כמה שאלות

כמה שאלות

לא מזמן התחלתי לעסוק בנושא המעניין הזה ורציתי לשאול כמה שאלות על עצמי: בעבר הבהונות שלי היו נורמאליות לחלוטין, אך לפני כ-8 שנים בערך הם "התעקמו" ועכשיו שתיהן נוטות לכיוון האצבע השניה, כך שנוצר מצב שהיא עוקפת את הבוהן בגובה. ברגל ימין זה פחות ניכר, אבל ברגל שמאל הדבר מאוד בולט. האם זה מסמל על משהו? ואם כן על מה? עוד דבר שאני רוצה לציין- בעבר היה לי פלטפוס, אבל הרגל השתנתה ועכשיו היא קעורה כמו כל רגל רגילה. האם זה מסמל על שינוי באופי? תודה רבה

כיסופון

New member
היי

אחת התופעות המוכרות בתחום האורטופדיה נקראת 'הלוס ולגוס' (HALUX VALGUS). מדובר בהגדלה של המפרק בין הבוהן לכף הרגל. עיוות המפרק גורם למנח לא נכון של כף הרגל וכתוצאה מכך, עלולים להופיע הפרעות בהליכה וכאבים. על ידי ניתוח בכף הרגל, ניתן להסיר את העצם המוגדלת או ניתן להקטין את זווית הלוס ולגוס ע"י סד לילה,ולשפר את העקמימות עד למצב של יישור העצם לחלוטין. עד כמה שידוע לי ההשלכות של הולוס וולגוס ברפקלסולוגיה הן כאבי כתפיים צוואר.

אסתר84

New member
היי

לא בהכרח מדובר בהלוקס ולאגוס. ראיתי מצבים בהם הבוהן מעל אצבע 2 ואין הלוקס ולאגוס. יתרה מכך ניתוח לא באמת פותר את הבעיה ששורשיה הם רגשיים (עפ"י הרפלקסולוגיה). כלומר מצב של העדר שינוי דפוסים זה יחזור. ההשלכות של הלוקס וולגוס הן הרבה מעבר לכאבי כתפיים וצוואר במשמעויות הפיזיות של התופעה גם בעיות בבלוטת התריס וגם מצב שדומה לתעוקה (לחץ בחזה בלתי מוסבר). כאמור גם עדות לבעיות רגשיות וכמובן אישיותיות. שבוע טוב ומבורך אסתר

היי לך ../images/Emo13.gif

את הנושא האיבחוני לומדים בשלב מאוחר יותר ברפלקסולוגיה. לכל "תופעה" בכפות הרגליים ישנה משמעות פיזיולוגית וריגשית וללא טיפול ואיבחון לא נדע כאן להגיד לך כך או אחרת אלא רק לשער... תמונה תוכל לעזור לנו מאוד. שינויים בכפות הרגליים יכולים להעיד על שינויים בהשקפת העולם שלך, בדרכי ההתמודדות שלך בחיים, על חוויות שחווית בחיים, על יכולות מסוימות שלך שהתפתחו, על התקדמות בחיים ועוד ועוד. איך אתה מרגיש עם השינוי? האם אתה מרגיש טוב יותר עם חייך? כי בסופו של דבר זה מה שחשוב... נסה להסביר לנו יותר, להעלות תמונה ונשמח לעזור
סופ"ש נעים | 4U|

אסתר84

New member
הי

אם כבר בענייני הלוקס ולאגוס (גם אם לא מדובר בתופעה כפי שציין כיסופין).. אי אפשר לשחזר את מבנה העצם! כפי שכיסופין... ציין. זה פשוט לא נכון. גם ניתוח לא יכול. אפילו רופא יגיד זאת. שבת שלום אסתר

אסתר84

New member
היי

יש דבר שנקרא חוק הקשתות.. זה לא המקום והזמן להרחיב על זה ...רק מה שאני יכולה להגיד לך שאין בגוף האדם קו ישר וזאת מפני שאם כן גופנו היה נדחס ומתפרק ולו במכה אחת... הכף רגל בנוי מקשתות שבנויות על עיקרון הקפיץ.. פלטפוס אולפוס הלוקס ולאגוס כל אלה הם עדות לכך שהקשתות אינן מושלמות קרי "התקלה בדרך". בעיות אורתופדיות וכמובן פגיעה באיברים. פגיעה בעמוד שדרה משמעה פגיעה בתפקודים משום שהמח שלנו שולח פקודות דרך עמוד השדרה . יש מצב שבו האולפוס "הופך" לפלטפוס זה סוג של "קריסה" .. בכל אופן הייתי מציעה לך להעמיק וללמוד את התחום בצורה מסודרת ולא דרך פורום לקבל שבבי מידע למרות שזה מפתה כי זה לא מדוייק אף פעם זה חלקי לחלוטין . זה נכון כמובן לגבי ההבטים האישיותיים. שבת שלום אסתר

לא חושב שהבנתם את השאלה.. או שאני לא הבנתי

היא ביקשה לדעת למה הבוהן של התעקמה והאצבע מספר 2 עוקפת אותה. אז ככה לפי מה שאני לומד לאחרונה בשנה ב', (עדיין סטודנט), אצבע 2 מעל הבוהן, אנחנו מפרשים את האצבע הצמודה לבוהן כאצבע של עשייה ואילו את הבוהן אנחנו מפרשים כאצבע של המחשבות שלנו בהמלך החיים, זאת אומרת , כאשר הבוהן התעקמה לכיוון אצבע 2 מצביע לדעתי על מחשבות על עשייה בתקופה האחרונה שהדבר הזה קרה, אולי היו לך מחשבות שגרמו לתופעה להשתקף בכף הרגל, נסי לחשוב על שינויים שקרו לך בתקופה שלפני ההתעקמות, את תגלי לדעת שזה משהו שקשור למחשבות שלך , עם הבוהן נצמדה לאצבע 2, אצבע מכופפת גם תדבר על כך שמישהי מונע ממך לעשות דבר מה, זאת אומרת אם אמרתי שאצבע 1 הבוהן היא המחשבות והיא מכופפת כאילו מישהו מטפס עלייך חישבי על זה כך, אולי מישהו מפריע לך להתקדם באופן המחשבתי ועוצר אותך, או שזאת את או שזאת הסביבה שלך. ן אצבע 2 ארוכה מאצבע 1 – למטופל יש אינטואיציה ויכולת לדעת מה קורה לאדם אחר בלי לדעת איך הוא עושה זאת.הנה לך משהו שהמורה שלי כתבה לי. "אצבעות כפופות מאוד – נמצא אצל מבוגרים דחוסות עם הרבה אדמה כי המחשבה עסוקה ביום יום לא בלמידה. וכן בהישרדות. כמו כן עקב שינוי של האלוס ואגוס גם האצבעות ישתנו ויתכופפו. בהולפוס יתכנו אצבעות כפופות מאוד גם אצל צעירים". אבל קחי בחשבון שלא ראיתי את הרגל רק לפי מה שקראתי ולשאלתך. המשך שבוע מדהים, אור

למעלה