כימיה| בן 23 ללא פסיכומטרי ובגרויות מספקות

galmarlel23

New member
כימיה| בן 23 ללא פסיכומטרי ובגרויות מספקות

היי,
כמו שכתבתי אני בגיל 23 בקרוב, חייל משוחרר אחרי עבודה מועדפת, שוקל ללכת לכיוון כימיה

אני עם תעודת בגרות לא מספקת(ממוצע לא משהוא עם 3 יחידות במתמטיקה ואנגלית) וללא פסיכומטרי., יכול להיות שעשיתי טעויות בעבר, אבל אי אפשר להחזיר תגלגל זמן לאחור וכנראה שעל טעויות משלמים ועדיף מוקדם מאשר אף פעם לא..

אני כאן כדי לברר מה אתם חושבים על הגיל, ואם ישלי עדיין סיכוי ללמוד כימיה?

והאם זה מאוחר כדי להתחיל מכינה לבגרויות ופסיכומטרי במטרה להתקבל לאחת האוניברסיטאות בארץ/טכניון, על מנת ללמוד כימיה לתואר ראשון ואולי אף להמשיך לתואר שני ושלישי?

ומה ממוצע גילאים שלומדים מקצוע זה פחות או יותר?

גיל זה אף פעם לא מאוחר, אבל אני מתכוון לקריירה ומציאת עבודה במקצוע בגיל שלאחר הלימודים, הרי חלק מענפי התעשייה פוסלים אנשי מקצוע אקדמאים בגלל גיל

BigBadWolf

Member
הגיל לא מאוחר מידי, אבל תצטרך להשקיע קצת כדי להתקבל

רוב מי שלומד כימיה התחיל מיד לאחר הצבא, כלומר בגיל 21 (בחורות 20). יש שמתחילים קצת אחרי. בכל מקרה, אתה לא באיזה גיל מופלג... לא תהיה לך בעיה מהבחינה הזו.
אין דרישות גבוהות מאוד לקבלה לכימיה, אבל בכל זאת תצטרך להשקיע קצת כדי להגיע אליהן. בכל אופן, רוב הסינון מתבצע במהלך הלימודים עצמם. אחרי שנה א' נשארים רק 50% ממי שהתחילו. בנוסף, כדאי שתדע מראש שהלימודים כוללים המון פיזיקה ומתמטיקה ברמה גבוהה.

לגבי חישובי זמנים - תואר ראשון זה 3 שנים, תואר שני שנתיים ודקטורט עוד 4.5 שנים. תעשה את החישובים שלך לבד אם מתאים לך או שלא, אף אחד אחר לא יכול לענות על השאלה הזו במקומך.

galmarlel23

New member
אבל אני בלי פסיכומטרי ובגרויות מספקות(יש תעודת בגרות מלאה)

יש תעודת בגרות מלאה הכוללת ממוצע חמוד ולא יותר מ3 יחידות במתמטיקה ואנגלית ואני ללא פסיכומטרי בן 23, וצריך לעשות מכינה

BigBadWolf

Member
ולכן רשמתי שלמרות שהתנאים נמוכים עדיין תצטרך להשקיע

רק הזהרתי שתנאי הקבלה הנמוכים יחסית הם לא סוף הסיפור מכיוון שרוב הסינון מתבצע בשנה א'.

dandisc88

New member
גם אני הייתי פחות או יותר במצבך

ממליץ לך מאוד ללכת לעשות מכינה קדם אקדמית, אני יכול להמליץ על המכינה של העברית שלמדתי בה. מדובר בשנה עמוסה ויחסית לא פשוטה אבל לומדים בסיס טוב להמשך. לומדים אנגלית, מתמטיקה ועוד מקצוע מדעי שתבחר(כימיה/ביולוגיה/פיזיקה). הבעיה היא שתצטרך פסיכומטרי בשביל להתחיל את המכינה. אני חושב שהמכינה נותנת בסיס טוב יותר מסתם להשלים בגרות, כי החשיבה שם יותר אקדמית. כמעט כולם יוצאים עם ציונים טובים. בהצלחה!

galmarlel23

New member
יש מכינה כוללת פסיכומטרי? שמתי לב לקמפוס אילת של בן גוריון

שמתי לב שיש מכינה שכזאת בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון, מכינה הכוללת פסיכומטרי
&nbsp
יש מכינות שאפשר להתקבל ללא פסיכומטרי? עדיפות לאוניברסיטה, אבל לא חייב, אשמח לקבל המצלות למכינות במכללות וגם כן באוניברסיטאות

galmarlel23

New member
איפה כדאי לעשות מכינה להנדסה/מדעים, או עדיף שיפור בגרויות?

מחפש המלצה למכינה טובה להנדסה/מדעים, ומה עדיף מכינה למדעים והנדסה או שיפור בגרויות?

גיל 23 אינו בעיה

אני מציע שבמקום להתלבט אם נתוניך מספיקים.
אל תתעצל ופנה לכל מוסד בארץ בו לומדים כימיה , וברר תנאי קבלה.

אינך צריך לפנות במכתב ולא להגיע למקום, השתמש באינטרנט. בחלק מהמקרים יחזרו אליך מידית. הם מעסיקים אדם שתפקידו לענות מידית לפונים דרך האינטרנט. בשאר המקרים תשאיר מס' נייד ויחזרו אליך.
לאחר שתעשה זאת, תקבע פגישה עם יועץ הלימודים של המוסד.

להערכתי יהיו מוסדות שידרשו ממך לעבור קורס הכנה שלהם, מדובר בקורס מסודר ואם תסיים בהצלחה יקבלו אותך. בלי להתיחס לבגרות או פסיכומטרי, אבל תודא לפני כן שאכן זה כך, ודאג לקבל סילבוס של הקורס.

בהצלחה

galmarlel23

New member
מה לגבי מכינה לשיפור בגרויות או ספציפית למדעים?

איפה כדאי לעשות?
ומה עדיף מכינה לשיפור בגרויות(רוב מקצועות או כל המקצועות) או מכינה ספציפית למדעים, בכל מקרה כמה כבר זמן יקח לשפר את כל הבגרויות אן לתלמידי תיכון לוקח שנתיים מקסימום

למעלה