יש לכם המלצה לספר לתסריטאית מתחילה?

lastiger

New member
יש לכם המלצה לספר לתסריטאית מתחילה?

היי, יש לכם במקרה המלצה לספר שמסביר את יסודות התסריטאות בצורה בסיסית, קצת היסטוריה קצת דוגמאות וקווים מנחים לכתיבה? בעברית , אנגלית או צרפתית....מחפש מתנה לאמא שלי שהחלה להתעניין בנושא ומחפשת ספר ברמה גבוהה - לא בסטייל "איך לכתוב תסריט בשבעה ימים" (כמו שהיה לכריס בסופרנוס...) , הכוונה למשהו רציני ומוכר שכתוב ברמה אקדמית. אודה לכם המון אם תוכלו להמליץ על משהו :) תודה! אלון.

יש כמה

סיפור של מקי הוא הכי רציני והכי מקיף אבל הוא יכול להיות קשה למתחילים למתחילים יש את איך לכתוב תסריט של סיד פילדס (שאני ממש לא סגורה על השם שלו כי יש לי אותו באנגלית) ואת תסריטאות של קובי ניב

GK_FF

New member
אני קראתי את "תסריטאות" ואת "סיפור"

בעיני "סיפור" מדהים, מצוין ומומלץ בחום!!!!! מעלה נקודות ממש מעניינות שרק נהיות יותר מורכבות ועמוקות ככל שהספר מתקדם ובשלביו המאוחרים כבר מרגיש יותר כמו ספר פילוסופיה\פסיכולוגיה מספר על קולנוע (וזה כנראה מדגיש את הקשר בין השניים). מרתק.
"תסריטאות" הרבה פחות טוב, בפני עצמו הוא נחמד ומצליח להפעיל את המוח אחת ל10 עמודים אבל בהשוואה ל"סיפור" הוא כמעט נראה לא מקצועי. אגב ידעתם שהסופר של "סיפור" (רוברט מקי) מצוין רק בבערך 5 סרטים בIMDB, אף אחד מהם לא מוכר ואחד מהם הוא "ברבי - הנסיכה ובת הכפר"? (בתור "יועץ תסריטאי" אני חושב) האמת שראיתי את הסרט עוד לפני שגיליתי את זה... XDDD

סיפור הוא מופלא

מעבר לכל מה שהוא מסביר שם הספר כתוב נהדר מה שהופך את הקריאה לכיפית ברמות אבל לקריאה ראשונה הוא יכול להיות מתיש ומבלבל. מסכימה לחלוטין לגבי תסריטאות אבל בשביל מישהי שרק נכנסת לתחום וצריכה להכיר את הבסיס זאת אופציה לא רעה.

lastiger

New member
תודה:) שאלת המשך

זאת מישהיא מאוד אנטיליגנטית עם ידע עצום בספרות ופילוסופיה וקולנוע שכבר לקחה קורס תסריטאות ב"פתוחה"...לכן דיברתי על משהו ברמה אקדמית ובשפה גבוהה...אז נראה לי שאלך על "סיפור"...זה נשמע טוב:) שאלה אחרונה: האם יש ספר יותר ספציפי שמדבר על איך ליצור סרט דוקומנטרי? שוב תודה רבה! עזרתם מאוד

אם כך אכן סיפור יותר מתאים

זה גם יצא בתרגום לעברית לא מזמן אז בכלל טוב בנוגע לדוקומנטרי אין לי מושג

hativa1

New member
אם את מתכוונת לליצור מבחינה

תסריטאית, אז כל החוקים לסיפור עלילתי שכתובים ב"סיפור", הם חוקים שחלים גם על כל סרט דוקומנטרי. כך שגם אם את רוצה להיות יוצרת דוקומנטרית את חייבת לדעת את החוקים ב"סיפור".

למעלה