כישורים נדרשים לחברי כנסת - דעתכם?

כישורים נדרשים לחברי כנסת - דעתכם?

האם כל אחד יכול להיות חבר כנסת?
אילו כישורים נראים לכם רלוונטיים לחברי כנסת?
האם צריך להיות "סף קבלה"?

שוהם א

New member
המצב האידיאלי

ח"כ מייצג את האינטרסים של ציבור הבוחרים של המפלגה ובהתאם למצע המפלגה.
בגדול, המערכת בנויה לאנשים שיודעים ליצור קואליציות, לייצר באזזים ולבנות חסימות. מכל זה נגזר כישורים בין אישיים גבוהיים - כריזמה, יכול עבודה בצוות, מוניפולטיביות וכו'

לדעתי השכלה מינימאלית ותרבות הם תנאי סף.

מה זו השכלה מינימלית או תרבות?

אם בונים סף קבלה- התנאים צריכים להיות "מדידים"
הנה קישור לדיון בנושא

שוהם א

New member
השכלה מינימאלית

היא בגרות או תואר אקדמי כלשהו.
- מי ששילם חובו לחברה, שילם חובו לחברה - אין צורך לשלם חיים שלמים בשביל טעות אחת. בשביל זה יש בית משפט. מה שכן אני מקבל את הטענה שהרשעה עם קלון פוסלת.
- אין חובה לניסיון בתחום
- אין מדדים ויעדים

מה שכן אולי אפשר לשקול תקופת צינון ארוכה של שנתיים לשרים ושנה וחברי כנסת בה הם מתחייבים שלא לפעול במגזר הפרטי/ייעוץ/דירקטוריונים למינהם אלא רק בתור עובדי מדינה/מלכ"ר/אקדמיה וכו'.

אנחנו חיים בדמוקרטיה,

מי שפשע - מוזמן להמשיך את חייו בתור אזרח פרטי

אחרי ש"שילם את חובו". מי שמנהיג את המדינה צריך להוות דוגמא אישית. למה זה כל כך לא ברור לאנשים במדינה הזו שפושע לא אמור למלא משרה ציבורית בכירה?
איבדנו את כל ההבחנה בין ראוי ללא ראוי, יחד עם עוד כמה ערכים שפעם היו כאן כמו: צניעות, סולידריות, כבוד הדדי וכו' וכו'.
"אם בארזים נפלה שלהבת - מה יגידו אזובי הקיר"

שוהם א

New member
היה קל לי להסכים איתך אם הייתי מאמין

ולו במעט במערכת המשפט הישראלית.

אבל גם האדם הזך ביותר יכול למצוא את עצמו בכלוב אם מישהו במשטרה יחליט לסמן אותו.
הרבה מאוד אנשים, עוברים ביום יום שלהם על החוק. זה מתחיל בעבירות תנועה כמו: מהירות, פלאפונים, מעברי חצייה וכיו"ב וממשיך בכל מיני עבירות במשרד כמו: להשתמש בטלפון משרדי לצרכים אישיים, להשתמש במדפסת/סורק/פקס לצרכים אישיים, לקחת עט רחמנא לצלן וכדומה. ויש כאן עוד הרבה מאוד עבירות שהמון אנשים חוטאים בהם יום יום שעה שעה מבלי להניד עףעף.

אז אם אני אדבוק בגישה של "אם בארזים נפלה שלהבת - מה יגידו אזובי הקיר" אני אמצא שאין אף אחד ראוי בפוליטיקה.

ובגלל זה אני הולך עם שיטת הקלון.

יש דברים יותר גרועים ממנהיג שחטא בעבר וזה מנהיג שלוקח את העם למלחמות לא רצויות, מבצע מהלכים פנימיים לא רצויים, משסע את העם וכו'.

אז כמו כל דבר, החיים מלאים בפשרות.

mr dish

New member

Bragi Boddason

New member
כמה תכונות דרושות -

א. תיק נקי במשטרה.

ב. שום מעורבות בפשיעה כלשהי, וגם מי שריצה את עונשו בכלא, אין זה ראוי שיתמודד על מקום.

ג. ששמו לא מתחיל בי' ומסתיים בל' (דרישה מאוד חשובה).

ד. מוכנות לקרוא לביטול חסינות חברי הכנסת.

למעלה