יש לי שאלה לגבי פגיעה בכבל קואקסיאלי כמו של הוט בזמן מתח חשמלי לא כמו שצריך

אוקי שלום רב אני לא ידוע עד כמה השאלה שלי מתאימה לפורום אך אני מנסה בכל זאת לשאול פה
ככה השאלה העיקרית היא האם כבל מסוג קואקסיאלי כמו של הוט שמעביר עוצמות דרך מפצלים וכו האם הכבל הזה יכול להיפגע לאחר בעיות מתח בחשמל בדירה עד למצב שהכבל לא מעביר אות ועוצמות בין מפצלים וכו או שלכבל הזה יש הגנה די חזקה

המון תודה אם במידה והשאלה לא מתאימה לפורום הנוכחי אני אשמח לקבל הכוונה לאיזה פורום כן זה מתאים

רשר

Well-known member
מנהל
אוקי שלום רב אני לא ידוע עד כמה השאלה שלי מתאימה לפורום אך אני מנסה בכל זאת לשאול פה
ככה השאלה העיקרית היא האם כבל מסוג קואקסיאלי כמו של הוט שמעביר עוצמות דרך מפצלים וכו האם הכבל הזה יכול להיפגע לאחר בעיות מתח בחשמל בדירה עד למצב שהכבל לא מעביר אות ועוצמות בין מפצלים וכו או שלכבל הזה יש הגנה די חזקה

המון תודה אם במידה והשאלה לא מתאימה לפורום הנוכחי אני אשמח לקבל הכוונה לאיזה פורום כן זה מתאים
המפצלים כוללים מסננים, סלילים, נגדים,, ולכן רגישים למתחי יתר,
לרוב הם מוגנים ע"י הסיכוך כך שפגיעה יכולה להכנס או ע"י מתח חיצוני מאוד גבוה (אלפי וולט), או מספק מתח של המערכת שמחדיר מתח במקום לסנן אותו,

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל

הכבל הוא כבל אבל יש ציוד אלקטרוני בין הכבלים. יש ממירים. יש אולי מגברים. יש מפצלים ובמקרים מסויימים יש גם מרכזיות HUB (או דרכים אחרות שבעזרתן עוברת הרשת בין הנקודות בבית). השאלה היא מאד כללית, ולכן, ללא סיוע של איש מקצוע (טכנאי של חברת הכבלים או סתם אחד שמבין), לא תגיע רחוק.

למעלה