כל מה שאני רוצה זה רק לשתף אתכם עם הלב שלי.

כל מה שאני רוצה זה רק לשתף אתכם עם הלב שלי.

שלום, רציתי לשתף אתכם במה שאני עברתי מאז היותי חלק מהקהילה ובמיוחד בתקופה האחרונה. תחילה הספר מעט אלי, מאז היכרותי עם עצמי, אני חייתי בעולם "דמיוני" בעולם שחשתי מאד לבד בו כיוון שלא ידעתי שהוא הכן קיים ואמתי. בעולם ה"דמיוני" בדיעבד עשיתי דברים שלא ממש מזמן הבנתי שזה בעצם מאגיה. שלפעמים חשבתי שאני "מטורפת"... "משוגעת"... "לא שייכת לעולם הזה"... ואם כל התסכולים האלה גם היה תחושה של בדידות איומה. לא מזמן גיליתי את עולם הפאגני, הרגשתי "סופסוף אנשים כמוני" תחושה נהדרת, וגם פתאום היה לי מדריך, באמת הרגשתי בעננים. אבל מהכרות עם עצמי, הזהרתי אותו, שאני אדם מאד חשדן שעבר דרך לא פשוטה מהיותי אני, שאני יהיה קשה ובכלל יהיה לי קשה מאד לבטוח בו ,שלפעמים אני יהיה לא נעימה, ולפעמים אני יגיד דברים לא נעימים וביקורות קשות אליו או אל חבריו הקרובים אבל שידע שזה לא באמת לא יבוא מתוך רגש שלילי שלי כלפיהם אלה מתוך הפחד שלי מהעולם זה, והפחד שלי מעצמי, מהחשדנות, הספקות, והביקורתיות הקשה שיש לי כלפי עצמי. שהם חלק לא טוב שקיים בי באישיות, חלק מהאופי שלי שאני מודעת אליו וגם קשה לי איתו ואני עובדת עליו, אבל "אני מודיעה לך מראש" אני שמתי את כולי לפניו, במיוחד שידע את הצד הפחות טוב שבי, כי הרציתי שיהיה המדריך שלי. שיעזור לי להגיע לעולם "הדמיוני" שקיים בתוכי, שיעזור לי להכיר את הצד המאגי שהוא חלק ממני ולעולם לא הצלחתי לבדי לגעת בו. רציתי שבטיח לי שלא ינטוש אותי, אפילו עם יהיה לו קשה להיות בחברתי, הוא הבטיח. אני נחשפתי בפניו, דבר שהיה לי קשה לעשות, לחשוף את עצמי וגם לבטוח בבן-אדם, בשבילי זה משימה מאד לא קלה. חשפתי בפניו את הסודות הכי קמוסים שלי, את העבר שלי שקשה לי לדבר עליו בכלל, את הפחדים שלי, את הפנטזיות שלי, את גופי.... הכל... אבל... בזמן שביליתי בחברתו ובחברת החברים שלו, שהם באמת נפלאים ומקסימים ויש לי הרבה הערכה אליהם, הרגשתי שאין לי תקשורת, שאני לא צליחה לתקשר. זה בא משני כיוונים, מצד אחד - הוא וחבריו בעלי אופי שונה משלי, מצד שני - הוא וחבריו לא מכירים את התחושה והחוויה שאני הגעתי ממנה , הם לא "מרכיבים את אותם המשקפיים". ניסיתי מספר פעמים לדבר איתם על העולם החדש שעליו נכנסתי, שבשבילם זה "מובן מאליו", וקיבלתי תחושה של "חופרת"... "מציקה"... "מטרידה"... ומצד המדריך, הוא ניסה להגיד לי אם אני ימשיך "לחפור" אנשים באופן כללי לא ירצו בחברתי. ובזמן השיעורים שלי איתו, הוא לא הבין למה אני לא מצליחה להגיד לו "איך את מרגישה את האנרגיה" או "למה הוא לא מצליח להתקדם איתי כפי שרצה" ואני כל כך ניסיתי להגיד לו למה קשה לי, את הפחד שלי, המחסומים שבי, והרגשתי שהוא לא מנסה להיכנס לחווה שהיא מתארת לו, לא מקשיב לי, וממשיך באותו נקודת מבט שלו. אני יכולה לומר, שזאת הייתה תקופה מאד קשה, אמרתי לו שאני מרגישה דיכאון, שאני מאבדת את הביטחון העצמי שלי, ולא מבינה למה. הרגשתי שאני לא בסדר, אין לי עם מי לדבר, אני לא יודעת איך לדבר, שוב בדידות. והוא פשוט אמר כל פעם "הכל בסדר" אבל לא ניסה לחדור לתחושה שלי ולנסות להבין אותה ולדבר אליה. הרגשתי שהוא רק שומע אותי אבל לא מקשיב. ואז ניסיתי לבין אותו מעולמו שלו רציתי לשמוע את השפה שלו, ומתוך שם אולי ליצור תקשורת במהלך השיעורים, אבל אז הוא אמר "את מנסה לרצות אותי" אז... אם הוא לא מצליח להיכנס לעולמי ולהבין אותו.... כשאני אומרת לו שהוא יתאר לי מה הוא חש זה "לרצות".... איך בונים תקשורת משני עולמות כל-כך שונים ? אבל באמת במקביל, אני ממה שיכולנו לתקשר, אני כן גיליתי המון דברים אל עצמי והיכולות שלי, איך קוראים לדברים שמאז ומתמיד אני עושה, ושזה לא "דימיון" זה באמת אמתי. למרות שאני גם ידעתי שהוא לא כל-כך הבין מה אני מרגישה מהגילוי הזה. הוא בנאדם מיוחד, הוא מדהים, הרבה אנשים אוהבים אותו ואני יודעת למה. וגם אני למדתי מאד לאוהב אותו מהיותו הוא. בנאדם עם חיבוק ענקי, עם חיוך שיכול לגרום לדמעה להתאדות, כמדברים איתו הכל לפתע ניראה בסדר. (בגלל שגם נורא נקשרתי אליו הייתי אגב נורא מבולבלת, הוא גרם לי להרגיש טוב אבל מצד שני מתוסכלת ולא מבינה למה...) בתקופה האחרונה... המדריך שחוויתי איתו דברים עמוקים, שחשפתי את עצמי בפניו, שגיליתי דרכו דברים מדהימים על עצמי, שנקשרתי עליו אבל ביחד גם את כל הדברים הפחות טובים... לפתע נעלם, בהתחלה לא הבנתי מה קורה, ואז הוא הסביר שיש לו הרבה על הראש, אבל בתכלס "עזב" ! ואז אחרי ניסיון נוסף שלי לדבר איתו, אחרי תקופה שהוא "נעלם" (הוא לא יזם איתי שום שיחה אגב מאז שהוא המדריך שלי, אלה אני זאת שניסתה ליזום כל פעם שיחה, אני לא יודעת אם ככה זה צריך היות...) הוא אמר לי שהוא לא יכול להיות יותר המדריך שלי. אתם לא מבינים מה הרגשתי, כאילו מישהו דקר אותי בלב והוא מדמם, תחושה איומה של פחד, כאב, עצבים, תסכול, בגידה, נטישה ! הוא אמר לי "תבססי את מקומך בקהילה" "תקראי ספרים". עם כל הכבוד והערכה שלי לקהילה, לי היה חשוב יותר שיהיה לי מדריך, אמרתי לו שאני צריכה מדריך וכתשובה ענה לי "בשביל מה את צריכה מדריך ?" הייתי בהלם, כאילו האדמה פתחה את פיה תחתי ובולעת אותי ואני נופלת לתהום. לא רציתי לענות אל השאלה, כי ידעתי שהוא מנסה לחמוק מבקשה שלי למדריך, אני העליתי בפניו את הרעיון שימצא לי מדריך אחר, שעצם זה שהוא לא הציע את זה גם מאד פגע בי. היה פעם שאמרתי לו שאני מתגעגעת ללימודים איתו ואני בוטחת בו שימצא לי מדריך אחר , הוא אמר לי רק "תודה" וזהו. מדריכים יקרים, ומדריכות יקרות, עם כל מה שאמרתי כאן, בטקסט הארוך הזה (שאינני רואה בו כלל "חפירה" ), כשאתם לוקחים תחת חסותכם תלמיד/ה תדעו תמיד שזה בא גם עם אחריות מאד גדולה. אל תתמקדו רק בלימוד, תתמקדו בבנאדם שיושב מולכם, תקשיבו לו, תנו לו תמיד תחושה של רצוי, הוא רואה בכם "מדריך" ו- "מורה דרך". אל תנטשו אותו במיוחד ברגעים קשים! הוא נותן את עצמו כי הוא בוטח בכם ! כי הוא נותן לכם את הלב !

Jerald_Admonds

New member
תודה על השיתוף ../images/Emo13.gif

נשמע מהמתואר כאן שגם את וגם המדריך שלך לא בעלי נסיון רב בדינמיקה בין מורה לתלמיד. אני חושב שבמידה ותמשיכי לחפש מדריך אחר, כדאי שתשבי עם מעומדים פוטנציאלים ותעשו שיחה של תיאום ציפיות אחד מהשני. ככה שיהיה ברור לשניכם איזה חומר הולך להיות מועבר, באיזו צורה, ואיזה סוגים של תהליכים בין אישיים הולכים להיות שם. מאוד קשה להתאים בין מטופל למטפל, בין מורה לתלמיד- הרי מדובר על מסע מאוד אינטנסיבי ששני אנשים הולכים לעבור ביחד למשך תקופה ארוכה. שלא לדבר על כך שלא כל מתודה\מסורת\דרך רוחנית מתאימה לכל תלמיד. חשוב שהכל יהיה ברור מראש ושתהיה התאמה בין הצרכים והציפיות של האנשים המעורבים בעניין. מאחל לך המשך גילוי נפלא של עצמך ושל עולם הרוח- ותזכרי שאת הסמכות הרוחנית הטובה ביותר של עצמך.

תודה :)

אני מודה לך אל ההתייחסות, מה שבטוח הוא שלמדתי לקחים שאותם אני יישם בהמשך דרכי
אני חושבת שהבעיה העיקרית הייתה, שהמדריך ואני אנשים די-שונים בהרבה מובנים, והוא לא שם-לב לזה כל כך, ומצידי היה יותר ניסיון למבין אותו מעולמו שלו. גם אילו היה מנסה להבין מה קורה איתי בעולמי שלי, הוא לא היה "חותך" כפי שעשה אגב בשיחה האחרונה שהייתה לי איתו, ושאלתי למה הוא בעצמו לא ניסה ליצור איתי קשר ולהסביר לי למה הוא "נעלם". הוא ענה "אני הייתי מאד עמוס, חשבתי שזה מובן-מאליו" ואני חושבת לעצמי למה הוא בטוח שאני יראה בזה "מובן-מאליו" ? אני חוששת שגלל החוויה שעברתי עם המדריך, שנורא נפגעתי ממנה וממנו במיוחד. לא רק שנפגעתי ממנו מאד מבחינה רגשית אלה גם - הביטחון העצמי שלי, הביטחון שלי לבטוח יותר באנשים, והשאיפה שלי לא לפחד כל-כך להיחשף יותר ממה שהייתי לפני שהגעתי אליו , נפגע. וזה ישפיע אלי, בחיפוש לי ובכלל ביחסים שאני יבנה בעתיד עם המדריך שילווה אותי. אני מאד שמחתי לקרוא את ההודעה שלך, מכיוון שמדובר על מסע מאוד אינטנסיבי ששני אנשים הולכים לעבור ביחד למשך תקופה ארוכה, כפי שאמרת. להבאה אני אבחן יותר את הציפיות והצרכים שלי, ובעיקר את היחסים ביני לבין המדריך, שתהיה תקשורת טובה ושתהיה דינמיקה נעימה לשנינו, ונוכל ליהנות ביחד מהדרך. תודה

dixie chick

New member
נשמע שתיאום ציפיות היה חסר

ושניכם תפסתם את העניין בצורה שונה אחד מהשני אני מאוד מבינה אותך ומצד שני אני מרגישה שהקשר בינכם לא היה טוב ופורה ומפרה הדדית, אלא קשר שנשמע תלותי מצדך כלפיו ודיסטנסי ממנו כלפייך זה מאוד מנחם ומעודד שיש מורה ולכן אני יכולה להבין את המקום אליו הגעת חלק מחובותיו של מדריך לדעתי היא לפתח תחושה של עצמאות ושל גדילה אישית שלך, ולעודד אותך לצמוח לבד. זה משהו שאת חייבת גם למצוא בעצמך, את ההבנה הזאת שאת צריכה לגדול לבד גם ולא רק דרכו בגללו וכ' לכן כפי שאני רואה את זה מדריך חייב לבוא מתוך מקום של כבוד הדדי מלא, להעריך אותך כפי שאת, ולצאת מנקודה שאתם שווים בפני האלים... כמו שלו יש מקום של ידע וכוח שאת מעריכה ובגלל זה את מכבדת אותו ואפילו אוהבת אותו, כך מדריך טוב ידע למצוא ולהעריך בך את המקומות שבהם את יכולה לתרום לו בחזרה, וכך תצמח מערכת יחסים של כבוד הדדי והערכה. לפי מה שאת מתארת זה תהליך שהיה חסר ויצר תלות בו שאינה בריאה, אינה מועילה, ואינה מקדמת. קל "להאשים" מדריך כשאת בעמדה חסרת כוח, אבל חלק מהתהליך האישי שלך חייב להיות גם למצוא את הכוח הזה בעצמך בלי להצטרך להיות תלויה באנשים אחרים, להיות חזקה ועצמאית בגלל מי שאת, וגם לקחת אחריות על עצמך בעיקר שמדובר בעניינים שאין להקל בהם ראש- כמו הנשמה שלך! גם פרידה ממדריך היא תהליך שיש לעשותו בזהירות אבל הוא תהליך שחייב לקרות במוקדם או במאוחר

dixie chick

New member
אני כותבת לך את כל זה כדי אולי לעזור

ולתת לך כלים להתמודד עם מה שקרה למשל תנסי לעשות רשימה של הכשרונות שלך, מה את יודעת לעשות, במה את טובה, במה את יכולה להעניק בחזרה לאנשים, לעולם, לייקום. תתפרעי, אין מישהו שאין לו מה לתת בכלל. אני יודעת שבתור מורה בעצמי אני אוהבת לעבוד עם שווים לי- אני אוהבת שלאנשים יש כוח משלהם, אופי ואישיות משלהם.

תודה ../images/Emo13.gif

אני כרגע במסע גילוי וחשיפת ה"אני", ובנות לי את "רשימת הכישרונות" שלי, אני בטוחה שאת יודעת ומבינה כמורה, לפני שבנאדם יכול לתת ולהעניק לעולם שעוטף אותו מבחוץ, הוא צריך תחילה להכיר ולבנות את עצמו מבפנים.

5halo

New member
חיבוק יקירה

בהחלט קשה שמורה מאכזב גם אני חוויתי את זה על בשרי ואני יכולה רק להגיד לך שזה מחשל ומחזק בהמשך הדרך

תודה, הייתי צריכה חיבוק ../images/Emo13.gif

קל יותר להפחית את התחושה הזאת כשיש עם מי לשתף ויכול להבין אותה. אני מודה לך מאד ששיתפת אותי, ועל החיבוק, את בהחלט עודדת אותי

Wolf woman

New member
אולי זה נשמע קר

אבל לא הסתדרתם ועכשיו הוא נהיה עסוק. זה לא כזה מסובך לקרוא ספרים, להקשיב ולתרגל לבד\עם אנשים מהקהילה. זה לא שהוא היה מדריך אותך לנצח או משהו.

יש הרבה דרכים לאותו המקום

אני מבינה שחיפשת אצלו משהו שהוא לא ידע לתת לך. הדרך שלו היא לאו דווקא הדרך שלך, תשתדלי לעשות את האבחנה בין לימוד לבין תמיכה נפשית. והכי חשוב תאמיני בעצמך!

LilyanSky

New member
לא קל למצוא מורה ומדריך טוב

וכל מורה ומדריך, סופם לאכזב. בהתחלה, כשאנחנו פוגשים מדריך שאנחנו חושבים שיוביל, ילמד אותנו ויעשה מאיתנו אנשים טובים יותר, חכמים יותר, חזקים יותר ומאושרים יותר, אנחנו מתלהבים מהרעיון. אולי אפילו מאדירים את המורה. לפעמים הולכים אחריו בעיוורון וסומכים עליו יותר מאשר על עצמינו. ובכל זאת, המורה הוא בן אדם. לא משנה כמה מוכשר או חכם, או בעל ניסיון, הוא בן אדם. עם חולשות ואוסף הצללים שלו. ויותר מזה, הוא גם המראה שלנו. ובמוקדם או במאוחר, נראה בו את ההשתקפות שאותה קשה לנו לקבל בעצמינו. או אז נפנה כלפיו את הכעס. אם המורה לא יודע איך לגשת לזה, לא ידע להתמודד נכון עם הכעס הזה והאכזבה. ייקח את זה למקום אישי ופופוליסטי של האגו ובכך יעשה עוול לתלמיד. קשה למצוא מדריך טוב בקהילה הפגאנית בארץ. החדשות הטובות הן, שאת לא חייבת מדריך. או יותר נכון, העולם הוא המדריך שלך. הסתכלי לשמיים וראי מה העננים מלמדים אותך. שבי שעונה על עץ בחורשה וביער והקשיבי. הסתכלי על פרח קטן ושמעי מה יש לו ללמד אותך. לימדי מכל התנסות שלך בחיים ומכל אכזבה. מכל מפגש אנושי. כמובן שיש גם ספרים. טוב למצוא חברים לדרך. כאלה שאפשר "לחפור" איתם. כאלה שתרגישי שמתאימים לך. הכי חשוב, זה שתמיד תדעי שיש בתוכך את הידע וזו המשימה שלך, לרפא ולהפוך את עצמך לאשה טובה יותר, חכמה יותר, חזקה יותר ומאושרת יותר. הרבה בהצלחה

Widsith

New member
אני חושב

שבנוסף למה שנאמר, לתלמיד אחריות גדולה. מאוד. עליו תמיד לזכור שהמורה לא איש קדוש, ועליו לקחת אותו בעירבון מוגבל, מאחר והוא רואה את העולם ותופס אותו בצורה X, והעובדה שאם ישנן מסקנות אחרות, מאחר ואין אנו עוסקים כאן בלוגיקה טהורה אלא בפרשנויות לתפיסה, של התלמיד או המורה, אמורה לשמש כר להתפתחות הדדית ולא לביטול תפיסות בהכרח. נגיד אני, אם אקח תלמיד שיעבור את המסננת שאציב מולו, אמנע בכל מקרה שהוא קשר רגשי בינינו כדי לא להגיע למצב שתואר כאן. לטעמי אין סיבה שימצא לך מדריך אחר. המדריך, לטעמי, לא אמור להיות הפסיכולוג, אמא, אבא, אח, חבר, או כל דבר בסגנון. הוא אמור להעביר ידע ולהתדיין עליו ולהגיע כך להרחבת תפיסת עולמו ועולמך. למען האמת, זאת המטרה הראשית של המדריך, לא להיות פסיכולוג לעת מצוא או חבר. ואני חושב שהעצה של לקרוא ספרים ולבסס מקום בזכות עצמך היא עיצה מצוינת. בשלב מסוים אדם צריך להרפות, ולחשוב בכוחות עצמו ולא דרך עיני המדריך. מה הטעם בלהשתעבד מנטלית, גם אם מרצון, למישהו אחר? כיצד זה מלמד אותך משהו ולהתקדם בכוחות עצמך בתפיסת העולם שלך? זה מה שאני לא מבין. מתנצל שזה אולי מאוד קר ומאוד לא תומך, ובאמת שזה נאמר כביקורת בונה, אבל לדעתי זה חייב להיאמר.

תודה חברים... אבל...

הכוונה שלי הייתה רק לשתף ולא להיות בעמדה של נשפטת, או להצדיק למה אני רוצה מדריך, או להסביר את עצמי, או את טיב היחסים שלי עם המדריך, וכו'... אגב אין פה שום האשמה. אני לא יכולה ל"האשים" אדם שיש לו אופי שונה משלי, או רואה דברים אחרת ממני, או מתנהג אחרת ממני, או פשוט מתקשה לעתים להבין אותי... אני גם לא יכולה לה"אשים" את עצמי כי ככה הרגשתי. הוא ואני רואים אחד בשנייה חברים טובים יש בינינו בתכלס קשר טוב, אנחנו עדין מדברים והכל בסדר בינינו. למעשה, רק בשיעורים עצמם, היה לי קשה. עכשיו אחרי כמה ימים שפרקתי פה את מה שישב לי על הלב, שאגב אני חייבת לציין שאני חשבתי הרבה אם לשתף או לא בפורום, ואני ממש שמחה שעשיתי זאת, אחלה פורום
אני והמדריך דיברנו על זה, והבנו למה היה לנו קשה בשיעורים. (אגב, הוא גם קרא את אשר כתבתי, הוא לא רואה פה שום האשמה, כמו הסברתי תחילה אני באמת לא התכוונתי "להאשים" אלה לפרוק את התסכול שלי שהיה חייב למצוא מוצא, והוא הבין את כוונתי) הקושי שחוויתי, גרם לי במהלך השיעורים, לתחושת תסכול שהתעצם (כמו כדור שלד) וניסיתי שלא יהיה "בום" והייתי חייבת לפרוק את זה. מה שתיארתי כאן , "העלמות הפתאומית" זה לא משהו שהוא תכנן, או היה לזה "הכנה מראש", לא דיברנו אל "פרדה" השיעור האחרון היה כפית ומהנה ולא היה שום תחושה באוויר שזה השיעור האחרון (מצד שנינו) בגלל שלא הבנתי מה קורה, בנוסף תחושת הקושי שחוויתי בשיעורים, וגם בשל בגלל היחסים שבנינו ביחד. (באופן כללי, כל אחד יכול להרגיש פגוע מאדם שרואה בו חבר טוב ושהוא בוטח בו , ולפתע נעלם) הייתי בתוך "סופת טורנדו" והייתי בהחלט לקראת ה"בום"... אני מודה לו מאד, אל הדרך שעשיתי איתו, בכלל שזכיתי להכיר אותו
כל אחד היה רוצה חבר כמותו, כפי שאמרתי קשה לא לאהוב אותו מהיותו הוא
והוא גם "שידך" אותי למדריך חדש, שיצא לי בעבר להכיר איתו, ויש בינינו תקשורת טובה, ואני מאד שמחתי לדעת שהוא "שידך" אותי אליו
והיום, ה"מדריך" ואני, נהפכו להיות מ- מדריך וחניכה, ל- חברים טובים
אני מודה לכולכם

למעלה