יש מישהו שחושב שהתערבות הממשלה היא דבר טוב?

מצב
הנושא נעול.

אסף 555

New member
אז אולי פעם אחת תיתן את ההגדרה (לפי דעתך)

אתה בכלל מבין מה זה אינפלציה?
אני די משוכנע שאתה לא מבחין כלל בין עליית מחירים לבין אינפלציה חזור לקורסי המבוא לכלכלה ותברר.
כל פעם זה אותם דיונים בפורום ואותם טיעונים בדיוק, וההרגשה מהצד שאתם פשוט משתמשים בהגדרות שונות למושג הזה אבל בבסיס הענין אין לכם שום ויכוח. אז מהי לדעתך ההגדרה של אינפלציה? מענין לשמוע.

קרלטון

New member
עלייה בנפח BS שיוצא ממקלדת נתונה

כל פעם זה אותם דיונים בפורום ואותם טיעונים בדיוק, וההרגשה מהצד שאתם פשוט משתמשים בהגדרות שונות למושג הזה אבל בבסיס הענין אין לכם שום ויכוח. אז מהי לדעתך ההגדרה של אינפלציה? מענין לשמוע.
ומה שיש בשרשור הזה זה ממש סחרור אינפלציוני.

אגב- אני שמתי לב לסחרור אינפלציוני אחר

ומה שיש בשרשור הזה זה ממש סחרור אינפלציוני.
אגב- אני שמתי לב לסחרור אינפלציוני אחר
בציונים בבגרות ובאוניברסיטה . זה לא יאמן איזה סחרור אינפלציוני יש בתחום הזה....או שלחלופין הילדים של היום הרבה יותר חכמים מאלה לפני עשר ועשרים שנה....
מה שנראה פחות סביר. בקיצור- אני חושב שצריכה להיות איזו התאמה של ציונים ישנים למדד הציונים הכללי. זה לא פייר!

iyyi

New member
הגרת האינפלציה בוויקיפדיה

אתה בכלל מבין מה זה אינפלציה?
אני די משוכנע שאתה לא מבחין כלל בין עליית מחירים לבין אינפלציה חזור לקורסי המבוא לכלכלה ותברר.
"אינפלציה היא מונח כלכלי המתאר תהליך של עלייה כללית ומתמשכת של רמת המחירים במדינה או בשוק מסוים."

חגי

New member
ואללה ...אפילו בויקיפדיה יודעים ש

"אינפלציה היא מונח כלכלי המתאר תהליך של עלייה כללית ומתמשכת של רמת המחירים במדינה או בשוק מסוים."
אינפלציה היא לא עליית מחירים אלא תהליך מתמשך של עליית מחירים כללית. יעני אם ב 93 המדד עלה בגלל 3 סיבות מאד מקומיות (קפיצה במחירי השכירות בגלל העלייה הרוסית/ קפיצה במחירי הבריאות בגלל חוק הבריאות וזינוק מטורף במחיר העגבנייה...) - זה בדיוק לא עונה להגדרת אינפלציה. אבל ידידנו פרנקל הביא באותה השנה את הריבית ל 15% ואחכ היה קשה להסביר לאלו שתפסו את מקומו שכל התפיסה שלהם שגוייה. באותה מידה עליית מחירי חומרי הגלם בעולם אינה אינפלציה ולכן פעולות בנק ישראל בתחילת השנה והעלאות הריבית היו שגויות...

אוקיי. חגי- אז אתה טוען שעליות המחירים

אינפלציה היא לא עליית מחירים אלא תהליך מתמשך של עליית מחירים כללית. יעני אם ב 93 המדד עלה בגלל 3 סיבות מאד מקומיות (קפיצה במחירי השכירות בגלל העלייה הרוסית/ קפיצה במחירי הבריאות בגלל חוק הבריאות וזינוק מטורף במחיר העגבנייה...) - זה בדיוק לא עונה להגדרת אינפלציה. אבל ידידנו פרנקל הביא באותה השנה את הריבית ל 15% ואחכ היה קשה להסביר לאלו שתפסו את מקומו שכל התפיסה שלהם שגוייה. באותה מידה עליית מחירי חומרי הגלם בעולם אינה אינפלציה ולכן פעולות בנק ישראל בתחילת השנה והעלאות הריבית היו שגויות...
אוקיי. חגי- אז אתה טוען שעליות המחירים
בעולם ב-20 השנה האחרונות נבעו מסיבות מיקרו כלכליות ולא מאקרו כלכליות. סבבה לגמרי- אני לא יכול להגיד שאני מסכים איתך כי אני לא מבין מספיק, אבל יתכן שאתה צודק. אבל אתה מבין את הבעיה בהפרדה הזו שאתה עושה. כי קשה מאוד לדעת איפה לשים את הגבול ואיך אפשר בכלל להגדיר מתי עלייה של מדד המחירים לצרכן, שעליה הרי אתה לא מתווכח איתי, מהווה תהליך מתמשך של עליית מחירים כללית ומתי היא מהווה עליית מחירים בשוקים ספציפיים. במידה מסויימת גם לא ברור עד כמה זה משנה מבחינה קונקרטית ולא תיאורטית. כלומר מבחינת חיי היום יום, או ה-1000 ש"ח האלה בכספת שלי...

מצב
הנושא נעול.
למעלה