יש לי תחושה שלבתי יש בעיות חברתיות

איזי בת

New member
יש לי תחושה שלבתי יש בעיות חברתיות

היא תמיד רבה בהסעה עם ילדים, היא ברוגז די הרבה גם עם 2החברות הטובות שלה. אני חושבת שהיא רוצה שהכל ילך לפי דרכה וזה שלא כך היא שוברת את הכלים. האם יש דרך לאבחן את הנושא? אני לא רוצה שתתקל בבעיות בעתיד. היא בת 8.5

מיומנויות חברתיות

בכדי לענות על שאלתך יש חשיבות להרחיב את הידע שלה לגבי התמודדויותיה הרגשיות של בתך גם בסיטואציות שאינן חברתיות. האם היא מתוסכלת מהר מהתמודדויות עם משימות שאינן קלות לה? מתפרצת? מפגינה התקפי זעם? האם נמנעת מהתמודדות עם כשלון? האם מצליחה לדחות סיפוקים? האם זקוקה לשליטה בסיטואציה ומתקשה שמכתיבים לה את הכללים? יש חשיבות לעשות אבחנה מבדלת האם הקשיים באים ממקור רגשי שאינו בהכרח ממקור של מיומנויות חברתיות, \האם מתקשה במיומנויות חברתיות או הם מדובר בשילוב

איזי בת

New member
לא ניסיתי מעולם לעשות את ההבחנה

אבל בשיעורי בית למשל היא לא מוכנה להתאמץ במקצועות שקצת יותר קשים לה,היא מתעצבנת בקלות,היא לא יודעת להעסיק את עצמה בכלל ותמיד חייבת שיעסיקו אותה גם אם זה במחיר כעס העיקר שתשומת הלב תהיה נתונה אליה.לא יודעת האם היא נמנעת מכשלון לא שמתי לב לזה, היא יודעת לדחות סיפוקים, היא כועסת כשלא כשהיא לא מקבלת את מה שהיא רוצה ומסדרת לך את כל היום (בתאוריה) איך ניתן לסדר את מה שהיא רוצה.ניסיתי לענות בכלליות על השאלות ששאלת אבל מודה שאף פעם לא שמתי לב לדקויות.(אני אתחיל לשים לב מעכשיו)

איזי בת

New member
קודם כל תודה....

שנית הנה לדוגמא אמרתי לה לסדר את החדר התגובה הייתה התפרצות ופרצוף מסכן וניסתה לדחות את זה ליום אחר, אבל היא הלכה לסדר כי ראתה שלא אוותר.. בכלל עוד תופעה שיש לה היא התמרחות עם הזמן כל דבר לוקח לה פי 2 או אפילו 3 מהזמן הרגיל לביצוע....

אמא יקרה

קודם כל כל הכבוד על יכולת ההתמודדות שלך מול בתך, נראה שהיא משקיעה המון אנרגיות ומשאבים בביטויי כעס, ואת מצליחה לשים את הגבולות היכן שצריך ולהיות עיקשת. בנוסף הדבר רק מראה את הצורך הרב של ביתך במסגרת זו שאת מקנה לך (עובדה שלבסוף היא מקיימת את שביקשת ממנה). עם זאת עולים מספר סימני שאלה מתוך התיאורים שלך (כולל האיטיות שתיארת בדיווח הקודם). הייתי ממליצה בשלב זה לפנות לפסיכולוגית (בשלב הראשון רק אתם ההורים) ובעזרתה לאחר הצגת התמונה המלאה, לעשות הערכה האם ניתן לכוון אתכם לדרכי התמודדות במסגרת הביתית (מספר מפגשים), האם יש צורך לערוך אבחון לבתך במטרה למקד את מקור הקשיים ולהציע מענה טיפולי מתאים, או כל המלצה אחרת שתעלה מתוך האינטראקציה בינכם. אל תיבהלו מההמלצה, לעיתים הכוונה של אדם חיצוני מארגנת את הדברים בצורה טובה ומאפשרת איכות חיים טובה יותר. אשמח להמליץ על איש מקצוע באזור מגורייך. בהצלחה.

איזי בת

New member
אני אשמח אם תמליצי....

אני אישית עברתי סדנה של הצבת גבולות (סדנה מדהימה) כך שאני די משתדלת לשמור על הגבולות והיא יודעת שלא ניתן לשחק איתי בנושא... אני "ההורים" שלה כך שאני פתוחה לשמוע תמיד ואשמח אם תמליצי על מישהי מאיזור המרכז. תודה

למעלה