כמה ממכם היו מעדיפים לחזור אחורה ולנסות לתקן?

Ren83

New member
כמה ממכם היו מעדיפים לחזור אחורה ולנסות לתקן?

שאלה לגרושים וגרושות (אולי בעיקר לגרושים)
כמה ממכם היו מעדיפים לחזור אחורה ולנסות לתקן, במקום להתגרש?

כמובן לא במקרים קיצוניים של אלימות במשפחה וכו.

תודה

Ren83

New member
השאלה האם הייתם רוצים להחזיר את הזמן אחורה ליום של ההחלטה

לא הייתי חוזרת

החיים שלי השתפרו משמעותית
אני חושבת שהתגרשתי כשהייתי מוכנה
מודה שחשבתי על כך שנים, וזה הגיע לידי מעשה רק כשכלו כל הקיצין.
לא שלא היה קשה. היה.
אבל משם הגיעה צמיחה גדולה ומשמעותית

Ren83

New member
ואיך הילדים?

בני כמה הם היום?
איך המצב הכלכלי? אז והיום

אצלנו המצב הכלכלי השתפר דווקא

כי כבר היה לי אחד פחות לפרנס...
הילדים כעת בוגרים
וכולם במצב מעולה
למרות שרק עכשיו אני שמה לב שבעצם הם כאילו "סוג ב" בעולם ההיכרויות כי ההורים שלהם גרושים. אני לא יודעת אם זו רק ההרגשה שלי או גם שלהם כי לא שוחחתי איתם על כך. הם דווקא בשיחות חוזרים על האמירה "מזל שהתגרשתם".

Ren83

New member
מה גורם להרגשה שלך כאילו הם סוג ב?

בני כמה הם היו ואז ובני כמה היום?
האם המצב בבית עם בעליך לשעבר היה כל כך חמור?

למה רק לגרושים ?! ...

אם אתה מדבר על לחזור אחורה בזמן בלי להיות בתקופה "המגעילה" אם התובנות והידיעות שיש לנו היום ...
אז אני בעד ובגדול ...

NO WAY!!!

אני מודה שהיו לנו גם זמנים טובים כנשואים אבל הייתה לי סיבה מאד טובה להתגרש. החיים שלי השתפרו מאד אחר כך. הרבה דברים שלא היה לי שום סיכוי להשיג כשהייתי נשוי לגרושתי. חוץ מזה שבאופן כללי אני אחד שחי בסדר גמור עם הבחירות שלי, מסוגל לקבל החלטות ולהמשיך הלאה. האמת, לא ממש מבין ולא ממש מחבב אנשים שלא יכולים להניח לעבר וכל הזמן מתעסקים בשאלות כאלה, איך אפשר להחזיר את הגלגל לאחור ומה היה קורה אם...

Ren83

New member
גירושין בלי ילדים ועם ילדים זה עולם אחר לגמרי

אפשר לשאול מה הגילאים?
והאם זה היה "NO WAY!!!" גם מבחינתם?
תוכל לתאר בקצרה עד כמה חמורה היתה הזוגיות בינכם?

אתה קודם

תתחיל מלהסביר מה משמעות השאלות האלה?

גירושין בלי ילדים זה סתם פרידה. לא ביג דיל. לא מחשיב אפילו כגירושין.

ואם אתה רוצה תשובות אז תשאל שאלות שאפשר לענות עליהן. למשל גיל הילדים היום או בעת הפרידה? כי התגרשנו לפני כמעט 10 שנים. והילדים בסדר גמור עם זה. בן בקורס טייס ובת שמתחילה בסתיו עתודה ברפואה. מאד גאה בהם וממש לא ילדים מסכנים

Ren83

New member
אני מאמין שכל מקרה יכול להיות שונה

יכול להיות שבמקרה שלך זאת היתה הצלחה גדולה.
&nbsp
במקרה שלי הילדים יותר קטנים (להבנתי הילדים שלך היום בני 8-10)
ואני מעריך שהמצב הכלכלי לא היה זהה (גירושין זה דבר יקר)
וכמו כן חומרת הקשר יכולה להיות שונה. אולי במקרה שלך זה היה הרבה יותר/פחות חמור

טעית בהסקה

רמז, חשוב שוב על הגילאים של הילדים בתור התחלה. עדיין לא הבנתי מה אתה מנסה להשיג בשאלות האלה? לזכות באמפתיה? סבבה, קיבלת. נו ו....? אני שומע פה בסאבטקסט שאתה מנסה לתרץ. אוי אוי אוי, זה קשה. לא אמרתי לרגע שהדרך היתה קלה. קיבלתי כמה החלטות מאד קשות. יצאתי מהגירושין בשן ועין ואת מעט הכסף שהיה לי השקעתי בבית קטנטן ומשכנתא גדולה, גדולה. ביום עבדתי בחברה גדולה כדי לשלם מזונות גבוהים "של פעם" ומשכנתא ובערבים קידמתי חברות שונות שהקמתי. נראה לך שזה היה קל? אם כן אז חשוב שוב. אבל האמנתי במה שאני עושה וגם הייתי צריך להוכיח לעצמי שההחלטה להתגרש הייתה נכונה ושאני שווה יותר ממה גרושתי חשבה. רק החברה הרביעית שהקמתי הצליחה בגדול. ואני מתכוון ממש בגדול. היה קשה אבל לא התייאשתי, לא אחרי הראשונה, לא אחרי השנייה ולא אחרי השלישית. עבדתי כמו מטורף אבל היום אני במקום יותר טוב, מקום שלא הייתי יכול להיות בו אם הייתי נשאר נשוי. על הדרך גם הכרתי בת זוג מדהימה, גיליתי בעזרתה שזוגיות יכולה לחזק, להפרות ולעודד צמיחה הדדית ולא רק לכתוש אותי במאבקי כוחות אינסופיים כפי שהיה לי בעת נישואי. אז היום אני יודע שכל הקושי היה כדאי. לגבי הילדים? ברור שהם גם מאד כשרוניים. אבל גם נטענו בהם את האמון העצמי שאפשר להם למצות את הפוטנציאל שלהם. במיוחד אני מאמין שנתתי להם דוגמא אישית שכשמאמינים במשהו, צריך להילחם על זה. אני חושב שהם מבינים טוב מאד למה נפרדנו ולא חושב שהם היו רוצים שאנהג אחרת.

למעלה