יש שני סוסים טרויאנים...אחד זה לפיד

יש שני סוסים טרויאנים...אחד זה לפיד

שממשיך את מורשת אביו (וזה בסדר) אבל הוא חבר של רוה"מ ומה לעשות גם מחזיק באיגדיאולוגיה קפיטלסטית...אז הוא לא יהווה חלק מגוש חוסם
השני זה כאן וקוראים לו ספרטאקוס...איך מפלגת העבודה הצליחה לשתול כאן אחד משלה...אני לא יודע

אדון ספארטה...חברה שלך שלי...אוי ואבוי אם היא תהיה אפילו קרובה למועמדות...
תגיד לי מאיפה היא חושבת להביא 15 מיליארד...
מה המצע המדיני שלה...שמאל ושמאלה

סע לשלום

אידיוט משריש

מעולם לא הסתרתי שאני תומך בשלי לראשות הממשלה, בדיוק כפי שתמכתי בה לראשות המפלגה שלי. אבל אם לא שמת לב, יש עכשיו מאמץ אמיתי ליצור גוש חוסם לנתניהו ששותפים לו גם שלי וגם לבני שכבר נפגשו היום ודסקסו בעניין. כך שאם אנחנו רוצים שזה יצליח, עלינו חברי שתי המפלגות לשלב כוחות גם בינינו. השיטה הידועה שכל כך אהובה על הדיקטטור נתניהו היא הפרד ומשול, וזה הדבר האחרון שאנחנו צריכים לעשות כדי שלא לשחק לידיו. כך שמה שאתה עושה עכשיו זה בדיוק מה שהוא רוצה ומצפה שנעשה. אלא אם כן אתה שתול של הליכוד-ביתנו וזו מטרתך מכתחילה.

אתה פשוט ילד

אם אתה חושב שעיתונאית יכולה פתאום להיות אפילו מועמדת לראשות ממשלה...
אני בהחלט בעד כוח משותף שיהווה אלטרנטיבה...בהחלט
אבל המפלגה שלך...מפלגת העבודה לא מתאימה להנהיג את המרכז שמאל
בגלל שהם היסטוריים הם קנו או ירשו את הזכות ?
לפיד ? כנ"ל...הרבה צבע...עוד לא ראינו תוכן

ולמה אתה טרויאני ? כי בפעם האחרונה שהסתכלתי מדובר בפורום של התנועה...אתה מוזמן בדיוק כמו שאני אורח כאן...אבל להטיף את האידיאולוגיה של שלי שלכם לא כאן

אקסקליבר

shaycohen2

New member
הבעיה עם לפיד

אני מסכים שיש בעיה עם לפיד. שמעתי את הראיון שלו היום בגל"צ. הוא חושב שביבי ראש ממשלה לא טוב אבל נואש מהנסיון להחליף אותו. השאיפה שלו היא להיכנס לקואליציה. הגישה שלו לא נכונה- גם אם הוא רוצה להצטרף לקואליציה, הוא צריך לעזור לגוש המרכז לנסות ולהחליף את ביבי. זו צריכה להיות העדיפות הראשונה. שמעתי גם את מספר 2 שלו, פירון. הם כבר מצאו פתח לזחילה לקואליציה. לפיד אמנם אמר שלא יהיו עלה התאנה של קואליציית ימין חרדים אך פירון אמר שאם עוד מפלגה מהמרכז תכנס, אז הם גם יוכלו להכנס. אפילו במידה וקדימה תעבור את אחוז החסימה ותכנס לממשלה. נו באמת- 2 מנדטים שאולי יהיו לקדימה יהפכו את הקואליציה למתונה?
אני מקווה שבפגישות עם שאר ראשי המפלגות בגוש יצליחו לשכנע אותו שהוא הולך בדרך לא נכונה.

כחלחל

New member
זה נחמד מאד להעביר ביקורת על לפיד

והביקורת במקרה זה גם נכונה וגם במקומה.
רק חשוב לזכור שמאחורי חריפות הלשון , התוקפנות והציניות של לפיד האב עליו השלום,
עמד תמיד החנווני בעל המכולת אברהם פורז ששלושת עקרונות מלאכתו אומנותו הגדולה היו אז כהיום:
א. שמירה על האינטרס האישי של אברהם פורז
ב. שמירה על המזומנים (ראה גם א)
ג. הליכה בין הטיפות (לטובת א).

"תנועה" שהוקמה על בסיס מזומני האתנן של פורז קשישא, והינה בחזקת "אשה מוחזקת" כמשמעותה השלילית ביותר
עדיף לה בעניני מוסר, ודוגמה לאחרים שדווקא תאמץ לה את השתיקה.

צורי80

New member
הבעיה היא עם השמאל

שמאחר והוא הצטמק כל כך הוא מנכס לעצמו את המרכז
לפיד לא שייך לגוש ה'שמאל-מרכז', לפיד הוא מרכז וזה שגוש השמאל-ערבים הולך להיות עם 38-42 מנדטים לא אומר שלפיד צריך להיות חלק ממנו.
בסוף הקדנציה של אולמרט כשלבני ניסתה לבנות קואליציה עם ש"ס, אחת הדרישות של ש"ס הייתה שירושלים לא תהיה במשא ומתן, לבני סירבה.
לפיד מתנגד לפשרות בירושלים, אין עתיד (...) לקואליציה שתובל מבחינה מדינית על פי האג'נדה של לבני ותכלול את לפיד.

shaycohen2

New member
כמו תמיד, אתה רואה דברים באופן חד צדדי

לפיד אמר שלא יישב בממשלה שלא תנהל משא ומתן עם הפלסטינים. האם ביבי ניהל משא ומתן ב-4 השנים האחרונות? האם הוא מתכוון לנהל משא ומתן עם הפלסטינים בקדנציה הבאה? זה, כמובן, נראה לך שולי כי זה לא תומך בעמדה שלך. ברור שיש הבדלים בעמדות בין לבני ללפיד אך ההבדלים קטנים מאשר ההבדלים בין לפיד לליכוד. בכל מקרה, לבני ולפיד מסכימים על כך שביבי הוא ראש ממשלה לא טוב. ההבדל הוא בנכונות להיאבק על החלפתו.

צורי80

New member
הסרבן הוא אבו מאזן

שמתנגד למשא ומתן ללא תנאים מוקדמים
לפיד יודע זאת ולכן אני מעריך שכל עוד נתניהו לא יחזור בו מנאום בר אילן לפיד יסכים לשבת בקואליציה גם ללא משא ומתן, כמו שאמרתי, הוא מפלגת מרכז.

shaycohen2

New member
אתה בעצם טוען שלפיד שיקר

כשאמר שיש עתיד לא תשב בממשלה שלא תנהל מו"מ עם הפלסטינים. אני מקווה שאתה טועה. את מעט הקרדיט הזה אני מוכן לתת לו בינתיים. הספין המתמשך של ביבי לגבי מו"מ ללא תנאים מוקדמים הוא לא רציני.

mr dish

New member
היהיר לפיד, כגבירתך, מתאים את קישקושיו למציאו

ת הרגעית, אם בסקר היומי ואם בויכוח היומי, עם סביבתו ומתחריו על קישוש מעט הקולות שנותרו לקושש, בסמול ההזוי.

צורי80

New member
פוליטיקאי חייב להתפשר על דברים

אם הוא לא יתפשר הוא לא יקבל כלום

הכי הגיוני ונוח עבור לפיד זה להתפשר על משא ומתן חסר תוכלת ותועלת

יתכן וגם לבני תאלץ להתפשר על זה, על אף שזה הדגל המרכזי שלה, כי קשה להאמין שהיא תהיה מסוגלת לשרוד ארבע שנים באופוזיציה.

shaycohen2

New member
פוליטיקאי יכול להתפשר

אבל אם הצהיר משהו במפורש, הוא צריך לעמוד בו. אחרת- שלא יצהיר. יש לנו כבר מופז אחד. לא צריך עוד.
לבני נשארה באופוזיציה בקדנציה הקודמת- למרות לחצים חוזרים ונשנים להצטרף לקואליציה. לכן, לא ברור על מה אתה מסתמך כאשר אתה קובע שלא תוכל לשרוד באופוזיציה. היא גם הוכיחה שהיא לא מתפשרת על החזרה לתהליך המדיני.

צורי80

New member
מסכים, לדוגמא פוליטיקאי שמצהיר נגד חוק מופז

באמת צריך לעמוד מאחורי זה, אבל לפוליטיקה יש כללים משלה
ויאיר לפיד יצטרך לשים את המשא ומתן חסר התוחלת ותועלת בצד ולדאוג לדברים החשובים באמת, אחרת כאמור, הוא לא ישיג כלום. ואם הוא יתעקש וכן ישיג משא ומתן הוא יקבל בתמורה פיגועים, אז בשבילו ובשביל כולנו אני מקווה שהוא ירד מהעץ.

לבני נשארה באופוזיציה ומפלגה שקיבלה 28 מנדטים היום על גבול אחוז החסימה, ולבני עצמה מצליחה לגרד על פי הסקרים 9-10 מנדטים - ירידה של כ-20 מנדטים.
כמובן שיש להכל הסברים, וכמובן זה באשמת מופז (שקיבל מפלגה עם 12 מנדטים בסקרים)

גם אם היא תתעקש לשבת באופוזיציה, אני משוכנע שתהיה שליש סיעה לפחות שתחבור לקואליציה וכל המפלגה הזאת תתפרק.

ואנא חסוך ממני את התשובה הקבוע "מה שאתה כותב זה ראיה חד צדדית"

shaycohen2

New member
עוד דוגמא-פוליטיקאי שמצהיר שיש למוטט את שלטון

חמאס. אסור לעצור לפני כן! וכשהוא מגיע לשלטון הוא שוכח מהצהרה זו.
שוב, כמו שאמרת, פוליטיקאים צריכים לתמרן במסגרת האפשרי. אבל כאשר פוליטיקאי מצהיר בפירוש שלא יעשה משהו (או כן יעשה משהו), הוא צריך לעמוד בזה. לבני פועלת בהתאם להצהרות שלה, בין אם זה משרת אותה פוליטית או לא. ביבי פועל בהתאם למה שמשרת אותו פוליטית, בין אם זה לטובת המדינה או לא. לבני נשארת נאמנה לדרכה, גם אם זה עולה לה במנדטים. את ביבי מנחה תאוות השלטון.
לגבי פירוק הסיעה אחרי הבחירות - אני בטוח שביבי ינסה. זה גם מה שהוא עשה אחרי הבחירות הקודמות. הוא לא מסתפק במנדטים שהוא מקבל בבחירות (גם אם יש לו רוב) ותמיד מנסה לגנוב עוד מנדטים שהבוחרים נתנו למתנגדיו. זו דרכו.

mr dish

New member
נכון מאד ! זוכרים כולנו איך השתוללה הגברת שפי

צר, בעת הפסקת מבצע "עופרת" שלא ע"פ התוכניות ללוחמה, לפני שפשטו על בית החולים בו התרכזו כל חלאות החמאס...איך היא זעקה במלוא גרונה שאין לחדול....

איך אינך מסמיק, איך?

shaycohen2

New member
הטענות שלך מטופשות

כבר היינו בדיון הזה. אני לא טוען שביבי נכשל בכך שלא מוטט את שלטון חמאס, כפי שלא ציפיתי לכך מהממשלה הקודמת. אני טוען שאסור היה לו לצאת בהכרזות שהוא בעצמו לא מתכוון למלא.

mr dish

New member
ומה בדבר הכרזותיה של המלכה? האם פנקס הקטן

ייגבה גם את הכשל המוחלט של הצעה מספר 1701, למשל?

שהרי ברור לכולנו - גם לך ולמלכתך - שאת תוצאות הכשל המוחלט הזה, בו התהדרה המלכה כמו טווס בעת חיזור...את התוצאות הרות האסון הללו אנחנו עוד נחווה.

אם מדובר על טענות מטופשות, אני לפחות מסמיק כשאני מדבר שטויות ונתפס על חם....

shaycohen2

New member
תוצאות מלחמת לבנון נמדדות בהרתעה ובשקט

שמאפיין את גבול הצפון מאז. לא בהחלטה 1701.

mr dish

New member
נסה לצרוח זאת בעת מניין ההרוגים הבא, לכשתפתח

התופת המתוגברת בצפון, הפעם גם על ביתך במרכז...

מתבוסתנות לנסיגה - כוחך עולה, הא?

shaycohen2

New member
יותר משש שנים חלפו מאז המלחמה

בקנה מידה מזרח תיכוני- זהו שקט שהושג באמצעות הרתעה. מה צופן העתיד - אף אחד לא יודע.

למעלה