כדאיות הוצאת פיצויי הפיטורין

מצב
הנושא נעול.

in agent

New member
כדאיות הוצאת פיצויי הפיטורין../images/Emo24.gif

עבדתי תקופה של שנתיים ושלושה חודשים במקום עבודה ממשלתי(חוזה אישי) עבודתי הופסקה בעקבות קיצוצים . קיבלתי מזומן של 2000 ש"ח בצ'ק, ומכתב לזכאות משיכת פצויי הפיטורים ממבטחים על סך 6% . שאלתי היא : * האם כדאי למשוך את כספי הפיציים , או שיגרם לי נזק .(יש כאלה שאומרים שהכספי הפיצויים סתם שוכבים וצוברים ריבית אפסית - זה נכון ? )

r66

New member
בד"כ הפקדה של 6% לפיצויים

עבדתי תקופה של שנתיים ושלושה חודשים במקום עבודה ממשלתי(חוזה אישי) עבודתי הופסקה בעקבות קיצוצים . קיבלתי מזומן של 2000 ש"ח בצ'ק, ומכתב לזכאות משיכת פצויי הפיטורים ממבטחים על סך 6% . שאלתי היא : * האם כדאי למשוך את כספי הפיציים , או שיגרם לי נזק .(יש כאלה שאומרים שהכספי הפיצויים סתם שוכבים וצוברים ריבית אפסית - זה נכון ? )
בד"כ הפקדה של 6% לפיצויים
בקרן פנסיה, לפי התקנות היא מצטרפת לתגמולים ולא ניתן למשוך את הפיצויים בלבד, אלא גם את התגמולים ואז אתה פשוט "שובר" את התוכנית וכמובן מקבל את הכסף בנכוי 35% מס. אם לא תעבוד 1/2 שנה תוכל למשוך את הכספים פטורים ממס (גם את הפיצויים וגם את התגמולים) לא מכירה, אבל אם הקרן מאפשרת לפדות רק את הפיצויים (אולי לפי חוזה מיוחד) אז לא יגרם נזק ותוכל למשוך את הסכום פטור. לפי חישוב שלי צריך להיות שם כ- 5000 ש"ח. תזכור שיש לך שם גם תגמולים ותוכל להמשיך את ההפקדות גם אצל מעסיק חדש.

שיר ורד

New member
זה תלוי בגורמים רבים

זה תלוי בגורמים רבים
האם בוטחת במבטחים הישנה או החדשה? היכן תחסוך לבטוח פנסיוני בעתיד? באותה קרן? בביטוח מנהלים? האם הפרישו לך גם כספים עבור תגמולים ? האם לאותה קרן? השאלה מתאימה יותר לפורום ביטוח - 53. מאחר ואתה מצהיר על עצמך כסוכן ביטוח, כדאי שתקרא היטב את תקנון הקרן ותנסה להגיע לבד למסקנות, האם עדיף לך להשאיר את הכספים בקרן או למושכם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה