כלבים אלרגים

נינה 111

New member
כלבים אלרגים

שלום, יש לי כלבה מעורבת בת שנה, כבר כשלקחתי אותה סבלה מדמודקס חריף מאד שחזר עוד פעמיים מאז בשנה האחרונה, כאשר בפעם השלישית היה מלווה ככל הנראה ע"פ הוטרינר באלרגיה ( לא ידוע למה - כנראה למזון ) שעודדה את הדמודקס להתפתח, כמו כן היו לה הרבה שלשולים עד שעברתי למזון לבטן רגישה. כיום היא כבר אוכלת מזון היפואלרגני ( דרמטוזיס של יוקונובה ), הפרווה שלה צמחה יפה והיא לא משלשלת יותר, אבל בחודש האחרון החלה שוב להתגרד וכבר יש לה מספר פצעים על העור, חשוב לציין שאין אדמומיות בכלל, והיא נקייה מפרעושים.. האם יש טיפול אלטרנטיבי בפרחי באך שעשוי לעזור ? תודה.

Balancedflow

New member
ברוכה הבאה נינה ../images/Emo140.gif

קודם כל אני חייבת לציין שמאוד מחמם לי את הלב לראות את הדאגה לכלבה. ממה שאני מבינה ומכירה דמודקס זה טפיל עור שהרבה פעמים מתפתח כתוצאה מהזנחה. אני מניחה שלפני שלקחת אותה היא עברה תקופה לא פשוטה שגם באה לידי ביטוי בהזנחה רגשית, אני טועה? תאורטית התמציות שיכולות להקל על האלרגיה הן - CHERRY PLUM,AGRIMONY או BEECH וכמובן, במצבים אקוטיים CRAB APPLE. מה שכן, לא נתת מספיק פרטים על הכלבה, על ההרגלים שלה, על העבר שלה, וזה בדיוק מה שיעשה את האבחנה המבדלת בין התמציות, מה גם שאני מניחה, שיתכן והכלבה תזדקק גם לתמציות שמטפלות במצב הנפשי שלה, כדי שההחלמה תהיה מלאה. אם תוסיפי עוד פרטים אשמח לנסות לכוון אותך יותר במדויק.

נינה 111

New member
עוד פרטים

תודה רבה על קבלת הפנים והעזרה
דמודקס ממה שחקרתי והבנתי זה טפיל שמופיע בעיקר אצל גורים עם מערכת חיסונית מוחלשת ובד"כ חולף אחרי טיפול יחיד ואצל נקבות ע"פ הוטרינרים גם לא אמור לחזור אחרי עיקור... הכלבה שלי מעוקרת מגיל חצי שנה, היא נמצאת אצלי מגיל 3 חודשים , היא נמצאה ברחוב יחד עם אח שלה ( שגם סבל אז מדמודקס ) ע"י סטודנטית לוטרינריה שטיפלה בה טוב מאד עד שלקחתי אותה. היא כלבה מאד שמחה וחברותית ומאד אוהבת לשחק גם לבני אדם וגם לכלבים אחרים, גורה טיפוסית מדי פעם הורסת דברים שהיא מוצאת כשהיא נשארת לבד אבל לא תמיד. היא סוג של שואב אבק בכל מה שנוגע לאוכל, היא תאכל הכל בכל מקום ובכל זמן וגם כשהיא משוחררת בחוץ היא לא מפסיקה לרחרח, בבית היא מקבלת שתי ארוחות ביום, בבוקר ובערב ומדי פעם חטיפים ( בגלל שהיא אוכלת עכשיו היפואלרגני אז זה יותר בעייתי.. ) לאחרונה לצערי הרב גם בתחילה לאכול צואה של כלבים אחרים בחוץ ( אולי זה קשור לאוכל החדש ? ). היא כלבה חכמה אבל מאד עקשנית ומאד חזקה פיזית וזהו, מקבלת הרבה חום ואהבה. מקווה שזה עוזר ..

Balancedflow

New member
נינה,

הפרטים שנתת בהחלט עוזרים. על סמך הנתונים שציינת אני חושבת שכדאי לתת לה CRAB APPLE גם בשתיה וגם בריסוס על הפרווה, ועל מנת שתפסיק לאכול צואה של כלבים אחרים, הייתי מוסיפה לה CHESTNUT BUD. אבל, אומר לך מה שאני אומרת בד"כ למי ששואל כאן שאלות - מומלץ בכל מקרה לקחת את הכלבה למטפל/ת מוסמך/ת על מנת שיתרשם ממנה ויראה אם יש דברים נוספים שאולי לא ציינת ואני לא שאלתי. על גבי הפורום התמונה המצטיירת היא מאוד שטחית ולא תמיד היא מספקת. אז לשיקולך... שיהיה
, ועדכני אותנו בבקשה

נינה 111

New member
אופן הטיפול

שוב
, יש לי עוד כמה שאלות טכניות: 1. איפה אני משיגה את התמציות ? 2. איך ובאיזה כמות לתת אותן ? 3. במידה ואחליט ללכת למטפל מוסמך האם את יכולה להמליץ לי על מישהו באזור תל אביב ? 4. אם אני אתן לה את התמציות והן לא יעזרו בפתרון הבעייה הבנתי שזה לא אמור לפגוע בה בשום צורה נכון ? 5. תוך כמה זמן אני אמורה לראות שינוי אם אכן זה עוזר ? אני אעדכן ברגע שיהיו תוצאות

Balancedflow

New member
תשובות -

1. את התמציות את יכולה להשיג בבתי טבע ובבתי מרקחת שמוכרים תרופות הומאופטיות ופרחי באך. בקבוקון עולה בממוצע 50 ש"ח כאשר בד"כ, בפגישה עם מטפל, את מקבלת את הפורמולה המוכנה כחלק מעלות הטיפול. 2. לגבי המינון ואפן מתן התמציות- אני מביאה לך ציטוט מהמאמר שתרגמתי לגבי טיפול בבע"ח באמצעות פרחי באך - השיטה האפקטיבית ביותר היא הזלפת התמציות ישירות אל פיו של בע"הח. 4-8 טיפות מספיקות, ואין צורך בבליעתן, מספיק המגע בממברנות הריריות (חניכיים, לשון, שפתיים). הקפידו שהטפטפת לא תהיה במגע עם בע"הח. במידה וכן התרחש מגע שכזה, על מנת למנוע זיהום, שטפו את הטפטפת במים חמים מאוד לפני החזרת הטפטפת לבקבוקון התמצית. ניתן להוסיף את התמציות אל מי השתיה של בע"הח או אל מזון רטוב (אין חשש מאפקט של מהילה או דילול) ניתן להוסף תכולת טפטפת מלאה לבקבוק ספריי עם מים מינרליים, ולהשתמש בהם לרסס את החדר, המנשא, פנים הרכב, קופסאת "בית השימוש" של בע"הח, או אזורים בעייתיים אחרים. כמו כן, ניתן לטפטף כמה טיפות אל כף היד וללטף את ראשה של חיית המחמד, ומאחורי אזניה. הראש רגיש מאוד לקבלת אנרגיה וספיגת התמציות יכולה להעשות בדרך זו. במקרים של ליקוק אגרסיבי, ליסה או נקודות רגיות במיוחד, ניתן לטפטף את התמציות ישירות אל הנקודה הזקוקה לטיפול – אלא אם כן מדובר בפצע פתוח, שאז התמצית עשויה לשרוף. בצורה זו, בע"הח יספוג את התמצית בפעם הבאה שילקק את הנקודה. 3. לגבי מטפל באזור ת"א - אני שולחת לך הודעה פרטית. 4. התמציות לא פוגעות בשום צורה. תמציות פרחי באך אינן רעילות, לכן הן בטוחות לשימוש במי השתיה גם אם בבית ישנם בעלי חיים נוספים. בטיפול בתמציות פרחי באך, אם בעה"ח זקוק לתמצית, היא תשפיע עליו, ואם לא – לא תתרחש שום תגובה לתמצית. 5. שינוי הוא משהו מאוד אינדיבידואלי, יתכן ותתחילי להרגיש בתחילת התהליך תוך מס' דקות/שעות ויתכן שיקח לכלבה כמה ימים עד שהיא תתחיל להגיב. כשאני טיפלתי בכלבה שלי לאחר תאונת דרכים קשה לפני כחצי שנה, התגובה שלה היתה תוך 24 שעות.

למעלה