כאבי גב תחתון בספינינג

gin11

New member
כאבי גב תחתון בספינינג ../images/Emo10.gif

באימון האחרון החלטתי להגדיל את המרחק בין הכסא לכידון . הסיבה הייתה אי נוחות מסויימת במצב 3 עמידה .... חייבת לציין שאף פעם לא היו לי כאבי גב מאימוני ספינינג . האם זו הסיבה לכאבי הגב התחתון באימון ?

mkti

New member
תשובה

בהחלט ייתכן. אם המרחק החדש גדול מידי, ודאי מנח הרכיבה שלך בעת ישיבה הופך להיות רכון יותר לפנים. מצב זה יוצר יתר סיבוב אגן לפנים ומכאן היפר לורדוזיס אגני ( = מגדיל את הלורדוזה המותנית הטבעית של עמ"ש). נסי לחזור לכוונון הקודם ולראות האם מצבך טוב יותר.

baharmic

New member
פתרון מרחק הכיסא ומיקום כף הרגל

הו שלום מישהו אמר לך לשנות את המצב? שאלת את המאמן שלך? אולי אין לך מאמן טוב שלא מבין באופניים בכלל והוא רק מכיר את אופני הספינינג? תנסי להגיד למאמן שלך שלא נוח לך ושיבדוק את הישיבה שלך יותר טוב אולי הוא יוכל לפתור לך את הבעיה??? (לא בטוח אבל אולי) נענה לך על התשובה בכל זאת! *רק סבלנות יש הקדמה קטנה והתשובה תגיע בדוגמא של כיוון הכיסא. *והתשובה הקודמת בפורום הייתה נכונה זהו רק פירוט לכל המעונין בזמן מאמץ גבוה כגון תחרות טריאתלון או נגד השעון בה משתמשים רוכבי האופנים באירובר (תוספת הכידון שאת כה אוהבת) רב רוכבי האופניים "מחליקים" קדימה על המושב זאת אומרת רוכבים במצב יותר קדמי קצת. אחד הדברים שחלקם בוחרים לעשות הוא לקחת את הכסא מעט קדימה לפני תחרות (נגד השעון) (החלטה של כל רוכב) זה לא ענין פשוט ענין כיוון האופנים וישנם הרבה אמצעי עזר כדי למדוד אופניים לרוכב מקצועי עד כי הרוכבים המקצועים מתאימים להם אופנים במיוחד כלומר בונים להם זוג רק בשבילם. אז לא להתרגש ולקח את הענין בקלות (הרבה סובלים מהבעיה) אופני הספינניג מנסים להמחיש את האופנים המקצועיות ביכולת ההתאמה שלהם (זהו אחד היתרונות שלהם על גבי אופני כושר אחרים) יש 4 אפשריות כיוון 1) גובה כיסא 2) גובה כידון 3) רוחק כיסא 4) רוחק כידון מה שהופך את הענין ליותר מסובך במיוחד למתאמנים שאינם רוכבי אופנים. האופניים לא מושלמות מפחינתי ורחוקות מלהיות, אך סבירות, הכי טובות ממבחר אופני הכושר שמוצעים בשוק. הבעיה העיקרית היא שיש רק שילדה אחת או אולי 3 מידות במקרה הטוב שזה עדיין לא מספיק. יש כללים להושבת המתאמן על האופניים וכאשר מגיע מתאמן שאינו נמצא בממוצע האדם לפיו בנו את האופניים האופנים אינן מתאימות ומתחילים כאן הצרות שצריך לעשות את המקסימום בלמצוא התאמה הכי קרובה. הסיבה לכך: יש צורך להביט בצירי האופנים הרבים וללכת לפיהם לדוגמא : בעית הסנדלים באופניים הרגל צריכה לשבת כך שכרית הבוהן ברגל העצם הבולטת לידה צריכה לשבת על קו ציר הפדל וזה אפשר לכוון רק עם נעלי אופניים מקצועיות (כמו שלך - נא לבדוק האם זה כך או לבקש ממאמנך לבדוק) כאשר עם סנדל זה בעיה כי אני בתור מאמן עומד בפני בעיה האם להגיד למתאמן בעל רגל קטנה להוציא מעט את הרגל ואז ליטול בסיכון שהרגל תשתחרר מהפדל בזמן האימון ( דבר לא נעים - יש להזהיר מתאמנים מכך ואם זה קורה ישר להזיז רגלים הצידה בזהירות מהשכנים כי הפדלים יכולים לפגוע ברגל). אני מעדיף ללכת על בטיחות ולהכניס את רגלי המתאמנים עוד קצת קדימה אך יותר מידי טעות יכול גם לגרום לזק אפשרי באיזור מפרק הקרסול. אך מה עושים עם מתאמנים בעלי רגלים גדולות מהרגיל??? עוד דוגמא חשובה: הכיסא- כאשר מגביהים אותו הוא גם מתרחק מהציר המרכזי המסובב את זרועות הפדלים. מצב שיכול להביא לישיבה שאינה נכונה. המצב הנכון: צריך לסגור את ברז העומס במצב בו זרועות הפדלים במצב בו הן מקבילות לקו הרצפה. והיושב יושב במצב 1 נוח וגב ישר ידים על הכידון. הברך הקידמית צריכה להיות בסביבות מעל לציר המרכזי או כממו שרב מאמני הספינניג אומרים יש לראות את קצות אצבעות הרגל הקידמית או מעט מוסתרות. במצב של עליה רוכבי האופניים יושבים זקופים יותר ולוקחים את הישבן מעט אחורה ודוחפים אך יש עם זה בעיה וכאן בדיוק השאלה שלך נכנסת כאשר לוקחים את הישבן אחורה או בדומה מזיזים את הכיסא אחורה מקבלים מצב של עליה יותר נוח מכיוון שיש לנו מצב של שריר יותר ארוך ולכן יותר כוח ודחיפה חזקה יותר אך הגב נמתח ויש מצב לכאבי גב תחתון אם הרוכב אינו רגיל לכך, מה שדורש אימון. רב הרוכבים כאשר חוזרים מפגרה ארוכה סובלים מספר אימונים ראשונים מכאבי גב תחתון מאותה סיבה של הרגל לקחת ישבן אחורה. לכן כן זו הסיבה שכואב לך הגב! ישיבה אחורה גרמה לגב התחתון להתאמץ ולמתוח יותר את גב הרוכב בכדי לאפשר לו להגיע לכידון. ואכן זה כנראה מה שקרה לך. כמו שהמלצתי מקודם כל שינוי אפשרי אך לאט ניסוי ותהיה. בשביל הידע: אם לקחת את הכיסא קדימה מידי זה יגרום לעומס יותר על הברך מפרק הברך נמתח יותר ולפי דעתי דבר זה יותר נורא מאשר כאבי גב משריר הגב שנותן אזהרה שאולי מצב זה אינו תקין. אז תמיד כדי לנסות קודם קצת אחורה ואז להזיז אימון אחר אימון לאט לאט את הכיסא קדימה ממש במעט ולא לשכוח לרשום את המיקום עד שנמצא המיקום האידאלי. סיכום המלצות: 1) אני מזכיר אופני הספינניג אינן מושלמות ויש לשים לב שנמצאים במצב האידאלי ולא תמיד ללכת לפי כללי הרוכבים המקצועים שבידם יותר אפשרויות. 2) לשנות כל פעם דבר אחד בלבד וקצת. סבלנות קשה להתאים אופנים לרוכב. 3) אם אתם קונים אופניים רגילות לעולם אין להתפשר על מידת האופניים תמיד יש לקחת את המידה המדויקת לכם ולא להגיד אה לא נורא זה רק מידה אחת יותר... * אם יש עוד שאלות לגבי ישיבה נכונה לא להבייש ולשאול לא אמציא משהו שאיני יודע. jin I still love you michael
אל תגידי שאני מקפח אותך

gin11

New member
../images/Emo24.gif אז ככה ...

מיכאל , קודם סוף המכתב .... אהבתי ! שנית , תשובתך מושקעת יסודית ומקצועית. ונכון , יש לי מאמן שמבין גם באופניים וגם בגלגלים וגם בספינינג וגם בשירים .... (מעניין מי הוא
... ) לא יודעת מה גרם לי לרצות לשנות את מצב הישיבה . בעצם , אולי משום שאני ארוכה לא מעט ... הרגשתי שיכולה למתוח מעט את הישיבה . בגדול חושבת שצודקת ... אבל כנראה משהו התפספס . אנסה להעלות מעט את הכידון היום , הוא נמוך אצלי מהכסא . אולי זה ייטיב את המצב . וחוץ מזה , היום בערב נהנדס יחד את האופניים . אז ביי ...

baharmic

New member
י.פ

באימון הבא נשב טוב אפילו אחרי האימון למרות שאני מעדיף לפני אבל אם לא יצא לפני נשב אחרי.

snufkin

New member
מיכאל

רק נקודה קטנה: התשובה שלך מתייחסת לאופני ספינינג שבהם ציר המושב באלכסון לרצפה ולא מאונך אליה, כך שהגבהה גם מרחיקה את הכיסא. ישנם הרבה סוגי אופני ספינינג (שווין, ויבייק) שבהם הציר מאונך לרצפה והגבהה אינה מרחיקה את הכיסא, ולהרחקת הכיסא יש בורג נפרד (לדעתי - אלה אופניים נוחות יותר מבחינת התאמה).

baharmic

New member
תיקון קטן

הי טל אני מבין את מה שאמרת אך גם באופניים שאת מדברת עליהם יש בעיות לב לפחות אני נתקלתי בבעיות כאשר מגיע מישהו ממש גבוה את הכיסא אני מגביה לו אך הכידון לא יכול לעבור את גובה הכיסא במקרה שיש מישהו גבוה ואז אם ישלו קצת כאבי גב אין לי אפשרות לפתור לו אותם על ידי הגבהת הכידון. ובאנשים ממש קיצונים אני נתקל שגם כיוון מרחק כידון וכיסא אופקית לא נותנים לי טווח נכון או מספיק. אני פעם שללתי את נושא הספינניג אך כיום אני רואה כי זה עושה רק טוב לאנשים ולכן אני ממליץ על כך . את האופנים הראשונות ראיתי לפני 6 שנים זה היה ההכירות הראשונית שלי עם האופנים. אופני קייזר שאני לא אוהב במיוחד. מה שדימה לי את הספינניג היה הטריינר שהיה לי אם מישהו לא יודע מזה זהו מתקן שהרוכבים מתקינים עליו את האופנים שלהם והם מספקים התנגדות בצורה כלשהיא לגלגל וכך יש לנו רמות עומס על ידי ההילוכים והמתקן עצמו. הייתי יושב שעות ומתאמן עליו וזה ממש כמו ספינניג רק היית לבד או עם עוד חבר. שנאתי את זה ולכן היה לי קצת אנטי לגבי הספינניג בהתחלה. אך כמו שאמרתי אני רואה שאנשים שלא היו עושים כלום לפתע באים לעשות ספורט ועוד נהנים אז מה רע בזה להיפך לא? דרך אגב אני מאד מרוצה ממך טל.

gin11

New member
אחלה . אני חושבת

שבאימון של אתמול היה לי נוח יותר . הגבהתי גם את הכידון מעט . ההבדלים בגובה בין הכסא לכידון נבעו מהמלצתו של דני . טען שזו ישיבה טובה יותר . הכידון הנמוך מהווה בעייה במצב 2 עמידה (לגובה שלי ) . אתמול היה נוח יותר ויכול להיות שיש מקוןם להגבהה נוספת . ושוב ... האימון אתמול היה א י מ ו ן של ממש . פ33ת אנרגייה !

Sugaray

New member
סוף שבוע נעים

היי.... הצצתי לדקה...אני רואה שאת בלתי נלאית..משקיעה מחשבה שאלות תשובות בספינינג ...לוקחת את העסק ברצינות
רציתי רק לאחל לך סוף שבוע נפלא.... דרך אגב...כמעט הצטרפתי למועדון שבורי האף השבוע באימון..רק כמעט... ביי......

gin11

New member
אופסססססס ... דר' אשכנזי - לשרותך!

כן , הספינינג הזה הטריף את דעתי ... בסוף עוד אהיה מדריכה ... סופ"ש של כיף ג'ין

למעלה