאמצייך

גילגולי האזור

ידוע שהאזור עבר גילגולים רבים, אך בסופו של דבר, אני בטוחה שבעזרת כתב קרילי ולא לטיני תוכלי למצוא את מבוקשך, אני הייתי מתמקדת במאמץ הזה. בהצלחה ונשמח לעזור בהמשך.

למעלה