יש לי שאלה שנה וחצי אני שואלת

כוכבה48

New member
יש לי שאלה שנה וחצי אני שואלת

ולאף אחד אין תשובה אולי כאן אני יזכה לתשובה אף על פי שרשמתי כשהתארחה כאן טובה בן ארי ועליי היא פסחה בני בן שמונה עם תסמונת דאון לומד בבית ספר סיני לחינוך מיוחד ברמלה.בכל בתי הספר ברמלה יש יום לימודים ארוך ורק בבית הספר סיני הלימודים מסתימים בשעה 14.15 ביום שלישי 12.45 ביום שישי 11.45 .האם זה יתכן שילדים שלומדים בחינוך מיוחד יסיימו בשעות האלו ללא הזנה ללא חברה ללא שום פעילות ללא עזרה בלימודים ללא חוגים.בשנה שעברה כתבתי מכתב לשמוליק הרנוי עד היום לא קבלתי תשובה.התקשרתי לטובה בן ארי דברתי איתה היא אמרה שהיא לא מטפלת בזה והפנתה אותי למפקחת של החינוך המיוחד גם איתה דברתי והיא אמרה לי לפנות לטובה בן ארי אמרתי לה שהיא הפנתה אותי אליך .וככה זה חוזר על עצמו ואני לא מקבלת תשובה .מדוע הילדים האלה נופלים בין הכסאות ולאף אחד לא איכפת מהם?עד מתי?מקווה לקבל תשובה שסוף סוף אני יבין למה מתעללים בילדים האלה.תודה כוכבה

מיכל שב

New member
כוכבה, הדברים שאת כותבת

קשים מאוד. תרשי לי לנסות ולבדוק את הנושא. אני מניחה שזה יקח מספר ימים - אני אשלח לך מסר ברגע שתהיה לי תשובה.

כוכבה48

New member
מיכל תודה רבה רבה../images/Emo24.gif

אשמח לשמוע כל תשובה שתיהיה העיקר שיהיה אותי זה מתסכל שאני לא יודעת מדוע? תודה כוכבה

זהבה נ

New member
כוכבה 48 שלום לך ואתך הסליחה

במידה ונשמטה תגובתה של הממונה על זכויות הורים ותלמידים הגב' טובה בן ארי שהתארחה כאן בחודש שעבר. התשובה שלי לשאלתך היא כזו: בנך לומד בבית ספר לחינוך מיוחד שבו לומדים תלמידים המתפקדים ברמתו עד כמה שניתן . בבתי הספר הללו של החינוך המיוחד לא מתקיים בדרך כלל יום חינוך ארוך, ואת החינוך הארון בעירייה שלכם כפי שציינת לא מפעיל משרד החינוך. בחינוך המיוחד מתקיים יום לימודים ארוך רק לתלמידים אוטיסטיים בעלי קשיי תקשורת ואני שמחה בשבילך שאין לבן שלך בעיות תקשורת. בזמנו אגודת אלו"ט פעלה רבות לשנות את שעות יום הלימודים לתלמידים בעלי קשיי תקשורת ובחלקו ממומן היום על ידי לשכת הרווחה. כי העירייה מפעילה את יום הלימודים הארוך. יש לעשות הפרדה בין ההתחייבויות של משר'ד החינוך וההתחייבויות של הרשות המקומית. אני יודעת (מניסיון אישי שלי כאימא) ומאמינה שמאוד קשה לתפקד בבית עם תלמיד עם צרכים מיוחידים כל כך כמו שלך ולכן אולי אין לי עיצה אופרטיבית יותר בשבילך, מלבד שתקומי ואת הכוחות והמשאבים שלך תפני לעמותת אקי"ם שיפעלו לשינוי החקיקה בכנסת כפי שעשה בעבר ארגון הורים באלו"ט לילדים האוטיסטיים. בהצלחה.

למעלה