כאבים בשד

adis75

New member
כאבים בשד

אני בת 36, ללא ילדים. יש לי רגישות מזה מספר חודשים בשד הימני בצדו החיצוני. לפני מספר ימים, בתקופת הביוץ נדמה לי, זה הפך לכאבים ממש. התחושה הייתה כמו צריבה שמתחילה אחרי בית השחי ומגיעה עד הפיטמה. זה קרה אולי שלוש פעמים באותו יום ומאז לא חזר, אבל הרגישות התחזקה. היו גם קצת דקירות בשד השמאלי. אציין, כי לאחרונה שיניתי את התזונה שלי לכיוונים יותר חיוביים. היום ביקרתי אצל הרופא בקופ"ח, כירורג שד. הוא הקדיש לי 5 דקות מזמנו (הוא לא אשם, זה הנוהל ברפואה הציבורית). הבדיקה הייתה בשכיבה, ללא הפעלת לחץ כלשהו, וארכה כדקה או שתיים. לא נבדקו הבלוטות בבית השחי. בסופה הוא אמר שאין לי כלום, ש"השד נועד לכאוב לפעמים", אין צורך בממוגרפיה ושאערוך ביקורת מדי חצי שנה כי השד הכואב יותר גדוש (המבנה שלו יותר גושי ומוצק). אני מבקשת לדעת אם כך נהוג לערוך את הבדיקה, אם אני יכולה לסמוך בלב שקט על התשובה. ובעיקר: מהם הגורמים האפשריים לכאבים מסוג זה, והאם מעתה הם יחזרו מעת לעת. תודה מראש!

כאבים בשד

אם את אינך שקטה בקשר לבדיקתו של הכירורג הנך יכולה לבקש להיבדק שוב כאשר הזמן המוקדש בקופ"ח הנו 15 דקות לכל מטופל. השד יכול לכאוב במיוחד בזמן שינוי הורמונים. בבדיקה בשכיבה ניתן לבדוק גם בלוטות לימפה, אבל שוב, הנך יכולה לבקש בדיקה חוזרת. בגיל 36, את יכולה לעבור ממוגרפיה במיוחד אם קיימים גורמי סיכון כלשהם.

למעלה