כמה בדיקות מבקשים ממכן ליום?

כמה בדיקות מבקשים ממכן ליום?

מכיוון שכל אחת מדווחת שנאמר לה לעשות מס' שונה של בדיקות. בואו ננסה לעשות מאין מיני סקר ולגלות דפוס אז השאלות הן כאלה: סוכרת הריונית או טרום (1,2)? איפה את מטופלת? ביה"ח או קופ"ח? איזה קופ"ח? דיאטה או אינסולין? וכמובן כמה בדיקות ליום?

אמללי

New member
אולי כדאי להוסיף מה היו הערכים

לדוגמא בבדיקה של ההעמסה של ה- 100... אולי יש גם קשר לערכים...

תומרותם

New member
כמות בדיקות

אני עם סכרת נעורים טופלתי במרפאה להריון בסיכון בבלינסון (ילדתי לפני 3 חודשים) מטופלת באינסולין כמובן (לא משאבה) וההמלצה היתה על 8 בדיקות ביום. בפועל בדקתי בממוצע 10-12 בדיקות ביום, כאשר במקסימום הגעתי גם עד 15 כמה פעמים...
אני כזאת control freak, ומחכה בקוצר רוח להתחלת שיווקו של ה"שעון" שמודד כל הזמן את הסוכר דרך העור.

ביבי 5

New member
כמות הבדיקות

4- פעמים ביום אחת בצום בבוקר והשאר שעתיים לאחר הארוחה. אני מטופלת כרגע ע"י דיאטנית במכון לבריאות האישה ,דרך קו"ח.

אמללי

New member
ויש לך סכרת הריונית?

או שכבר הייתה לך סכרת טרום הריון? אם זו סכרת הריונית מה היו ערכי ה- 100 (אם מותר לשאול
)

ביבי 5

New member
לא היתה סכרת לפני ההריון וגם לא

בשני ההריונות הקודמים ,הערכים של ה-100 (בטח אפשר לשאות הכול ,חופשי) 95-0 187-60 168-120 146-180

לי6

New member
בדיוק כמו ביבי 5 = 4 פעמים ביום

סכרת הריונית מטופלת במרכז לבריאות האישה בקופ"ח 4 בדיקות ליום לפני 5 שנים בדקתי 6-7 פעמים ביום, נאמר לי היום שדברים השתנו.

keshetbanan

New member
אצלי זה ככה..

הסכרת היא טרום הריונית. ועכשיו אני על אינסולין, אני מטופלת במכבי ועושה רשמית 7 בדיקות ביום (ככה אמר הרופא) מעשית יותר. ובכלל נראה לי שקצת התמכרתי לבדיקות האלה
(למכשיר מסוג אופטיום אני קוראת אופיום... ממש סם) וכל בדיקה שיוצאת קצת יותר גבוהה "מהחוקים" אני נכנסת ללחץ שמיד מעלה את הסוכר יותר....

אמללי

New member
כמות הבדיקות שלי...

אז סוף סוף הייתי במרפאה לסכרת... ולי אמרו לעשות.... 2 בדיקות ביום!!! שאלתי למה אומרים לחלק לעשות 4 ואפילו 6 אז היא אמרה שזה תלוי (בנוסף לשימוש או אי שימוש באינסולין) גם בקופה!!!
בקיצור... בקופת מכבי ההמלצה לשתי בדיקות ביום עבור סכרת הריונית...

../images/Emo12.gif 2 בדיקות ליום ?! ממש מעט ...

מתי ביום את צריכה לעשות אותן ? אני עניתי בשרשור אחר, אבל למען הסדר הטוב, אענה גם פה ... יש לי סכרת טרום הריונית (שהתגלתה רק כשהייתי בהריון ...) מטופלת באינסולין. במרפאה להריון בסיכון של תה"ש אמרו לעשות בדיקות 7-8 פעמים ביום (תלוי אם את ארוחת הבוקר אני אוכלת מיד עם הקימה ואז המדידה של לפני ארוחת הבוקר מתחברת עם מדידת הצום, או לא). במרפאת סכרת של קופ"ח מאוחדת דיברו איתי על 6 מדידות ביום עוד לפני שהתחלתי עם האינסולין, ועלו ל 7 (הוסיפו בדיקה לפני השינה) לאחר שהתחלתי עם אינסולין. בינתיים נאלצתי להפסיק את ההריון (לפני שבועיים, בגלל בעיה כרומוזומית בעובר) ממשיכה עם 6-7 בדיקות ליום.

אמללי

New member
פינה בלב ../images/Emo24.gif

את הבדיקות אני צריכה לעשות בצום ושעתיים אחרי ארוחה גדולה. כל יום ארוחה אחרת כך שיהיה להם במשך השבוע פרופיל של הסוכר אחרי כל ארוחה. לגבי מספר הבדיקות היא בפרוש אמרה שזה תלוי במדיניות הקופה
... גם לי זה נשמע מוזר...

טוב, מקווה שלאורך שבוע יצאו לך רק

תוצאות מאוזנות ותקינות
במקרה ולא יהיה כך, ממליצה לך ללכת לרופא ולבקש אישור חריג למספר בדיקות גדול יותר ביום (אני מניחה שהם פשוט חוסכים בסטיקים של הבדיקות ?).

אמללי

New member
אני לא יודעת מה הסיבה...

ראשית למעשה אני קונה לבד את הסטיקים והמזרקים (הקטנים) כך שאני יכולה להשתמש בכמה שאני רוצה ולא מוגבלת בכמה אני קונה (זו השתתפות עצמית של 10% מהמחיר)... דבר שני, היא אמרה לי שאם אני מודאגת או מרגישה לא טוב אני יכולה לבדוק מתי שאני רוצה... מבחינתם (לפי מה שאני הבנתי) זו דרישת המינימום ואם רוצים יותר אז אפשר... בנתיים בכל אופן יש לי תוצאות ממש ממש יפות (לדעתי) בצום ירדתי ל- 87 (הייתי קודם בלי הדיאטה 96) ושעתיים אחרי ארוחה (בנתיים בדקתי ערב ובוקר) קיבלתי 89 ו- 82... בקיצור נראה לי שהדיאטה ממש עוזרת לי...

מכבי!!!

לא נשמע לי טוב - אולי יש פה עוד בנות ממכבי שיכולו אולי לסתור את העיניין? אם את רוצה ניתן לכתוב מכתב לנציג קבילות של מכבי ואם את רוצה שלחי לי מסר. עשינו את בזמנו עם קופ"ח כללית שלא הסכימה לתת מספיק מקלוני בדיקה. דווקא מכבי ידועה בפתיחות שלה בנושא - קצת מפליא אותי!

מכבי ../images/Emo123.gif

אני במכבי. אני מאוד כועסת על כל היחס שלהם. כשגיליתי את הסכרת, ניסיתי לקבוע תור למרפאה ברמת מרפא. אבל הציעו לי תור רק לעוד 3 שבועות.... אז קבעתי בתל השומר, וביקשתי טופס 17. במשך שבוע טרטרו אותי עם טלפונים והתכתבויות ובסוף אחרי עצבים "עשו לי טובה" ונתנו לי טופס 17 "חד פעמי" לתל השומר. מאז זה היה ככה כל שבוע. מכתבים, ריבים בטלפון, לרדוף אחריהם ובסוף נותנים לי טופס 17 "חד פעמי" לתל השומר. בינתיים זה נמשך כך כבר 5 שבועות, ונראה איך זה ימשיך.... אגב, בתל השומר ביקשו ממני 4 בדיקות ביום (בצום, ושעה אחרי כל ארוחה).

אז ככה... אצלי (זאת טקה ../images/Emo9.gif)

סוכרת הריון מטופלת בקופ"ח מאוחדת בתל אביב אינסולין פעמיים ביום 7 בדיקות ביום ומתחיל להימאס לי מהעניין...

מה זה להימאס../images/Emo46.gif../images/Emo24.gif

נו נו נו
. באיזה שבוע את? תחשבי על זה ככה אנחנו (סוכרתיים ללא קשר להריון) עושים זאת כל החיים ולא מספר חודשים. יש לך אפרוח קטן וחמוד בבטן שאת אחראית לבריאותו - אנא שימרי עליו. מה זה דקירה קטנה לעומת סבל ולא המזערי ביותר שלו (חכי חכי עוד כמה חודשים תביני... אוי אני נשמעת כמו אמא שלי
). בכל מקרה לא רוצה לדכא - אבל נשים עם סוכרת הריונית עלולות לפתח סוכרת רגילה בשלב מאוחר יותר ולכן עדיף להקפיד ולשמור - על משקל תקין, תזונה נכונה, ספורט ואורך חיים בריא.

טקה

New member
לא כל כך הולך לי ../images/Emo7.gif

למרות שאני מזריקה 12 בבוקר ו-8 בערב, ושומרת על הדיאטה, לא כל כך הולך לי... כל שבוע פרופ. קרפ מעלה לי את המינון, אני אוכלת לפי התפריט, והסוכר תמיד בחריגה (היום לדוגמא 150 שעה אחרי האוכל, וזה צריך להיות עד 140). אני יודעת שזה נראה לכן לא נורא, אבל זה מתסכל לראות כל פעם את החריגות האלו! מה גם שהאחות נהנית כל פעם לסמן לי בטוש צהוב זוהר את החריגות, והטופס שלי מאוד מאוד ססגוני

זה שמעלים לך את המינון כל שבוע

זה בגלל התקדמות ההריון - ככל שההריון מתקדם משתחררים יותר הורמנים. הורמונים אלו הם נוגדי אינסולין ומקשים על האיזון.

למעלה