כאב המתחיל במותן ימין ונדד ל RUQ

נחמה פ1

New member
כאב המתחיל במותן ימין ונדד ל RUQ

שלום, אבקש את חוות דעתך על המקרה הבא לצורך מציאת מומחה מתאים \ כיוון למציאת הבעיה. בת זוגתי, בת 26 בריאה ופעילה החלה לפני כחודש וחצי לסבול מכאבים בבטן התחתונה מצד ימין שבעקבותיו החל סדרת אישפוזים שלא הובילו למציאת פתרון. 1. באשפוז הראשון שנעשה בבי"ח וולפסון עקב הקאות ושלשולים מלווים בכאבים בבטן תחתונה מצד ימין אושפזה בבי"ח וולפסון במחלקה כירורגית תחת אבחנה שמדובר בדלקת מעיים וטופלה במשך יומיים במחלקה ע"י מתן אנטיביוטיקה ונוזלים דרך הוריד ללא בדיקות כגון צילום, אולטרסאונד בטן, בוצע אולטראסאונד גניקולוגי אשר לא הראה ממצאים. לאחר מכן שוחררה מבי"ח ותוך כ - 3 נתקפה בכאבים חזקים בבטן תחתונה מצד ימין. 2. בעקבות הכאבים שתוארו מעלה לקחתי אותה למר"מ שם הפנו אותנו לבי"ח תל השומר. בבי"ח תל השומר בוצע CT בטן עם חומר ניגוד אשר הראה דלקת בכליות מצד שמאל ??? ( שהובחן כפיאלונפריטיס) וכן אולטראסאונד אשר תמך בממצאים אלו. היא אושפזה למשך 4 ימים לטיפול אנטיביוטי ושוחררה לבית כאשר היא עדיין סובלת מכאבים בבטן תחתונה מצד ימין כאשר לכאבים אלו לא נותר הסבר מלבד "שזה אולי שריר תפוס". 3. לאחר שבועיים (בהם היתה עם כאב מעומעם באזור המדובר) נתקפה בכאבים חזקים ושוב התפננו לחדר מיון בבי"ח תל השומר שם בוצע בדיקת נשים + אולטראסאונד גניקולוגי שלא הראה ממצאים מלבד בדיקת שתן אשר הראתה דלקת קלה (אפילו לא טרחו להתייחס אליה ולתת לה טיפול) ובמיון הכללי בוצע CT ללא חומר ניגוד אשר לא הראה ממצאים. היא אושפזה פעם נוספת בבי"ח תוצאות בדיקות תפקודי הכבד גבוהים מאד (לא התייחסו לממצא זה כלל במסגרת האשפוז), בוצע אולטראסאונד אשר לא היו בו ממצאים וקולונוסקופיה עם חומר טשטוש אשר גם הוא לא הראה ממצאים. שוחררנו לאחר 5 ימים עם תשובה של הרופא כי הם יודעים שהיא סובלת אך אין להם תשובה, הם לא יודעים מה יש לה ויש להמשיך ברור בקהילה. תוצאות בדיקת הכבד היו : SGPT - 190,GGT - 225, SGOT - 150. 4. לאחר 4 ימים הם היתה הטבה קלה בכאב היא נתקפה בכאב חזק כ"כ שהבאתי אותה למיון בתל השומר באמצעות אמבולנס כאשר נהג האמבולנס היה צריך לגרור אותה מהמיטה למיטת האמבולנס כי היא לא יכלה לזוז מהכאב. במיון בוצעו בדיקות דם וכירורג הגיע להתייעצות (הוא זה שהחליט לאשפז אותה) במהלך המיון ניתן לה כ 7 מ"ג אופטלגין, זריקת וולטרן + עוד משכך כאבים שאת שמו לא הבנתי וכל זה לא הצליח להרגיע את הכאב. היא שהתה באשפוז זה יומיים ושוב שוחררנו עם תשובה כי הם אינם יודעים מה גורם לכך וזה "לא תירוץ להשאר בבי"ח" שתיקח משכך כאבים ותמשיך בירור בקהילה עם המלצה למיפוי עצמות + MRI. להלן תוצאות בדיקות הדם מהשבוע האחרון שלהן תוצאה חריגה: FERRITIN - 10.5, ALKALINE PHOS. - 163, PROTEIN - 5.9, ALBUMIN - 3.4, HGB - 11.65,INR - 1.06, שאלתי האם יש מומחה אליו אני יכולה לפנות לבירור מעמיק תשובתם היתה שמכיוון שהם אינם יודעים את מקור הבעייה הם לא יודעים למי להפנות. היא סובלת מאד ומשככי כאבים לא מעלימים את הכאב במקרה הטוב מעמעמים אותו קלות, כל פעם להתאשפז זה גם לא פתרון אך אני עובדת עצות מכיוון שאם הרופאים לא יודעים מה לעשות אז מה אני אדע לעשות במיוחד שאין כיוון כלשהו. אשמח לעצתך האם יש מומחה כללי שאליו ניתן לפנות? מהו כיוון אפשרי שניתן לבדוק אותו בהקשר זה? אני מתנצלת על ההתכתבות הארוכה אך היה לי חשוב לתת תמונה מלאה של המצב.

כאבי בטן לבירור

חברתך סובלת מזה כחודש וחצי מכאבי בטן מצד ימין, לעיתים קשים, אנמיה מחסר ברזל, היפואלבומינמיה (אלבומין נמוך בדם) והפרעה בתפקודי כבד. אם ההפרעה בתפקודי כבד לא נגרמה ע"י אחת התרופות שקיבלה, והיא חלק מהמחלה שטרם אובחנה, אז כיוון הבירור העיקרי צריך להיות הכבד ודרכי המרה. לחלופין גם זיהום נגיפי (EBV, CMV, הפטיטיס) עשוי להתבטא כך. חסרים לי הרבה פרטים כדי באמת לחוות דיעה. אני חושב שבשלב זה יש להתיעץ עם פנימאי מנוסה (למשל פנימית מיעצת באיכילוב וכו') כדי שימשיך לנהל את הבירור. יתכן כי לא יהיה מנוס מאשפוז במחלקה פנימית כדי למצות את הבירור בהקדם האפשרי.

למעלה