כמעט סוף שבוע...

Balancedflow

New member
כמעט סוף שבוע...

מידי כמה שבועות אני מתלבטת על איזו תמצית לכתוב, איזו תמצית להכיר לפורום. חשבתי שאולי לקראת השבוע הבא נעשה חילופי תפקידים ואתם תבקשו ממני הרחבה על תמציות מסוימות שאתם תבחרו?

aviavid

New member
../images/Emo187.gifאת האמת לומר ?

היי אני הייתי רוצה שתכתבי בדיוק מה שד''ר באך כתב ! את התוספות הייתי רוצה שעמנואל יוסיף ( אם בא לו כמובן ) תודה

Balancedflow

New member
אני לא בטוחה שירדתי לסוף דעתך,

מה ז"א לכתוב בדיוק את מה שד"ר באך כתב? להביא תרגומים של הספרים? ועל איזה תוספות את מדברת? בד"כ עמנואל מוסיף את הציטוטים. בכל מקרה, אני שאלתי על איזה תמציות לכתוב...

aviavid

New member
../images/Emo215.gif יפה הבנת !

לכתוב מה שבאך כתב בספריו אודות התמציות ולא מה שהרחיבו ופרשו הלאה ואם את שואלת אותי על מה לכתוב הרי שמבחינתי זה לא חשוב כי אני הרי למדתי פרחי באך את יכולה בכל יום או בכל שבוע לכתוב לפי הסדר או לפי קטגוריות . בכל מקרה זה מוסיף לכולם ידע ואולי עוד כמה דברים שלא יודעים תודה לך בכל מקרה טלי

Alexa

New member
Mustard

אשמח אם תרחיבי טיפה עליה אף פעם לא הבנתי את הקטע שלה תודה!

aviavid

New member
שלום לך אלכסה

סתם מעניין אותי מה לא הבנת על תמצית זו ועוד סתם מעניין אותי האם למדת פרחי באך ואיפה אשמח לתשובה טלי

Alexa

New member
למדתי

במסגר לימודי נטרופתיה סיימתי את קורס פרחי הבאך אני לא יודעת להבדיל בין המוסטארד לגורס שתי התמציות עוסקות בדיכאון ככה שלא ברור לי מתי אני משתמשת בזאת ומתי בזאת

aviavid

New member
ובעניין זה ...

ד"ר באך כתב על אנשי מוסטרד : "הם נראים כאילו הם זקוקים לאור השמש בחייהם כדי שתגרש את העננים" על אנשים אלו נופלת עננה משום מקום תזכרי משהו נחמד חרדל צבעו צהוב כמו שמש " שמש שתגרש את העננים " ואילו גורס הוא לחוסר תקווה וייאוש קיצוני, לאלו אשר ויתרו על המאבק.הם מרגישים שאין אור בקצה המנהרה וכל תקווה אבדה. גנטיאן לעומתם - טיפוס פסימי המתייאש בקלות. GENTIAN הוא לספק ודכדוך. לאלו המרימים ידיהם בקלות, ומדוכאים כאשר הדברים אינם הולכים כפי שציפו, או כאשר הם עומדים בפני קשיים. שלא כמו MUSTURD , הדיכאון שלהם הוא תמיד מסיבה שניתן לזהותה.

Balancedflow

New member
אם אני לא טועה

(וכאן אני סומכת על עמנואל שיתקן אותי, כי אני לא ליד הספר) המשפט הזה דווקא נאמר על אנשי ה - GORSE שאותם ד"ר באך תאר כ"בעלי גוון חיוור צהבהב עם קווים שחורים מתחת לעיניים, נראים כמו אנשים הזקוקים לשמש בחייהם כדי להזיז את העננים מעל לראשם". על ה -MUSTARD ד"ר באך אמר ש"אנשים הנוטים לתקופות של דכדוך או אפילו יאוש, כאילו ענן שחור הופיע מעליהם והסתיר את האור ושמחת החיים. יתכן ולא יוכלו לתת סיבות להתקפי הדכדוך שלהם."

aviavid

New member
חרדל

....is the remedy for deep gloom and depression that descends for no apparent reason out of a clear blue sky. People in this state often list all the reasons they have to feel happy and contented, but still everything looks black and hopeless to them. The remedy helps to dispel the clouds so that the person can once again find joy and peace in life. Dr Bach's description Those who are liable to times of gloom, or even despair, as though a cold dark cloud overshadowed them and hid the light and the joy of life. It may not be possible to give any reason or explanation for such attacks. Under these conditions it is almost impossible to appear happy or cheerful. - taken from The Twelve Healers and Other Remedies, which you can order from the Bach Centre.

Balancedflow

New member
שמת לב ש...

העתקת בדיוק את אותם דברים שאני רשמתי?
שימי לב לכל ההודעות שהעליתי... אנחנו לא בתחרות כאן טלי, אני מקווה שאת יודעת את זה...

aviavid

New member
תחרות ?

אני אף פעם לא מתחרה זה לא באופי שלי ! ממש לא העתקתי מה שרשמת ............... שימי לב !

Balancedflow

New member
אז ככה -

אם נעשה אבחנה מבדלת, אצל מטופלים שזקוקים ל - GORSE תוכלי לזהות גם: חוסר אמונה, השפעה של אחרים בניגוד לנטיית/רצון המטופל, ותרנות, חוסר ישע, חוסר תקווה ולכן גם חוסר ודאות, ייאוש חומרי ופיזי, מרה שחורה (כאשר אצל ה - GORSE הסיבות הן ידועות בניגוד ל - MUSTARD), עכבות, עצירה עצמית בגלל כניעה/חולשה. אנשי האלגומון - GORSE, (ואגב, התמצית משתייכת לקבוצת האי ודאות, כמו גם ה- GENTIAN) ויתרו על האמונה שיש איזושהיא תקווה עבורם. זו תמצית המתארת מצב חמור בהרבה מה - GENTIAN. אנשי ה- GORSE כאילו מסרבים להתעודד, הם חושבים על עצמם שהם מקרה אבוד, שאין להם תקנה, ולעתים ישליכו את מצבם על "ירושה משפחתית" שאין לה מזור. אנשי ה- MUSTARD לעומתם, מסוגלים למנות את כל הסיבות שקיימות בחייהם וצריכות לספק להם תחושה של אושר וסיפוק, אבל הם מדוכדכים ועגמומיים. (בנוסף, הציצי בתגובתי למטה, להשלמת התמונה) מקווה שהדברים הובהרו קצת יותר

Balancedflow

New member
ברוכה הבאה Alexa ../images/Emo140.gif

בשמחה אכתוב על תמצית החרדל, וזו תהיה תמצית השבוע שלנו. תרגישי חופשי להשתתף, לשאול, לעניין ולהתעניין

למעלה