כמה שאלות לפורום תנ"ך ברשותכם

חשבתי מישום מה

שזה החוש חרפה הוא עלינו ובגלל זה נאסרו נישואי אחיות בכדי לא לשקוע במשגל. וכמה שפך דם מיוצאי חלציו היה חושך דודו אילולו היה קורא בס``ת כמצוות המלך כל ימי חייו, במקום שראשו ורובו שקוע בתאוות הנשנושים

פלגיה

New member
תשובות

נישואין בין מלכים הם יותר מסתם נישואין, הם דרך לבטא קשרים ויחסים דיפלומטיים. אם מלך נושא לאישה את הבת של מלך מארץ אחרת - זה ביטוי ליחסים בין שתי הממלכות. זאת הסיבה ששלמה נשא למשל את בת פרעה, וזאת הסיבה לחלק מהנישואין הרבים של המלכים. בנוסף - התורה התירה לאיש לשאת יותר מאשה אחת, בתנאי שהוא מצליח להראות יכולת כלכלית לפרנס את כל נשותיו. באופן טבעי יש למלך יכולת כלכלית לפרנס יותר נשים מאשר האדם הפשוט. (האיסור שחל כיום על נשיאת שתי נשים מקורות ברבינו גרשום מאור הגולה - לפני כאלף שנים)

אבל פלגיה ! .......................

דוד המלך לא היתחתן עם נשים מארץ אחרת ! . הכל היה רק להרחיב את משפחת המלוכה , אז אם הוא רצה מישהי והיא סירבה ?....................................... מה אז היה קורה ! .

masorti

New member
כדאי שתקרא בתנ"ך שוב...

רמז: תבדוק מי היה סבו של אבשלום מצד אמו.

חוץ ממיקרה אוריה החיתי

שאני לא יודע אם בת שבע הייתה " חיתית " , אני לא מוצא שכתוב על דוד שהיו לו נשים זרות .

masorti

New member
ומה עם אמו של אבשלום (ראה לעיל)?

נראה לך שבתו של מלך גשור היתה יהודיה כשרה מצאצאי אברהם אבינו?

פלגיה

New member
אצל דוד זו בניית ממלכה

כך שבמקרה שלו גם נשיאת נשים משבטים שונים בעם ישראל זו עבודה דיפלומטית. (ותראה לי מישהי שהמלך רוצה להתחתן איתה והיא תסרב...)

סקיפי

New member
לא, אין לה.

נסיכות בעולם העתיק היו קודם כל כלי. ובכלל, לנשים לא היו יותר מדי זכויות אז - בוודאי לא מותרות כמו בחירת חתן וכאלה.

ואם היא רוצה להיתגרש ? .......

הריי גם ככה היא לא תהפוך להיות "
מלכה
"
, אז לפחות אוליי היא יכולה להיתחתן ואחריי זה להיתגרש . היא יכולה להיות גם אישה פשוטה שלא מתאים לה לגור בארמון ורוצה לגור במעברה

סקיפי

New member
תראה.

אתה מדבר על נשות המזרח העתיק כאילו הן נשים מודרניות. המנטליות שלהן היתה שונה לחלוטין. ובבקשה ממך: אם תוכל להכניס רק רווח אחד בין מלה למלה, זה יקל עלי בהרבה לקרוא את מה שאתה כותב. ככה פשוט יוצאות לי העיניים.

אוקיי , אל תביאי זכוכית מגדלת !

עכשיו זה ניראה כאילו התורה היא שוביניסטית , או שאוליי !!!! - לא היה איכפת להם להפוך להיות עבדים ושפחות מין ,

סקיפי

New member
או שאולי

היא נכתבה עבור קהל שזו היתה מערכת האמונות שלו. וכמו שייתכן והמנטליות הזו לא מדברת אליך היום, כך המנטליות של ימינו לא תאמר כלום לאותם אנשים שחיו לפני אלפי שנים. וסימן קריאה אחד מספיק גם כן.

למרות יודעה

שחרב לא תסור מביתה לעולם ועוד עתידה להיות נאנסת בידי בנה החורג ולהשאר עגונה עד סוף ימיה. ואם נאמר ובכתה את אביה ואת אימה ירח ימים, בטח תאמרי ש400 נשות דודו נאנסו בהסכמתן

האם משלם המיסים אמור לממן

את 400 ילידי דודו מבת יפת תואר שאף כי היו בניו מהלכים בקרוניות של זהב, עכ``ז אף כאשר יעץ לחכמי ישראל לפשוט ידם בגדוד בגלל שישראל זקוקים לפרנסה ואין הבור מתמלא מחוליתו, ובניגוד לנאמר כל שללה תבוז לך -הקדיש את השלל לשמים. ואף לא כלכל את העם בשני בצורת

דוד לא נשא נתות עם אחר?

אם לא שכחתי את 400 נשותיו הגויות, אפשר להזכר באימו של אבשלום.

מהיכן לעזאזל

הייתה מתקיימת בו ובזרעו ברכת האל ``ועתה חרב לא תסור מביתך עד עולם`` ואילו לא היו מרבים נשים אזי ברכה זו הייתה מתבטלת.

למעלה