יש תקווה?

chebis

New member
יש תקווה?

עשיתי החזרת מוקפאים ב 15.11 מאז כבר 3 בדיקות בטא חיוביות כשהאחרונה היתה אתמול, המספרים הם ככה:
בטא ראשונה 308
שניה 822
שלישית 18702
בגלל שזה גבוה ידעתי שאו שזה יכול להיות יותר מאחד(החזרתי 3) או שזה לא יגמר טוב.
לפני חצי שעה התחילו כאבים ומדי גם דימום, כנראה שצדקתי שזה לא יגמר טוב.
ביחידה המטפלת אמרו לי להמשיך כרגיל עם התמיכה ולבוא מחר לבדיקת דם.
מבחינתי אני יודעת שהריון שלישי הסתיים אבל בכל זאת בודקת האם קרה למישהי משהו דומה וזה נגמר בטוב?
בנוסף ה ESTRADIOL מהבדיקה השניה לשלישית ירד מ 1533 ל 947 האם זה אומר משהו?

נועה312

New member
עונה

אני חושבת ששתי הבטאות הראשונות לא היו גבוהות מדי ולא בטוח שמדובר על יותר מאחד. אצלי נקלט טרי אחד והבטא הראשונה היתה מעל 400 ויש לי חברות שנקלטו עם מוקפא אחד והיו להן בטאות דומות לשלך.
בגלל אבל שהחזרת שלושה אני חושבת שכן כדאי לקפוץ למיון לחפש את השקים כי כבר קרה לי שהחזרתי שלושה ואחד נקלט בתוך הרחם והשני בחוץ והתרומה של השני לבטא היתה מינימלית אבל אני לא רוצה לדמיין מה היה קורה לי אם לא היו מגלים אותו כשהייתי בשבוע 6+5..

יש אבל גם הריונות תקינים לגמרי שיש בהם כאבים ודימומים ואני לא חושבת שהירידה באסטרדיול אומרת משהו כי יש לו נטייה בשלבים האלה לעלות ולרדת. אני מקווה שגם ההריון שלך יהיה תקין.

chebis

New member
האחות אמרה לי

שאין לי מה לגשת לבדיקה כי לא יראו כלום, שבוע 5+3 נראה לי שעדיין לא רואים שק.

ענבל ח1

New member
כן רואים שק. היא הטעתה אותך

חד וחלק רואים שק בשלב כזה.
ובד"כ גם שק חלמון בתוך השק.

chebis

New member
איך אחות יכולה להטעות

בטוח שרואים שק בשבוע הזה? הייתי אמורה ללכת שבוע הבא לאולטרסאונד
ואם זו הפלה אז לא יראו שק?

במכשיר רגיל יראו- אך לא בצורה טובה. במכשיר טוב יראו טוב

לכי למרכז בריאות האישה, כך תיהי שקטה יותר.
במרכז בו הייתי של מכבי המכשיר היה גרוע אך עדיין מספיק טוב כדי שבבטא כמו שלך יראו משהו.

הבהרה קטנה- שבוע 5.3 לא תמיד רואים במכשיר לא מתקדם, הסיבה שאמרנו לך שכן זה שהבטא מעל 1500. במקרה של הריון של יותר מעובר אחד, יתכן ולא יראו כלום. אולי בגלל זה אמרו לך לא לבדוק עדיין.

לגבי דימום- כשלי היה דימום, קראתי המון בנושא וראיתי שלפחות 50% מהמקרים שיש דימום בשבוע 5-6 אז ההריון ממשיך אכ תקין. קחי בחשבון שחלק גדול מהנשים לא בודקות בכלל תקינות בטא וכו.. כך שהעובדה שבדקת והיא תקינה נראה לי שאף מעלה משמעותית את הסבירות להמשך תקין. אבל.. המצב שאת נמצאת בו נקרא "הפלה מאיימת" זה אומר שחשוב לא לפעיל מאמץ מוגזם ושתנוחי אם את חלשה וכו...

מאחלת לך המשך הריון תקין !!!

עכשיו רואה שזה 18 אלף ולא אלף שמונה מאות.... זה נכון?

אם כן אז גם דופק אמורים כבר לראות.. גם אם זה תאומים...

בהצלחה

chebis

New member
כן 18 אלף

אתן קצת נותנות לי תקווה, הלוואי ואתן צודקות.
יש לי קושי ללכת עכשיו לבית חולים, השאלה עד כמה זה קריטי או שזה רק כדי שאדע בוודאות מה קורה.

ענבל ח1

New member
לא נראה לי שזה נכון לגבי הדופק

דופק לא שייך באופן ישיר לערכי הבטא. דופק ייראו בד"כ בשבוע 6 ולפעמים רק בשבוע 7-8.
במקרה שלה, היא בשבוע 5+3, ובשלב הזה ברוב המקרים ככולם אין דופק ואין קשר שהבטא גבוהה...

קראתי שהחל מ 5000 בערך רואים.. אבל נשמע באמת יותר נכון לפי

שבוע ולא לפי בטא...

chebis

New member
תודה

מרכז בריאות האישה באזור שלי כבר סגור.
לצערי היה לי כבר נסיון של הפלה בהריון הראשון בשבוע 8 שהתחיל דימום וכאבים וכמובן שבבדיקה כבר לא היה דופק.
אני יודעת שבהריון לפעמים יש דימום אבל אני חושבת שבדרך כלל מדובר בדימום קל ולא ממש הרבה כמו מחזור.
&nbsp

נועה312

New member
אם את בכללית באיזור חיפה

את יכולה להתקשר למוקד אחיות ב*2700 והן כבר ייתנו לך הפנייה למיון נשים שתבחרי. אני יכולה לספר שבמיון נשים בכרמל בערב גם לא היה הרבה תור ויצאתי תוך פחות משעה וגם יש להם אולטרסאונד איכותי ואני מקווה ששם ייראו את השק או שקים ואולי הם יזהו את הגורם לדימום.
בכל מקרה אני חושבת שמוקדם להספיד, תמיד יכול להיות שהדימום הוא כתוצאה מהמטומה או שאולי נקלט יותר מעובר אחד ואחד מהעוברים נופל אבל האחר ימשיך תקין, ונראה לי שכדאי גם לבדוק לוודא שהתמיכה מספיקה ואולי כדאי כל עוד הדימום ממשיך לחזק את תמיכת הפרוגסטרון גם בזריקות כי הדימום יכול לפגוע בספיגה של הנרות.

ענבל ח1

New member
תתפלאי. הרבה פעמים אחיות טועות

אם חלילה זו הפלה כרגע, אז שבוע הבא כבר לא אמורים לראות שק אבל כאמור אני הייתי נבדקת קודם בגלל הכאבים והדימום החזק. ואל תספידי עדיין. בהחלט ייתכן שימשיך תקין.

בלונד23

New member
האחיות לרוב לא יודעות ומטעות

באמת כבר קרה לי המון. רק הרופאים יודעים ולאחיות אין את הידע הזה.

גם הטכנאיות מטעות לעיתים.. הגעתי ביום 16 בערך מהשאיבה ל

למוקד נשים, אחרי שגיליתי שבהריון אך חששתי שיש גירוי יתר שחליתי (וצדקתי). כשהגעתי לטכנאית היא שאלה אם כבר ראו שק, אמרתי לה שזו בדיקת אולטרסאונד ראשונה מאז שגילתי ושאני רק בשבוע X ועם בטא פחות מ 500. אז היא אמרה "יו איזה כיף אולי תראי עכשיו כאן לראשונה!" כשתיקנתי אותה שרק לפני יומים היה "האיחור במחזור" כך שלא אמורים לראות כלום, היא התעקשה "לפעמים רואים גם בשלב כזה!". החלטתי שמיותר להתווכח. כמובן שלא ראו כלום (פרט לנוזלים מרובים כתוצאה מהגירוי יתר, ציסטות ושחלות מוגדלות), גם לא שבוע א"כ..

ענבל ח1

New member
רק הבהרה, 18,702 או 1,872?

המספר נראה גבוה למדי.
לא יודעת מה זה אומר.
האסטרדיול גם גבוהה למרות שירד, אבל אסטרדיול כזה פחות אופייני לחוץ רחמי, אלא אם כמו שנועה אמרה, חלילה נקלט אחד בחוץ ואחד ברחם.
בכל אופן, אני הייתי הולכת להבדק מיד בגלל הכאבים והדימום.
תרגישי טוב ובהצלחה.

נועה312

New member
אם זו היחידה שאני חושבת

אז אני מנחשת שהבטא השלישית נלקחה שבוע אחרי השנייה. בשלב הזה אני אישית כבר לא בדקתי בטא אחרי שלתוצאה של הבטא השנייה הייתי צריכה לחכות בכללית יותר מ24 שעות.. אז אין לי כבר למה להשוות ואני לא יודעת אם התוצאה הזו גבוהה מדי או לא.

chebis

New member
כן

הייתי צריכה לציין שהשלישית היא אחרי שבוע מהשניה

פאשון

New member
לא משנה כל כך

בבטא מעל 1000 אמורים לראות שק. אולי לא שק חלמון אבל שק בוודאות.
אני מצטערת שקשה להיות אופטימיים במקרה זה...
חיבוק

למעלה