כמה דברים..

כמה דברים..

כל החברים שלי כבר שמעו ממני על ביירון קייטי ואפילו קיבלו הדגמות. אבל עדיין החברות שלנו מבוססת על חוויות משותפות ועל צחוקים ועל כימיה מסויימת ועל תחביבים משותפים. ואתמול חבר שלי התלונן בפני בצחוק לגבי משהו טיפשי.. שהיה ברור שזה בצחוק.. ואני אמרתי לו יענו כתגובה בצחוק "האם זאת האמת?" והוא צחק ואמר .. ברור שלא ! ואז הוא הוסיף ואמר שמאז שאני עם הסיפור של ביירון קייטי זה הפך להיות בלתי אפשרי להתלונן בפני.. כאילו שאני לא משתף יותר פעולה עם הקטע .. הכל נאמר באווירה מאוד טובה .. אבל עדיין זה גרם לי לחשוב שיש איזה גבול, ושבמקום מסויים אני נעשה מכני ולא זורם כי אני עכשיו נמצא בדת החדשה הזאת שלי - ביירון קייטי. אני חייב לומר לכם שגם אותי זה הטריד שבאיזה פוסט שלי פה ניסיתי לדבר איתכם על משהו.. וכל שניה .. על כל משפט הכי קטן שאלתם אותי "האם זאת האמת"? .. ואז ראיתי את מה שכולם כל כך מתעצבנים שאני שואל אותם את זה כל שניה. ההרגשה הייתה כמו לדבר עם בן אדם שלא מקשיב לך והוא תקוע באיזה פראדיגמה מחשבתית ולא נמצא ממש בקשר ישיר איתך. הייתי בהרבה סדנאות בתחום הרוח בחיי, והרבה מהן מטיפות לפתיחות, והקשבה.. ואני שמתי לב שמרוב שאנשים מאמינים בקונספט של להיות פתוח ולהקשיב.. הם מפסיקים להקשיב כי הם כל הזמן מכילים את הקונספט הזה.. הם לא באמת שם באופן אוטנתי. בהתחלה שגיליתי את זה מאוד הלתלהבתי וניסיתי להכניס לתוך זה את כל מי שאני מכיר.. וכרגיל כמו כל דבר שאני מתלהב ממנו בתחום הזה לא קיבלתי התייחסות נלהבת והרבה אנשים אמרו שזה לא עושה להם את זה. ואז עשיתי על זה את העבודה כמה זמן והגעתי למסקנה שאני לא צריך לשתף בזה אנשים או חברים שלי בהכרח ושאני אשמור את זה לעצמי. כלומר שאני לא צריך את האישור שלהם לכך שזה מדהים. ודבר אחרון.. אני משתתף גם בפורום אחר של העבודה בחו"ל, רק רציתי להגיד לכם שברמת האינטרנט וצורת הכתיבה של פורום, לעשות על גבי זה את העבודה.. זה לא כל כך אפקטיבי.. העבודה היא יותר שיחה מאשר מכתב .. ראיתם שסשן קטן של העבודה שעשה AWARNESS עם זאתי.. לקח שרשור שלם של מסך וחצי. אז אני סתם אומר את דעתי .. אני חושב שברמת הפורום עדיף לדבר על התובנות ועל תפישת החיים באופן כללי מאשר להתחיל להיכנס לחקירה של מחשבות על גבי הפורום.. סתם זה לא נראה לי פרקטי. נ.ב אני הולך להרוג את מי שעכשיו הולך להגיד לי "האם זאת האמת?" על משהו ממש שכתבתי !

האם זאת האמת ? ../images/Emo3.gif

קודם כל תודה על גילוי הלב המקסים שלך. הזדהיתי מאד עם מה שכתבת. המחשבות האלה עברו בי עצמי לאחרונה. (איך מוסיפים קישורים? אני מנסה להוסיף כאן קישור למשהו שכתבתי לא מזמן בפורום אחר, נראה אם זה יצליח) קישור אני חווה בעצמי את ההרגשות שעליהן אתה מדבר- התסכול מכך ש"אני חשה לא מבינים אותי כפי שהתכוונתי שיבינו". ומכך שלתחושותיי אני לא באמת מקבלת מ ר ח ב פשוט להיות. יחד עם זאת עולה התסכול על כך שאני רואה שאני עצמי לא תמיד מצליחה לתת את המרחב הזה (שאני כ"כ מצפה מאחרים לתת לי), לאחרים. אז מה אני יכולה לעשות בקשר לזה? רק לראות את התסכול שלי ולחקור אותו. יחד עם זאת לחקור את "מה מניע אותי לכתוב בפורום?" "מה מניע אותי לומר לאנשים אחרים את הדברים שאני אומרת להם?" ובכך החקירה הזו מאפשרת לי עצמי לוותר על תגובות מסויימות שרציתי לכתוב, ואולי לתת לאנשים אחרים יותר מרחב. ואולי לתת לאחרים מרחב זה בעצם נותן גם לי מרחב? ראיתי משהו על עצמי משהו בשיחה עם חברה שלי לאחרונה ( גם שיחה על ביירון קייטי). השיחה איתה גרמה לי למועקה. ולאחר כמה שעות כששיחזרתי את מה שהיה, ראיתי שאחד הדברים שמאד הניעו אותי בשיחה אתה זו מחשבה (שלא הייתי מודעת אליה עד אותו רגע שבו שחזרתי את השיחה) ש"אני יודעת יותר טוב ממנה". אז כאמור- מבינה מאד את מה שכתבת. משני הצדדים (מהצד שלא נותן מרחב, ומהצד המתוסכל על חוסר קבלת המרחב) בנוסף אני מסכימה שהפורום הוא לא המקום האידיאלי עבורי לעשות חקירה. אבל השירשור שלדבריך גזל דף וחצי- עשה מישהי נינוחה ושמחה... אז אולי זה מקום לא רע עבורה לעשות את החקירה? וזה כמובן לא שולל את האפשרות למה שהצעת- לדבר על תובנות ותפישות חיים באופן כללי. אז שוב תודה שהעלית את זה. תודה על שהרשית לעצמך לכתוב את הרגשתך בחופשיות - בעיניי זו דוגמא לתקשורת במיטבה. שבת שלום

הקישור לא עולה, אז העתקתי אותו לכאן-

• התחברתי מאד למה שכתבת בפיסקה האחרונהו בוחרת לצמוח ו 11:38 | 06/01 השאלות האלה עלו בי בימים האחרונים- מאז התחלתי להכנס לקומונה. בנוסף עלו בי השאלות: האם אני בכלל מסוגלת להקשיב ו ל ה כ י ל את דבריהם של אנשים אחרים? או שבעצם -אני קוראת את דבריהם, משהו בי מזהה משהו בדברים שלהם ש"יש לי מה לומר עליו"- ואז אני מגיבה עם העמדה, שלמעשה היתה מוכנה בי מ"מראש"? נכון לעכשיו נראה שהאופציה השניה נכונה יותר לגביי. ואז נשאלת השאלה- מה יכול להתרם לי מכל ההדיינות הזו? מלבד "להוביל את עצמי" אל העמדות, שממילא קיימות בי- שוב ושוב ושוב.

בוחרת לצמוח../images/Emo140.gif

נעים הכיר
"בנוסף אני מסכימה שהפורום הוא לא המקום האידיאלי עבורי לעשות חקירה. אבל השירשור שלדבריך גזל דף וחצי- עשה מישהי נינוחה ושמחה... אז אולי זה מקום לא רע עבורה לעשות את החקירה?" בשבילך הפורום הוא לא מקום אידיאלי לעשות חקירה ובשבילי זה היה נפלא ואף טבעי. שמתם לב שהתייחסתם למקום של החקירה ולמאפשר ול"זאתי" <אליי> ואיפה המקום של לקרוא בין השורות ולראות את התוצאה של החקירה כמה שחילקתי שאני מרגישה נפלא ומשוחררת? מוזר לי כחדשה שפרגון למאפשר ול "נחקרת" שבחקירה שהייתה שהיו שם תובנות אחרי המון כאב ותסכול בחרתם להתייחס לטפל ולא לעיקר. אגב, לא הייתי לרגע נינוחה ושמחה בתחילת החקירה, אלא איפשרתי לעצמי לחקור ולעשות שינוי במחשבות שלי ורק בסוף השמחה באמת צפה. אור ואהבה משנה מזל

שלום שחרור טוטאלי ../images/Emo24.gif

צר לי אם הבנת מדבריי שלא היה מקום לאיפשור שעברת. כוונת הדברים היתה הפוכה, וכולי פירגון לתהליך שעברת... שבוע טוב..

r o s e b u d

New member
נכון זה מעצבן ששואלים אותי "האם זו האמת../images/Emo35.gif"

מה שמביא אותי לבסוף לא להאמין בעצמי לסיפורים שלי, מה שמביא אותי להפסיק את הסיפורים ולהיות במקום האמיתי, הפשוט והכנה. אותם אנשים שמתעצבנים עליך הם רק אותם אנשים שרוצים עדין להאמין לסיפורים שלהם בעצמם. תשאר נאמן לעצמך, אבל , רק תמיד
סופ"ש רגוע

אתה אומר את זה

כאילו שלהישאר בשיטה ולהגיד כל שניה האם זאת האמת לחברים שלי זה מי שאני . זה לא.. אני שמתי לב שאני נעשה מכני בזה .. אני מעדיף להשתחרר אפילו מזה ופשוט להיות חבר של חבר שלי בלי לנסות לעזור להם עם השיטות שאני מאמין בהן. מבין מה אני אומר?

rotemk9

New member
להקשיב ולהיות פתוח

מאוד ריגש אותי לראות מה שכתבת ואתה כל כך צודק ...קיטי גם מדברת על זה ומזהירה שאנחנו לא יכולים לעשות את העבודה על מי שלא רוצה ורק שמישהו רוצה אפשר לעשות לו את זה, וגם אז היא שואל "האם אתה באמת רוצה לדעת את האמת"... זה טוב ויפה שאתה רוצה לשתף את כולם במה שלמדת שיהיה לכולם גם טוב כמו שלך, אבל כל הענין בעבודה הוא לדעת להקשיב..ללמוד מהאנשים כי רק הם יודעים מה טוב להם,ורק שהם רוצים לדעת ורוצים לעשות אתה יכול לעבוד איתם ביחד ולא לבד ולמצוא את האישור כפי שציינת. זה כל הענין כל העבודה היא עצמך.גם קיטי אחרי שהיא גילה את כל התובנות שלה היא לא ישר הלכה ועשתה את זה למשפחתה רק כאשר הם פנו אליה וגם אחרי שהיא לימדה אותם והם עדין התעצבנו אליה (כשביתה התעצבנה על כך שהיא לא יכלה להגיע ליום הולדת של נכד שלה) היא לא התקשרה אליה מיד ועשתה לה את העבודה היא נתנה לה להתמודד לבד להבין לבד זה הכי עוצמתי שיש.תמליץ לאנשים על הספר תקנה את זה מתנה לחברים אם בא לך לשתף זה דרך נפלא אני הבנתי שאי אפשר להסביר את הכל על רגל אחת,אחרת קייטי היתה כותבת חוברת ולא ספר.תמשיך לעשות את זה לעצמך לחיות בשלווה ולשמש דוגמא לאחרים "הדרך הכי טובה לחנך אנשים היא לשמש להם דוגמא" (איינשטין ) תודה רבה לך

הפורום......./images/Emo24.gif

הי יקירים תודה רבה על השיתופים קראתי את כל מה שנכתב בעניין הזה ואני בוחרת לשתף אתכם בחוויה שלי את הפורום קודם כל - מסכימה עם כל מילה שנאמרה בעניין של - לא לכפות את העבודה על אף בן אדם שלא פתוח אליה אני מאמינה שלכל אדם יש את נתיב הנשמה שייחודי לו - ולכל אדם יש את הזכות הבסיסית לבחור את הדרך שלו אני זוכרת שכשרק התחלתי את המסע המודע שלי רציתי להביא את זה לכל העולם ו"לגאול אותו מהסבל שלו" היום המחשבה הזו כבר נראית לי מגוחכת מה אני יודעת על נתיב הנשמה של האחר? והאם אני באמת יודעת יותר טוב ממנו? האם זה בכלל אפשרי? אני מוצאת שיש ענווה גדולה וחופש גדול בלאפשר לאחר להיות מתוך הבנה שגם כעס /עצב /תסכול וכד' הם תחושות שהן לגמרי בסדר הן לא "טובות" או "רעות" הן מה שהן וכשאנו מנסים "להוציא" אדם מהמצב שלו משמע יש לנו שיפוט על המצב הזה ואלו הן מחשבות שניתן לחקור בעבור עצמנו ולעניין הפורום- אני מאמינה שהפורום יש לו אינסוף אפשרויות של שיתוף וכל אחד יביא לפה את האופן שהעבודה מדברת אליו ומה שיפה פה בעייני שמי שנכנס לפורום משמע יש לו עניין בעבודה ככה שלא אנחנו מביאים את זה למי שלא רוצה אלא למי שבוחר להיות חלק ואני אוהבת את השיתופים באשר הם כי הם מניעים אנרגיה של התבוננות בתוכי אני מוצאת את השוני שכל אחד מביא לכאן כמאוד מיוחד וגם לומדת מהאופן שכל אחד בוחר בסגנון שלו לשתף יש בזה משהו מלמד זו חוויה מעצימה להיות תלמידה במצב תמידי וגם לזכור שכשאני כותבת, כל מי שיקרא את זה,יקח את זה למקום שלו מתוך החוויה האישית שלו כי זו האפשרות היחידה יש אנשים שמספרים לי שהם קוראים בפורום ולומדים מזה הרבה אע"פ שהם מעולם לא כתבו פה ויש אנשים שזו חשיפה ראשונה שלהם ל'עבודה' ומבחינתי הכל זה זרעים שנזרעים והם ינבטו אצל כל אדם בזמן באופן ובקצב שנכון לנשמה של אותו אדם מהות העבודה בעייני היא האיפשור להיות בדרך היחודית של כל אדם והעבודה בחוויה שלי היא לאנשים אמיצים שבוחרים ורוצים לדעת את האמת וכן אנימוצאת שיש מצבים שאנשים לא רוצים לראות את האמת כי אז הם יצטרכו לקחת עליה אחריות ולוותר על הסיפור שלהם. וכמו שקייטי אומרת העבודה זו 100% אחריות אישית . והדרך להגיע לאותה אמת שרוטטת בתוך כל אחד מאיתנו באמצעות העבודה היא פשוט לעבור דרך 4 השאלות וההיפוכים ולענות על השאלות. אחד הרעיונות של הפורום מבחינתי הוא גם ליצור קהילה שאפשר יהיה למצוא שותפים לעשות איתם את העבודה ולחלוק חוויות ולשאול שאלות כי כל מי שכאן כן רוצה לעשות את העבודה בחוויה האישית שלי אני מאוד אוהבת את העבודה כי היא מביאה לי כזו שלווה ומחברת אותי כל כך חזק לאמת הפנימית וכן קייטי אמרה שלא סתם קראה לזה the work - כי זו באמת עבודה לחקור את המחשבות שלנו אך בעבורי זה כל כך מדויק ומשחרר שזה שווה כל רגע תודה לכם על שאתם כאן וחולקים אתכם עם כולנו ומאחר ואין מחשבות חדשות כל מחשבה שאנו משתפים בה פוגשת אדם אחר במקום שלו ויתכן שגם אם לא עשה את העבודה , כשהוא קורא את זה הוא פתאום פוגש את עצמו חיבוק ותודה רבה באהבה טל
נ.ב ועוד דבר-בתירגול העבודה אנו נקראים "מאפשרים" כי אנו מאפשרים לאחר לגלות את האמת שלו באמצעות שאילת שאלות והינכחות עם האחר ואני בחיים שלי כשמישהו מספר לי משהו שמתסכל אותו 1. אני מקשיבה ונוכחת איתו . לעיתים זה הדבר היחיד שאדם צריך רק שיהיו איתו בתוך החוויה שלו 2. לעיתים כשהאדם נורא נסער אני שואלת " איך אני יכולה לתמוך בך כרגע"? אני מוצאת שהשאלה הזו מחזירה את האדם אל עצמו ואל מה שהוא בעצם רוצה ממני 3. וכשכן יש לי "צורך" להביע את דעתי - אני שואלת "אתה רוצה לשמוע מה החוויה שלי ממה שאתה אומר?" ומחכה לשמוע האם האחר בכלל רוצה לשמוע אני כבר משתדלת לא להציע הצעות ולתת לאחר למצוא את התשובות בתוכו אני מוצאת שזה גם הרבה יותר קל בעבורי יש עוד כל מיני דרכים אך ההודעה הזו הפכה למאודדדדד ארוכה
אשמח לשמוע ממכם איך אתם נוכחים ותומכים באחרים בחייכם או מה תומך בכם תודה שוב

נעים מאוד אני "זאתי"..../images/Emo13.gif

מדען חלל
התחברתי לחלק הראשון שחילקת כי זה הזכיר לי שניסו להחזיר אותי בתשובה הרבה פעמים.... וחשבתי על מה שכתבת ש.. אתה מאמין בדרך העבודה של קייטי ומאושר בה? אתה אומר את המשפט "האם זאת האמת?" מתוך מנטרה של הטפה? של למידה?, אתה מעיר או מאיר? , אתה מרגיש שווה ובגובה עיניים שאתה מספר על דרך העבודה? אני רוצה לשתף אותך שראיתי את הסרט הסוד מספר פעמים אמרתי וואווו והתלהבתי ואימצתי המון דברים לחיי והעברתי הלאה לאנשים שאני אוהבת וחשובים לי את הסרט הזה- חלקם אמר לי- זה בולשיט... וחלקם הודו לי על כך. אני יכולה לקחת אחריות אך ורק על עצמי . אותו הדבר עם דרך "העבודה" , העברתי להמון את הידע הזה, סיפרתי על איפשורים נפלאים חלקם זילזל וחלקם התעניין מאוד ... כל אחד עושה מה שטוב לו ולפי דעתי כל עוד שאני לא מתערבת לאחר והוא לא מתערב לי אז הכל סבבה וגם אם דעתינו מנוגדות זה לא אומר שלא נוכל לחיות באושר ושמחה יחד. בקשר לחלק השני שכתבת מדען חלל
"ראיתם שסשן קטן של העבודה שעשה AWARNESS עם זאתי.. לקח שרשור שלם של מסך וחצי. אז אני סתם אומר את דעתי .. אני חושב שברמת הפורום עדיף לדבר על התובנות ועל תפישת החיים באופן כללי מאשר להתחיל להיכנס לחקירה של מחשבות על גבי הפורום.. סתם זה לא נראה לי פרקטי" נעים מאוד אני היא הזאתי= שחרור טוטאלי
בחקירה שעשה איתי AWARNESS היקר היו שם המון תובנות ותפישת חיים ואתה יודע איך אני יודעת? כי זאת הייתה החקירה שלי. וכןן החקירה לוקחת מקום בשביל להגיע לתובנות על תפישת החיים שלי הפרטית. וסורי זה מתבקש וזה עניין שלך בלבד אם תחליט להרוג אותי עכשיו
האם זאת האמת שהחקירה שאיפשר לי AWARNESS לא נראית לך פרקטית? האם זה לא נראה לך דומה למה שאתה מספר שאתה אומר לחבריך האם זאת האמת? - אם לא משתפים איתך ואותך אתה מרגיש האאוט? אור ואהבה משנה מזל

למעלה