כמה דברים...

כמה דברים...

נכנסתי לאתר עתודה.קום וחשכו עיניי. רק לפני חצי שעה נראה לי מסלול העתודה כמסלול מושך. אך לאחר כל התיאורים המזוויעים שיכולים בקלות להוות ספר מסדרת צמרמורת שכותרתו תהיה "שיבוצים במקצוע, הצד האפל". במיוחד הפחידה אותי ההתמקדות במהנדסי תעו"נ (תעשיה וניהול - המקצוע אותו אני מעוניין ללמדו בעתודה) שלפי האתר יכולים להיות מהנדסי ממטרות וזה עדיין יחשב כשיבוץ במקצוע (כנראה שתעשיה וניהול אלה מילים שקשורות לכל תחומי החיים). בכל אופן בעיניי עומדים כמה לבטים ואני מקווה שתוכלו לענות לי לפחות על חלקם. א. בקשר לעתודה באופן כללי, אני שמעתי ממרצה כלשהו (שאת שמו לא אחשוף כדי לא לסכן את חייו) כי רוב העתודאים שהוא דיבר איתם מתחרטים על בחירה במסלול העתודה, מה שבאופן כללי די יוצא דופן כי בד"כ אנשים שעושים החלטה בלתי הפיכה - נוטים להצדיק אותה ולא להתחרט (המרצה הנ"ל מתמקצע בפסיכולוגיה). ובכך הביא לנו בעצם סימוכין כפול למה לא לבחור בעתודה. וגם הוסיף שכל אחד יחשוב טוב טוב לפני שהוא הולך לזה (רמז! רמז!). בכל אופן הייתי מעוניין לעשות מעין סקר של כל העתודאים שכבר סיימו את לימודיהם ושובצו במערכת הצבאית עם תשובה כנה על השאלה "האם אתם מתחרטים על בחירתכם במסלול העתודה?" ובבקשה בלי להצדיק את דבריו של המרצה על העניין של הצדקה של החלטה בלתי הפיכה. ב. 3 שנות הסדיר - איך מסתדרים בהם? בגיל 22-25 עם משכורת של פועל סיני ממה שהבנתי אין ברירה אלא לחיות עם ההורים. זה לא קצת מרגיז בגיל כזה? מילא 18-21 כמו בשירות רגיל אבל בגיל 22 כבר יש צרך די חזק להתנתק מההורים (אמא די לגעת לי בקוקאין!) מה עושים? ג. בקשר לתעו"נ באופן ספציפי - בנתיים יצא לי לדבר רק עם עתודאית תעו"נ אחת בקבע שנשמעה לי די מרוצה. אבל שוב הייתי רוצה יותר דיעות למה יש פה איזה טריליון עתודאי רפואה ואף לא עתודאי תעו"נ אחד לרפואה...? אם אתה שם איפשהו הזדהה נא... ואם מישהו יודע פרטים כלשהם על שירות של מהנדסי תעו"נ הוא מוזמן לנדב פרטים. נ.ב -------- אתם חייבים לקרוא את התיאור של הכלא קצינים בעתודה.קום. חשבתי שקוראים לזה גן עדן =)

פלטרון

New member
"אמא אל תיגעי לי בקוקאין" - ../images/Emo6.gif חחח

הרגת אותי עם זה . למטה ( או למעלה - תלוי איזו הודעה קפצה אחרונה ) כתבתי 3 סיבות שלדעתי לא בגללן כדאי ללכת למסלול . יש סיבות שאולי הופכות את המסלול לאטרקטיבי ( תלוי את מי שואלים ) אבל 3 הסיבות שציינתי, שאגב נפוצות ביותר כסיבות העיקריות לחתימה של עתודאים על החוזה, הן לדעתי הסיבות הלא נכונות לחתום . מעבר לכך - אני חושב שיש כמה שאלות שבן-אדם שחותם צריך לשאול את עצמו. אין לי כוח לפרט את כולן , אז אני ארשום 2-3 עיקריות : ( הכל נרשם בצורה כללית - לא ממש מופנה אליך ספיציפית ) 1. תגיד - הקבע ( או השיחרור מהצבא בגיל 28 ) מפריע לך כבר היום ? אם כן - תחשוב טוב לפי שאתה חותם , כי בעוד 4 שנים ( בחזרה לשירות ) ובעוד 7 שנים ( בכניסה לקבע ) זה כנראה יפריע לך שוב , ואף יותר . 2. תגיד - אתה הולך כי אבא/אמא לוחצים ? מי כמוני יודע שזו לא הסיבה שבגללה צריך ללכת ( ועכשיו יש לי סיבה רביעית לרשימה שלי ) .עם כל הכבוד לאבא ואמא, לא תמיד הם מבינים את הראש של מישהו צעיר בן 18. **** ועל זה סיפור אישי - כל אחד במשפחה שלי שסיפרתי לו ש"אני עתודאי" ו" אני מתגייס בגיל 22" ו- "חתמתי על חוזה שמחייב אותי ל-3 שנות קבע" ו-"אני אשתחרר בגיל 29 מהצבא" הגיב עפ"י גילו : אם מבוגר מ-35 - אמר שזה טוב ( ואז התווכחתי איתו
חחחח ) כל מי שהיה מתחת לגיל 30 ( בן עשרים ו.. ) קיבל כזה פרצוף, ושאל אותי בחלחלה " ואתה בסדר עם זה ? " כאילו ממאן להאמין . וזה לפני שהבעתי את חוסר הרצון שלי מהמסלול . מסקנה - אל תצפו מאבא/אמא שיבינו ראש של בחור בן 18-22 . **** 3. תגיד - אתה בטוח בצעד הזה ? אף אחד לא בטוח בהכל - אבל האם אתם מבינים שההשלכה היא ל-10 שנים? כי הרבה עתודאים מזלזלים בכוחם לשנות את דעתם הנוכחית בעוד מספר שנים. לחזור ללמוד אפשר כבר תוך 3 שנים , לצאת חזרה לאזרחות אתם תצאו רק בעוד 10 . תוסיף את ה-3 שציינתי למעלה/למטה , כתדובה להודעתו של שריק שראק , ונראה לי שיש לך חומר למחשבה היום . פלטרון

למעלה