כונן d נעלם מהמחשב לאחר מספר דקות של עבודה!!

mobyboy

New member
כונן d נעלם מהמחשב לאחר מספר דקות של עבודה!!

זה קרה לי בעבר ולא זוכר איך זה נפתר.
אני מדליק את המחשב ואחרי מספר דקות כונן d נעלם.
ניסיתי לתחמן ולהשאיר מסמך פתוח מכונן d - זה לא עזר, כשניסיתי לשמור אותו קבלתי שגיאה.
ניסיתי לבצע שחזור מערכת - לא הועיל.
מה עושים?
אשמח לעזרתכם הדחופה

BitPimp

New member

אני באותו ראש של "נח" לגבי סבירות של כבל תקול.
מציע:
להסיר את מכסה המחשב ולהפעילו. משהתייצב (ובהנחה שכונן D עדיין מזוהה) להזיז הן את כבל המתח והן את כבל הנתונים (בניפרד) כשעין תורנית אחת מציצה במסך כדי לראות אם הכונן נעלם עקב כך.
ניתקלתי אישית בתופעה כזו ובדיקה כלעי"ל הביאה לאושר הניכסף.
בסבירות נמוכה יותר אפשרי שמדובר בספק כוח תקול.
ובסבירות נמוכה עוד יותר אפשרי שזה קשיח תקול.

blzvi

Active member
זה מסוכן

לטלטל חוטים וחיבורים בעת עבודת המחשב עשוי לגרום נזק בלתי הפיך למחשב עד כדי השבתתו.
הפרוצדורה הנכונה היא לבצע זאת בעת שהמחשב סגור ,ללא כבל חשמל ופריקת מתחים .
או פשוט יותר להחליף כבל סאטה.ולודא חיבור מתח.

BitPimp

New member
הרשה לי שלא להסכים איתך

לא הצעתי "לטלטל חוטים וחיבורים" כאילו אין מחר. לקשיח D יש בסה"כ שני חיבורים: מתח ונתונים. אם מזיזים את כבלי המתח והנתונים כאשר לא מתבצעת גישה לקשיח דנן, אינני רואה סיבה שיגרם לו נזק ובוודאי שלא למחשב.
במקרה שלי, אגב, הבעיה התבררה ככבל מתח פגום.
ישנן דרכים נוספות לבדיקת תקינות כבלים רק שנידרשת מיומנות טכנית מסויימת וכלי מדידה, כגון מודד התנגדות ומתח.
במידה ואתה מוצא עצמך משועמם לכמה דקות, אשמח אם תסביר כיצד בדיוק עלול להגרם נזק מהזזה קלה (שקורית ממילא כאשר זרימת האוויר מרעידה את הכבלים) של שני הכבלים דנן.

blzvi

Active member
מכניס יד ומנתק צמת חיבורים לפאנל

או מאוורר או נופלות לו המשקפיים על לוח האם.

BitPimp

New member
טוב, עצתי לא ניתנה למישקפופר שסובל גם מפרקינסון.

dudi4321

Member
ככלל לא מנתקים מחברים כשהכונן פועל.

במקרה שלך למזלך עלית על הכבל הפגום.
וסתם להבא עדיף לבקש להחליף את הצדדים של הכבל
(כשהמתח הורד).

BitPimp

New member

נא חזור וקרא את המלצתי דלעי"ל. יטרידני מאד מאד אם תצליח להראות לי שהמלצתי על נ-י-ת-ו-ק כבל/ים.
למזל לא היה כלל תפקיד באיתור הכבל הפגום. ע"פ הסימפטום שזיהיתי (קשיח sata, על 3 מחיצותיו, לעתים מזוהה ולעתים נעלם) החשודים הראשיים היו כבל המתח וכבל הנתונים שחיברו ת'קשיח הספציפי הזה. הוא ממילא היה מופיע ונעלם מעצמו, אז מה ההבדל אם הזזתי מעט את כבל המתח (כאשר לא התבצעה כל פעולת כתיבה!), בלא לנתק???!!! כבל תקין שמוזז מעט (לאורכו) לא יגרום לניתוק. כנ"ל לגבי כבל הנתונים?! מאחר ובין שני הכבלים חשדתי במיוחד בכבל המתח, התחלתי בו "ולמזלי" הוא אכן נמצא פגום.
למי שבידו כבלים חליפיים יכול, כמובן, פשוט להחליפם.
ולא הבנתי את עניין "החלפת הצדדים של הכבל", לגבי זה של המתח. מניח שהתכוונת רק לזה של כבל הנתונים.

dudi4321

Member
ניסיתי כמה פעמים

ואף פעם כונן לא צץ אחרי שקיבל מתח וחיברתי את הSATA.
ועשיתי F5 לרענון ונאדה.

BitPimp

New member

זמני אינו בידי כדי לחזור ולקרוא את הדרישות הטכניות בנושא.
למיטב זכרוני והבנתי:
1. הבקר של הדיסק צריך להיות במוד של ACHI
2. (מאחר והפתרון הזה נועד בעיקר לשרתים) אם המחשב הופעל כאשר כבר היה מותקן בו דיסק SATA אשר כשל לפתע, ניתן להחליפו בלא לכבות את המחשב ואז הוא "יצוץ" מחדש. מעריך שהנ"ל איננו תקף לדיסק המכיל מחיצת מע'.

arseny92

Well-known member
מנהל
כנ"ל, חיבור כונן אינו מיידית אומר שהכונן הלוגי ייזוהה בתיקית

"מחשב זה" מיד, כי כונן צריך להכיל מחיצה עם מערכת קבצים ושלמחיצה תוקצה אות או נקודת גישה לוגית
&nbsp
חיבור כונן ייזוהה ב-diskmgmt.msc ורק אז אם מבחינתו הכל תקין, היא יהיה זמין לסייר

למעלה