כימיה אורגנית בלימודי רוקחות

Golgi

New member
כימיה אורגנית בלימודי רוקחות

שלום! אני תלמיד של הסבה לרוקחות ויש לי קצת בעייה עם הכימיה אורגנית ב'. למדתי כימיה לפני כמה שנים וגם בהיקף קטן ממה שלומדים ברוקחות ואני ממש לא מבין את החומר של סינטזות (את מה שלימדו בשבוע ראשון ועוד ימשיכו ללמד). מה שד"ר גיבסון מלמד עכשיו אני (ספקטרוסקופיה) אני עוד פחות או יותר מבין כי זה חומר חדש, אבל את הסינטזות ממש לא... אולי למישהו יש סיכום טוב של קורס "כימיה אורגנית א" שאני אוכל לעבור על החומר ולא אצטרך לקרוא את הספר העבה של Fessenden שזה לא נראה לי כל-כך מעשי במקביל לקורסים אחרים ועבודה (וצריך להשלים את הפער מהר יחסית כדי לא לאבד מרצה שיתחיל ללמד חומר חדש)... אולי יש למישהו גם סיכום של הקורס "כימיה אורגנית ב"? - אני מאוד אודה גם. יש אולי למישהו רעיון איך אפשר להשלים את הפער בצורה מהירה יחסית (אולי איזה ספר בעברית, אתר אינטרנט וכו')? המון תודה על העזרה

ענבל מ

New member
מממ

בעבר המליצו לי לעבור על ה-Summaries בפסדן. נראה לי שזה הסיכום הכי טוב. סיכומי שיעור של אורגנית א', אגב, שקולים לתרגום הספר... פחות מומלץ
(ואשריך שאתה מבין משהו בספקטרוסקופיה. גם אני הייתי שמחה לסיכום של אורגנית ב').

Golgi

New member
תודה רבה

אפשר רק לדעת מה זה פסדן? איך ניתן להשיג את הסיכום הנ"ל? אם זה תרגום של הספר, אז זה טוב מאוד, לא? למה זה פחות מומלץ? אודה מאוד על התשובות *סליחה על העיכוב בתשובות-אין לי כרגע מחשב במעונות ולא תמיד מתאפשר לי להגיע לכיתת מחשבים אחרי הלימודים בגלל שצריך למהר לעבודה...

ענבל מ

New member
יאפ.

הכוונה לסיכום שמופיע בסוף כל פרק בספר Fessenden. התרגום פחות מומלץ כי הוא לא ממש סיכום- הוא פשוט תרגום של הספר, על 700 עמודיו הרלוונטיים... אבל אם זה מה שעוזר לך, נסה להשיג מחברת מסודרת ממישהו משנה ב' ולעבור על החומר שנמצא שם (הייתי מציעה את שלי, אבל היא לא כל כך מסודרת ו/או קריאה). בהצלחה!

למעלה