כוסות רוח והקזת דם+דיקור מזורז+סוגו'ק

כוסות רוח והקזת דם+דיקור מזורז+סוגו'ק

השבוע הייתי בסדנת כוסות רוח והקזת דם ב'שלוס' עם אילן הורוביץ. ב4 שעות ברוטו למדתי רשמית לטפל בכוסות רוח ולהקיז דם.. (פחות מפחיד ממש שנשמע..) נראה לכם די רציני? שאלות רציניות וספיציפיות שלי לא ממש נענו. או שאני סתם חפרן. מישהו שמע וניסה להקיז מנק BL4 מאחורי הברך שלדברי המרצה עוזרת מיידית לכאבי רגליים שמוקרנים מחוליות הגב תחתון? אגב המורה אילן הורוביץ שכתב גם ספרים ברפואה סינית מציע קורסים בדיקור של כ25 מפגשים קצר ולעיניין בלי 4 שנות רפואה סינית עם כל הפילוסופיה והמקצועות הנילווים. פשוט תכל'ס. אין ספק שדיקור קל בהרבה פיזית מעיסוי ולבטח משתלם וריווחי יותר. נראה לכם שווה? אישית אין לי כוונה כרגע ללכת על זה כי ממש סולד ממחטים. וסו'גוק מעניין אותי. מישהו פה למד /ניסה/ מטפל בשיטה זו? כדאי? פרטים?

בטח עכשיו יכעסו עליי

אבל שיהיה... לדעתי זה עוד אחד ממקרי החאפריות הישראלית הנפוצה. כל ה"תאכלס" הזה די מביא לי ת'סעיף... לדעתי האישית אחוז יחסית נמוך מבוגרי קורס רפואה סינית יוצאים בסוף מדקרים שמבינים עניין בדיוק כמו שאחוז קטן מאוד מבוגרי עיסוי רקמות עמוק יוצאים מטפלים שבאמת מבינים מה הם עושים... הסיבה היא שהקורסים האלה הם לא קלים ומכילים המון המון חומר ברמה גבוהה לעיתים וחלק גדול מהנרשמים לא משקיעים מספיק מלכתחילה או שלא נמצאים במצב בחיים בו יש להם יכולת להכיל כזאת כמות של חומר ולהפנים אותה כמו שצריך. בזה יודו גם המורים שמלמדים את הקורסים הללו אגב... אז עכשיו לוקחים את הקורס ומנסים לקצר אותו וללמד רק את ה"תאלכס"? מה אני אגיד לך? שיהיה... כל מה שזה יצור זה שוק עוד יותר גדול של מדקרים בשקל וחצי שמדברים כמו חול ואין מה לאכול, אבל המורה בטוח יעשה מזה כמה ג'ובות.... אני לא אוהב את ה"בית הלל" הזה, לא אהבתי אותו מעולם ואני לא רואה איך זה הולך להשתנות. אני יכול בעצמי לפתוח קורס של עיסוי עמוק ויש לא מעט אנשים שיש לי מה לתת להם אבל בגלל האידיאלים שלי אני לא עושה את זה. זה פשוט בזוי בעיניי! סדנה מילא... קורס העשרה מילא... אבל קורס שמתיימר להיות רשמי ומתיימר להוציא אנשים מעסים? או מדקרים? מי שלומד "בית הלל" אח"כ שווה "בית הלל". אם יש לך בסיס חזק "בית שמאי" - אז אולי אתה יכול ללמוד דברים נקודתיים יותר בשיטת "בית הלל". זאת דעתי ואני תמיד שמח לדון בה

yoelnd

New member
לימודי קיצורי הדרך

היי אין ספק כי לימוד של משהו ספציפי ב- 4 שעות יכול לתת לך כיוון ודרך בסיסית, בעבר עשיתי את הסדנא ואני מרגיש מספיק בטוח לעשות, אולם לגבי הקורס המזורז: אינו מוכר ע"י האגודה לרפ"ס! וזה ללמוד סימפטומטי ולא מערכתי. ללמוד לגעת למקרה כזה או אחר וזהו, איפה איבחון דופק? לשון? צמחים? תזונה? התיחסות לפתולוגיות מורכבות כמו בעיות רגשיות??? מורה שעונה לך באמצע השיעור לטפונים? וזמנים זה זמנים? אין ספק שיש לבחור ידע גדול וכתב כמה ספרים אבל עד להוציא את המיץ מהפרי שלעיתים עדיף פרי ממיץ עם קליפתו!!! רק בריאות

0 אור 0

New member
הבעיה היא לא עם אלו שמבינים שהם לא יודעים

הבעה היא שפגשתי כבר (כמה וכמה) שכן מעיזים לדקר אחרי קורס כזה. מכיוון שלמדתי השנה קורס מסויים בשלוס, אז שהגברת ניסתה למכור לי את הקורס הזה, שפכתי עליה את כל הנאום שלי בנושא ההבדל בין מטפל ברפואה סינית ל"מדקר" (מי שקורא בפורום שלי בטח כבר מכיר) - והיא בבטחון עצמי שלם, אומרת לי שהבוגרים של הקורס הזה אמרו לה, שהם הרבה יותר טובים ממי שלמד רפואה סינית, כי לומדים שם מדויק איך לעשות את זה כמו שלא לומדים בלימודים הארוכים, וכמה הוא נפלא ונהדר ועל רמה ....

0 אור 0

New member
התייחסותי

א. כוסות רוח וניקוז - האמת היא שכבר פעמיים במהלך קורס עיסוי עשו לנו מפגש אחד על כוסות רוח (אחד עם ניקוז אחד בלי), אני אישית בחיים לא הולכת לעשות את הניקוז - לא הסכמתי שיעשו לי ולא אעשה למישהו אחר (לא מומלץ להסתכל לבעלי קיבה רגישה - רק הראהשל הדם שיוצא שם לתוך הכוס. בררר.....) בכללי לגבי כוסות רוח - זה יכול להיות כלי מצוין, אם יודעים בדיוק איזו נקודה יוצרת חסימה ונעזרים בשיטת ההלם לשחרר אותה. זה לדעתי טראומטי מדי למקרים שניתן לטפל בהם ב 1-4 טיפולים בעיסוי עם תנועה. הדגש לגבי השימוש הוא אם יש לך ידע קודם שמאפשר לך לדעת באיזה נקודות להשתמש בכוסות הרוח - למשל מטריגר פוינטס, מנקודות דיקור סיניות או מנקודות תאילנדיות - ואז אתה משתמש בכוסות בהתאם ללימודים הקודמים שלך. אם אתה מטפל בעיסוי שבדי /הוליסטי /איורוודי אין לך מה לעשות אתן, ואתה עלול גם להזיק. ב. למד להיות מדקר בשנה - אני נגד בצורה נחרצת. זה ממש זילות של הרפואה הסינית בפרט וההוליסטית בכלל. כל הרעיון של רפואה הוליסטית הוא אבחון וטיפול בשורש הבעיה - מה שקורה עם "מדקר" כזה הוא ש: 1. הוא לא יודע לאבחן 2. אין לו את כל הכלים של רפואה סינית ששייכים לטיפול - תוזנה, צמחי מרפא, צ'יקונג ... 3. בעיקר - הוא תוקע מחטים בנקודות לפי המקרה ולא לפי האבחון השלם של האדם - במה זה שונה מהרופא שנותן אקמול במקום לטפל במוקר הכאב ולמנוע הופעתו? ג. סו ג'וק - שיטה מעניינת מאד. במכללה שהשלמתי בה את הנטורופתיה, הם לימדו סו ג'ק כשיטת המגע המועדפת, כך שיצא לי לשמוע כמה שיעורים (ברמת הכרות כללית) על השיטה - הרבה מאד מהעקרונות דומים לרפואה הסינית, אבל יש כמה הבדלים. אפילו התנסיתי בטיפול עם זרעים צבעוניים ע"ס אבחון קצרצר בהפסקה של איזה שיעור. בדיוק בכל שיטה אחרת - יש לימודים רציניים שאורכים כשנתיים-שלוש (תלוי לאיזה רמה אתה רוצה להגיע). יש גם קורסים של שבוע -שבועיים, שנותנים לך קצת הבנה של השיטה ורקע לטיפול עצמי באמצעות נקודות על כף היד וצבע שנוגד לצבע של הלחות הבעייתית אצלך.

תגובות..

נחום,ולמה שאכעס עלייך? להיפך מעריך הדוגריות ויושר מקצועי-מצפוני. גם אם אתה לכאורה אולי בוטה לעיתים. יש הרבה סדנאות טעימה ככוסות רוח, אבנים חמות, מקלות ומה לא לצד לימודים רציניים בפועל וכביכול. מה שקובע עבורי זה לא בהכרח מס השעות או הידע של המורה וכמה ספרים כתב אלא איך הוא מעביר ומלמד החומר. למדתי עיסוי רפואי במכללה טובה-תיאוריה ועיוני ברמה טובה. מעשי-חפיפי ומהיר. מאמין שב2 שיעורים פרטיים ממורה טוב ויסודי הייתי לומד לא פחות מכל הקורס ה'רפואי' יחד.. אגב אל תגיד לי שבתאילנד אין קורסים חפיפים ומזורזים לעיסוי תאילנדי..? ולא מכיר שום בית הלל או שמאי? יש לי רק בית אחד :) אור,בכוסות,לא למדתי כלל עב' על נק' טריגר וכו. אלא רק לעשות ואקום ולהניע הכוס לאורך הזוקפים. (כאילו שלא ידעתי קודם..ולכן שאלתי אם זה נראה רציני, לתחושתי לא.). להפתעתי המורה אמר שמותר כוס רוח גם על החוליות למרות הוואקום!? קשה לי להאמין שאין סכנה לנזק.. דיקור- נרשמתי לפני שנתיים בסמינר לרפואה סינית. אחרי 2 שיעורים חתכתי כי הבנתי שלא בשבילי הקיסר הצהוב וצ'י ומרידיאנים..(לא שמזלזל,פשוט לא מתחבר לזה כלל). בעקרון לא רואה רע בללמוד דיקור בסיסי לטיפול רק בבני משפחה/ילדיי ורק בבעיות בסיסיות כמו נזלת וכאב ראש. מקביל בעיניי לסדנת רפלקסולוגיה למשפחה לעומת 3-4 שנות רפלקס לתואר בכיר. מכאן ועד להפוך קורס קצרצר למקצוע בפני עצמו-הדרך ארוכה בעיניי. אבל תכלס דיקור לא בשבילי, גם לא להקיז דם..כוסות-באופן מוגבל מאוד ולקצר.כחלק קטנטן מהטיפול. סוגוק- מנסה לברר מה איפה ואיך... רק בריאות ושלא יישפך דם על המקלדת..:)

עוז46

New member
אפרופו זבנג וגמרנו

אז קיבלתי הזמנה לסדנת מתיחות במצבים אקוטיים. העברתי מסר למורה, שאני מרגיש, שאיני בשל מספיק לסדנה זו. אני חושב שאם יש את הידע, ומספיק מקיף, אז עוד טכניקה יכולה להסתכם בקונטרה אינדיקציות והרעיון עצמו. יש ערך מוסף ללימוד עצמי, גם עיוני וגם מעשי. ושוב, בתנאי שאתה מספיק יודע, את הגבול שמשם יכול להזיק.

אולי הייתי הולך על דיקור ב25 מפגשים

אבל רק כדי להכיר את הנקודות. לפעמים, בטיפולים על מטפלים ברפואה סינית, הם אומרים לי שאני לוחץ להם בדיוק על נקודות חשובות חשובות, שטובות להם (כל אחד והנקודות שלו...). נראה לי מעניין. עם זאת, מחט לא הייתי מעיז לתקוע, כי נראה לי שיש משהו מאחורי הפילוסופיה ושאר הדברים שחשובים למהות של העניין. יכול להיו תשלמי שמכיר לעומק את הדברים הקורס יראה תמציתי ונכון, לעומת זאת, למי שממש לא בכיוון, זה ממש לא יעזור להיות מטפל...

0 אור 0

New member
בזה אני מתחברת אתך

גם אני הלכתי לסדנת טריגר פוינט של כמה ימים, ממש בלי שום כוונה לטפל בשיטה הזו אחרי הסדנה, אלא כדי שיהיה איזה ידע מינימלי שאולי יסייע פה ושם בדברים שאני כן עושה. היה מענין אותי לדעת יותר על הפילוסופיה הסינית והמרידיאנים - ולהשוות לסנים מהתאילנדי, הבעיה היא שרוב האנשים שלוקחים את הקורסים האלו מתהדרים אחר כך בתואר מטפל רקמות עמוק או מדקר ...

למעלה