יש לכם מידע על אנטרנט דרך שקע חשמל?

lastiger

New member
יש לכם מידע על אנטרנט דרך שקע חשמל?

היי אני רוצה לעשות רשת אנטרנט בבית כדי לחבר עוד מחשב נייד לאנטרנט. אני לא רוצה אלחוטי בגלל הקרינה, וקווי זה גם בעיה כי צריך לקדוח בקירות, אז הטכנאי המקומי שלי הציע משהו חדש שרץ על תשתית החשמל בבית. הוא אומר שמחברים איזה מכשיר לרשת החשמל וכל אפשר להכניס כבל מסויים שיתאם בין המחשב לשקע חשמל בכל נקודה בבית ולהתחבר כך לאנטרנט. הוא רוצה על ההתקנה 1200 שקל. האם יש לכם מידע על החיבור הזה? האם יש בחיבור הזה קרינה? הוא אמין? המחיר סביר? אשמח לתגובות:) תודה

eladts

New member
הבנאדם שודד

לי יש בבית ממירים כאלו שעלו כל אחד $18. ההתקנה היא לחבר אותם לשקע ולחבר מהם כבל רשת למחשב או לנתב. בכל מקרה, כיוון שזה קוי אין בזה קרינה. לדעתי אין מה לפחד מקרינה של WI-FI, קרינה של טלפון סלולרי הרבה יותר חזקה וגם היא לא מזיקה על פי מה שידוע לנו.

rafid1

Active member
מנהל
-->

אפשר לינק לחנות ? אגב, מה המהירות שלהם ?

rafid1

Active member
מנהל
אחלה , עדיין לינק יעזור להזמין...

אבל... נראה לי שאלך על אלחוטי...או סתם כבל משוך... זה הכי זול. מדובר באותו חדר, מקצה לקצה...אז אולי אפילו ה USB ה"מושמץ" יספק...

eladts

New member
זהאכן מארה"ב וזה לא יפעל בארץ

כי זה מיועד מתח 120V ומן הסתם זה לא ממש יעבוד דרך שנאי.

eladts

New member
פשוט חיברתי לשקע

אני עדיין בגולה הדוויה...

marvin2

New member
קח בחשבון שיש לזה כמה מגבלות

המרכזית היא שאתה חייב שכל השקעים ישבו באותה פאזה. ברוב הבתים בארץ יש חיבור תלת פאזי...בקיצור, רק הבדיקה של חשמלאי על כמה פאזות יש לך ואיך הפיזור שלהם בבית יעלה לך לא מעט. במידה ואתה ממש מפחד מ WIFI - לך על HPNA - שיכול להוליך את הרשת הפנימית על קווי הטלפון שיש לך בבית. זה קל (מאד) להתקנה ועובד נפלא. בנוסף זה ציוד שאפשר לקנות בבזק, מה שמבטיח לך שרות סביר (יחסית) ותמיכה. והפיתרון הכי טוב - רשת קווית ! תתפלא כמה קל למתוח כבלי רשת בבית חדשים שיש בהם תשתית מתאימה. בעקרון אפשר לעשות את זה לבד, אבל אני לא חושב שחשמלאי/ קבלן פשוט יקח על זה יותר מאלף שקל, כולל חומרים.

iky

New member
צודק! ואפשר לחבר גם על תשתית כבלים TV>>

מחיר זוג מתאמים בבזקסטור 620 ש"ח ההתקנה פשוטה: מתאם אחד מחברים לשקע הטלפון הרחוק ומתאם שני בשקע ע"י הנתב ומשם חיבור כבל RJ45 לנתב או סוויץ'

lastiger

New member
תודה:) שאלות המשך על HPNA :

לא הבנתי אם זה צורך נתב או לא...ואיך בדיוק זה עובד...כל מחשב יכול פשוט להתחבר דרך יציאת טלפון מכל מקום בבית? הוא לא צריך להיות מחובר לנתב ישירות? אם תוכל לפרט בכמה שורות איך זה עובד אשמח:) תודה שוב,

iky

New member
אין צורך בנתב >>

הסבר על חיבור HPNA3 . בכללי, אם אתה שם שני מתאמים nשני צידיו של חוט טלפון פשוט או כבל TV (כבלים) הם "נהפכים" בעצם לכבל רשת תקני

iky

New member
כמובן שדרוש לפחות מתג אבל >>

מאוד מומלץ להשקיע 200 ש"ח בנתב (אין צורך בנתב HPNA3) ולו רק מטעמי אבטחה

lastiger

New member
אבל בהסברים מצויין נתב

אני קצת הולך לאיבוד בהסברים כתוב שיש צורך בנתב, בנוסף למודם הבייתי...אז כן צריך נתב או לא? בנוסף עדיין לא הבנתי לפי הציורים הסרוקים מערכת ההתקנה, האם כל החיבורים שם זה למחשב אחד ראשי או לכל מחשב שמתחבר בבית? כלומר - האם לכל מקום בבית שאני רוצה לחבר מחשב אני צריך את הערכה הזאת ? או שהערכה מתחברת רק למחשב אחד ושאר המחשבים פשות מתחברים לקו הטלפון בלי כלום מקווה שאני לא מטריח...:) תודה

iky

New member
סדר>>

אולי באמת לא הייתי ברור. בהנחה שהתשתית שלך ADSL ואתה רוצה ליצור רשת ביתית בין נייח + נייד ולשתף אינטרנט באופן נורמלי אז: אתה צריך נתב הכי פשוט (150 ש"ח ) ושני מתאמים HPNA3 כאשר מתאם אחד יהיה מחובר קבוע לנקודת הטל' שסמוכה לנתב ומתאם שני יהיה מחובר לנקודת הטלפון שאליה תבחר לחבר את הנייד. אם תרצה לגלוש מחדר/נקודת טלפון אחרים, תצטרך או להעביר את המתאם לנקודה החדשה או להתקין מתאם נוסף. כמובן שהמצב האידיאלי הוא שבכל שקע טלפון/כבלים יהיה מתאם ואז כל הבית מרושת אבל בארץ המתאם יקר.

lastiger

New member
אוקי, הובן:) כמה עולה מתאם?

וזה משנה אם 2 המחשבים בבית ניידים? האם המתאם דורש חיבור לחשמל או משהו? מקווה שאלה שאלות אחרונות:) תודה

iky

New member
>>

1) 620 לזוג 2) לא משנה נייד/נייח 3)המתאם בא עם חיבור חשמל

למעלה