כמה שאלות על שרקנים

just sol

New member
כמה שאלות על שרקנים

1. יש לי שרקנית בת חודשיים שנמצאת אצלי כבר שבועיים.
אני רוצה לקחת אותה לווטרינר כדי שיוכל לבדוק שהכל בסדר ושהיא בריאה.
* איך אני לוקחת אותה לווטרינר מבלי לגרום לה לטראומה עקב הנסיעה/
מקום חדש שהיא לא מכירה?

2. קראתי רבות על הנושא שצריך לתת לשרקנים לאכול כל הזמן ויטמין C כדי למנוע מחלות. אני אכן עושה זאת ומגוונת כל פעם באוכל.
שמתי לב שהשרקנית שלי לא אוהבת בכלל לאכול תפוזים ולא מוכנה לגעת בזה.
* איזה עוד פירות הדר שיש בהם ויטמין C ניתן לתת לשרקנים לאכול?
* מה לגביי ירקות - חוץ מפלפל אדום /ירוק + פטרוזיליה + כוסברה מה עוד מומלץ עבור שרקנים?

3. האם נקבות של שרקנים יכולות לריב אחת עם השניה? או שזה נפוץ רק אצל זכרים שרקנים?

תודה רבה למי שמגיב
!!!!

trilliane

Well-known member
מנהל
מצטערת שלא קיבלת תשובה, הפורום לא מאוד פעיל לצערי

ומעט הכותבים פה ושם מגדלים בעיקר ארנבונים... אני לא מבינה בשרקנים ולכן לא עניתי עד עכשיו.

1. שאלי את הווטרינר, אולי יהיו לו הצעות. אישית אני לא מכירה דרך כזאת, הארנבון שלי שונא להיות בכלוב הנשיאה והוא תמיד לחוץ מאוד ומסרב לאכול, זו תמיד טראומה ולא משנה מה נעשה. כל אחד מגיב קצת שונה, יש כאלה שזורמים יותר... יש לי חברה עם חתולים, גם הם שונאים כשלוקחים אותם לווטרינר. אבל עושים מה שצריך ואפשר. את יכולה לפתות אותה להיכנס לכלוב מרצונה, לתת לה אוכל טעים (אם היא תסכים לאכול) ללטף אותה בדרך ולדבר אליה, אבל אני לא יודעת עד כמה זה יעזור (וגם לא ממש מבינה בשרקני, כאמור).

2. לא יודעת אם פירות הדר בכלל מומלצים לשרקנים (לארנבונים לא, כי הם חמוצים), כדאי לחפש מידע בגוגל (באנגלית, בעברית בד"כ המצאי מוגבל) ולהתמקד באתרים שנראים לך רציניים. אבל כפי שציינת, פלפלים עשירים בוויטמין C. מקורות לוויטמין C תמצאי בקלות גם בחיפוש גוגל בעברית (אני רק לא יודעת אילו מהם מומלצים לשרקנים).

3. למיטב ידיעתי כל בעלי החיים יכולים לריב ביניהם, השאלה כמה הם נוטים לעשות זאת... שוב, לא מכירה שרקנים, ממליצה לחרוש על גוגל.

את יכולה להתחיל ממקורות בעברית ולעבור בהמשך לאנגלית:
https://www.google.co.il/search?q=ג.....69i57j0l2.2208j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

נ"ב
כל הכבוד על האכפתיות והרצון לחקור וללמוד כדי שיהיה לה טוב.

yan71

New member
לסול לגבי שרקנים

אני גם מגדל שרקנים ואמרה לי הוטרינרית שלי שאפשר לתת להם תפוזים או כל פרי הדר חוץ מלימון כמובן ופלפל אדום שזה גם ויטמין סי.
לגבי הריבים ,כן מופרדים אצלי נקבות וזכרים ,הנקבה אצלי המליטה לאחרונה 4 גורים והיא נושכת את הנקבות שמתקרבות אליה ואליהם אבל רק עכשיו היא התחילה לנשוך ,עד שנולדו לי היא לא .
אם תרצי עוד משהו לדעת לגבי שרקנים אשמח לענות
יום טוב

trilliane

Well-known member
מנהל
לא נורא, העיקר הכוונה
הגולשת שהגבת לה תקבל על כך התראה

(אם הגדירה זאת) ותוכל לקרוא גם באיחור, אולי בכ"ז יעזור, אם לא לה אז לאחרים שנכנסים לפעמים וקוראים. לצערי הפורום כבר לא כ"כ פעיל, אבל לא כולם בפייסבוק...

yan71

New member

|תודאגב,חבל שהואנלא פעיל יש מלא דברים שמעניינים אותי על מכרסמים ,בייחוד שרקנים ,משום מה.בטח יש עוד בה

trilliane

Well-known member
מנהל
חבל שאנשים לא באים, אכן... הנה, בזכותך היום הוא כן פעיל

אתה מוזמן להפעיל אותו בדברים שמעניינים אותך. אני לא מבינה הרבה בשרקנים, גידלתי רק ארנבון...

למעלה