כיצד להגביר את כמות החלבון בתזונה טבעונית

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
בצמחונות חלבית אני מסתדר יפה. בטבעונות קשה לי.הבעיה היא שסויה בכמות גדולה לא עושה לי טוב אני שותה היום 2 כוסות של חלב סויה. ואני יכול עד 4.
אבל זה לא מספיק חלבון. למעשה אני צריך עוד 40 גרם חלבון שהיום אני משיג אותם מדברי חלב. אבל אני מאוד רוצה להיות טבעוני. וכל כמה חודשים מנסה. אבל אחרי כמה שבועות נכשל. כי מרגיש רעב.

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
הרעיון שלי לפעם הבאה שאנסה טבעונות הוא לצרוך יוגורט 20 גרם חלבון שלל סויה אחד ליום.
טופו אני לא יכול לאכול כרגע וסיטין יקר מאוד

נערך לאחרונה ב:

מילי08

Well-known member
מה לגבי שילוב קטניות ודגנים? ביחד הם אמורים ליצור חלבון מלא.
וכמובן שהם מאוד תורמים לתחושת שובע.

אני חושבת שאפשר לחפש בגוגל - חלבון לטבעונים ולראות מה מציעים שם

מבחינתי העיקריים הם:
- קינואה
- האם הבעיה היא ספציפית עם חלב סויה או רגישות לסויה בכלל? כי אם אין בעיה עם מוצרי סויה יש טופו/טמפה/אדממה.
- מוצרי סייטן
- חלבון אפונה - מייצרים ממנו היום נקניקיות, קמח שאפשר להכין ממנו חביתות וכו'.

עוד כמה תמצא כאן: https://www.healthline.com/nutrition/protein-for-vegans-vegetarians

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
תודה מצאתי שאטריות מעדשים או סויה הם מקור טוב. הם מגביריםם שובע.
טופו הוא מקור טוב אבל לא גורם לי לשובע. אני אנסה גם אטריות מאפונה וחומוס.
חלב סויה ללא סוכר גם גורם לי לשובע

יש שתי דרכים שאני מכיר להגיע לשובע

1. להגדיל את כמות השומן, לא מתאים לכל אחד, רק למי שאין נטיה להשמנה
2. להגדיל את כמות הירקות (למשל סלט, ירקות מאודים, ירקות אפויים, מרק עשיר בירקות...) כדי להגדיל את כמות הסיבים התזונתיים בארוחה.

ai27

Well-known member
מה דעתך לגבי ביצי חופש (לא מסחריות)?

קיבלתי/הצלתי 4 מטילות שרצו לגרוס כי התפוקה שלהן ירדה מביצה-שתיים ליום לחצי ביצה ליום.

ai27

Well-known member
אני לא אוכל ביצים עקרונית.
האם תוכל להסביר מה העיקרון?

4 התרנגולות חיות בחצר מרווחת, תזונה ושתייה חופשית ובלי מניפולציות.
יש להן לול (לול תינוקות הפוך ומכוסה שיש בו פתח שפתוח תמיד) בו הן ישנות (הן אוהבות לישון בצפיפות) ומטילות.

אני לא רואה דרך בה ניתן לייצר חלב באופן "חופשי". חלב תמיד נוצר עקב מניפולציה. במדינה בה יש מחסור במרעה זה מחמיר, כי גם תנאי ההזנה מאוד מהונדסים.

נערך לאחרונה ב:

ai27

Well-known member
כי אם הייתי יכול להיות טבעוני הייתי טבעוני
תראה:
מה רע עקרונית בחלב, הבנתי.

אבל מה העניין העקרוני בלא לאכול ביצים של תרנגולות שחיות בכיף בחצר?
זה סמל סטטוס?
עניין של אומץ?
נחישות?
מחאה?
אופנה?

בוא נגדיר את זה ככה: מה שאתה מתאר לא רלוונטי ל 99.9% מהאנשים שאוכלים ביצים. אם לך זה מתאים אז זו הבחירה שלך. אני לא מכיר הרבה אנשים שיכולים ואם יכולים אז בכלל רוצים להחזיק תרנגולות בחצר.
אותי אישית, מגעיל כבר (אחרי הרבה שנים של טבעונות) אפילו לחשוב על אכילת מוצרים שהגיעו מהחי.

למעלה