כמה עולה?

פיפרמנט

New member
כמה עולה?

אני זקוקה לעזרה בעבודות בית קלות + טיפול קל כמו ללכת לקניות יחד וכו'. האם ידוע לכם מה התעריף של שעה כזו? דרך איזה גורמים אני יכולה לברר זאת? אני מעוניית ששכנתי תעזור לי בדברים שפרטתי ואני לא מעונינית לפנות לביטוח לאומי או חברות סיעוד וכו אלא להעסיק אותה ישירות. תודה

גרב בר

New member
חברות הסיעוד משלמות לעובדותיהן 20 ש"ח לשעה

הן מקבלות מהביטוח הלאומי 40 שקל לשעה.

masorti

New member
העובדות מקבלות מהחברות...

ביטוח לאומי לא מעסיק עובדות סיעודיות ולא משלם להן. ביטוח לאומי רק משלם לחברת כ"א שמעסיקה עובדות ומורשית לעבוד מולו. באופן עקרוני העלות למעביד (כלומר לך) הוא בסביבות ה-40 ש"ח לשעה בין אם תשכרי עובדת דרך חברה ובין אם תשכרי את העובדת באופן פרטי. ההבדל הוא שבהעסקה דרך חברה - החברה חותכת קופון שמן והעובדת מקבלת רק כ- 20 ש"ח לשעה. ברור לך שלעובדת יש אינטרס ברור להיות מועסקת בצורה פרטית, והמוטיבציה שלה בעבודה היא בהתאם. היתרון העיקרי בהעסקה דרך חברה הוא הצד הלוגיסטי. החברה מטפלת במקומך בכל נושא זכויות העובד (את לא צריכה לרוץ ולרשום את העובדת בביטוח הלאומי, וכו'), והחברה תספק לך מיידית עובדת אחרת אם הנוכחית תחליט להסתלק. מבחינת איכות העובדת, עובדת ששכרת באופן פרטי לפי המלצות אמינות תהיה לא פחות טובה מעובדת שחברת כ"א סיפקה לך.

kreuter acid

New member
יש כל מיני תעריפים

ידוע לי על מישהי שמעסיקה עובדת ישראלית ב-25 ש"ח לשעה וקיבלה אותה דרך העו"סית של בית אבות מסוים, אליה פונות נשים שונות לבקש עבודה בבית האבות. באותו מוסד עצמו התעריף הוא 20-22 ש"ח לשעה לא כולל תשלום לביטוח לאומי, הוא חובה עבור כל מי שעובדת בבית האבות. לעו"סית של בתי אבות יש מאגר כוח אדם ואם יש לך קרובי משפחה ששוהים שם ניתן להיעזר בה גם לעצמך. עובדות ישראליות שמוצאן מחבר העמים מוכנות לעבוד גם בתעריפים הנמוכים מ-35 ש"ח לשעה, בתנאי שזו עבודה קבועה למספר שעות משתלם. לא בטוח שכדאי להעסיק את שכנתך - זה עלול להפוך לסכסוך שכנים בסופו של דבר..

פיפרמנט

New member
זו הערה נכונה../images/Emo8.gif

ובגלל זה אני קצת מתלבטת... תודה על כל התשובות

למעלה