כן התגייסו או לא התגייסו, אותי הם מרגשים

כן התגייסו או לא התגייסו, אותי הם מרגשים ../images/Emo140.gif

אני מודע לדיון הציבורי על עניין הגיוס לצבא אבל איך שהוא לא ממש מצליח לחבר את זה למתחרי כוכב נולד... כמו רוב עם ישראל גם אני מול ה- TV נהנה ומתרגש עם הצעירים האלו שחלקם אף גורם לי להזיל דמעה מהתרגשות פה ושם כך שבסך הכל למרות שאין לי שום תכנון אטרקטיבי להיום אני מודה לבורא עולם על היכולת להתרגש בכייף בפינה שלי ואת הדיון על ההתגייסות לצה"ל שינהלו בהקשר אחר !

כמי ששולחת ביום ראשון..

בן ל-3 שנים לשריון ומשחררת בעוד חודשיים (לאחר 3 שנות תרומה) ילד שהתגייס כמתנדב לצבא (עקב בעיה רפואית) כן כועסת ומאוכזבת ממי שלא תורם את חלקו בצבא או בשרות לאומי. כן מפריע לי שאותם צעירים משמשים כמודל לנוער או אמורים להופיע בארועים ממלכתיים י אותי ואת בני הם לא מייצגים

הם לא אמורים לייצג אותך

אין פה שום דבר ממלכתי ! סה"כ תוכנית טלויזיה שקיימת בפורמט כמעט זהה לכל שאר התוכניות האלו שרצות באירופה ראי לדוגמא את הביצוע המרגש עד דמעות בתוכנית המקבילה בבולגריה ... בגדול זו תוכנית בידור מוצלחת עם רייטינג מעולה ולא מוצא שום שייכות בינה לבין נושא הגיוס ! יש חובת גיוס וכולם חייבים להתגייס או לתת שלש שנים בשרות לאומי כך שעל זה אין ויכוח אבל לבוא ולתפוס טרמפ על אותם זמרים לעתיד לצורך הדיון הציבורי עלול לפעול לרעת הקמפיין עצמו כי הקטע של הגיוס מגיע מתוך הערכים שהילד סופג בבית ואם הוא גדל במנטליות של פרזיט "חברתי" זה לא מה שישנה את דעתו

d a n i e l s 5

New member
הטיעון הזה ממש מגוחך.

הם כולה ילדים ששרים בתוכנית ..... הם כולה ילדים שרוצים להיות מפורסמים ...הם לעצמם ! הם לא אומרים לייצג את אף אחד חוץ מאת עצמם ! הם לא זקוקים למשא הזה של תסכולי "אזרחי ישראל" . תניחו להם לשיר בשקט . זה נכתב לך אבל זה לכל אלה שחושבים כמוך "אותי הם לא מייצגים" ומסתבר שיש כמה וכמה כאלה במדינה :)))

לא רוצה שיתגייסו. לא רוצה!!!

יודעת שזה הולך לקומם מלא אנשים..מראש אומרת לכם סליחה. אני לא רוצה שהם יתגייסו. כאמא לשלושה בנים: לא רוצה שילכו.. לא לצבא של היום לא לאנשים שאינם לוקחים אחריות ששולחים את הילדים להלחם בשביל הכסאות הפוליטיים שלהם לא לסגל צבאי ומפקדים שאינם לוקחים אחריות שחייל ניפצע או שיש מחדל.. לא לצבא כמו של היום. לא רוצה... אבל מי בכלל שואל אותי? הגדול שיש לו פטור מהצבא כאחד שגדל בחו"ל מירב חייו...רוצה להתגייס בגיל 21 באוגוסט 2008...לבוא ישר ללשכת הגיוס. השני..לא רוצה להתגייס ואין לו פטור והשלישי..עוד לא אומר כלום. אז אני שרתתי ..האקס שלי שירת.. אני מרגישה באופן אישי..שנתתי שנתיים מהחיים שלי למדינה..ושהייתי זקוקה לעזרה..זרקו אותי לכלבים..כן..מערכת שהרסה לי את החיים בארץ..ואף אחד לא ישכנע אותי אחרת..אני באופן אישי..נתקלתי ברוע הכי גדול שהיה יכול להיות... מה שהיה היה. אבל לאור מה שקורה ..והסחבקיות ומדיניות "הסמוך" ושקורה משהו ..אף אחד לא לוקח את האחריות..ונותן את הטיפול המתאים..לא..בשום אופן לא..לא הייתי רוצהלהיות אחת האמהות שנילחמת על זכויות הבן שלה מול הצבא..שלא רוצה להכיר באחריות שלו...לפציעה..או למשהו גרוע יותר..ולהתחנן לעזרה. אך מי בעצם באמת שואל אותי? .הם יעשו מה שהם רוצים בלאו הכי

גילגי4

New member
יקירתי-אני תומכת בכל מילה שרשמת

כאמא לבן שצריך להתגייס בנטבמבר הקרוב אני חושבת מדיוק כמוך. אך מי שואל אותנו בכלל
גם אני שרתתי בצבא וכמובן גם האקס שלי,אני יודעת בדיוק לאן אנחנו שולחים אותם.

אני לא חושב שיש הורה אחד שרוצה אבל אין ברירה

אין ספק שיש המון ביקורת שלילית מוצדקת על הצבא שהוא חלק מהביקורת השלילית (המוצדקת) גם על המדינה אבל כולם שוכחים דבר אחד מאד בסיסי שהמדינה והצבא זה אנחנו ! אנחנו אלו שאחראים על המדיניות של "סמוך על סמוך" ושאר הירקות. האדישות שלנו היא הקטלנית ביותר עבורנו ואחר כך מאד קל להאשים אחרים...

יש ברירה..לתקן הכל.

האדישות שלנו כישראלים ..וחוסר ידע בהסברה..היא שלנו. כן. אנחנו אחראים לאדישות שלנו. לפאסיביות שלנו. ואתן לך סיפור קצר: בשנת 1982...הייתי בבוסטון. כצעירה ישראלית מתוך קבוצה די גדולה של ישארלים..הוזמנו לדיון עם הפלשתינאים באוניברסיטת הארווארד. הפלשתניאים היו מוכנים לגמרי עם מה שהיה להם לומר..הישראלים גמגמו. ולא שלא היה להם מה לומר..הם פשוט גמגמו. הם לא ידעו להסביר מה שקורה בשטח..הם לא ענו בצורה משכנעת על שום שאלה ...זה היה בושה. לאורך השנים...שגרתי בחו"ל...לא פעם ניקראנו לדגל..לצאת להפגנות ליד הקנסוליה..ההענות תמיד היתה מעטה ביותר..לעומתנו הפלשתינאים היו ממלאים את הרחובות בהפגנות שלהם נגדנו. מערכת ההסברה של ישראל על הפנים..משרד החוץ נהדר במסיבות..ולארגן ארועים של שנורר..אבל שזה נוגע להסברה.. הם לא יודעים בכלל איך? יש להם מה ללמוד מהערבים..והרבה. לאדישות? כולנו אדישים? מתי ראית משהו שנעשה בעקבות זה שה עם דורש משהו? הצבא? הצבא הזה הפך לבדיחה בגלל שאין יותר צנזורה..בגלל שהמפקדים היום מפחדים מההורים..מכיוון שההורים הפכו את הצבא לבית ספר. מפחדים מתביעות..ואין יותר משמעת..אין יותר: בוא אחרי..אין יותר ערכים..מה קרה לתנועות הנוער שכל הכיתה היתה הולכת יחד..? זה ניגמר. היום הצבא מתפקד על תקן של שמור לי ואני אשמור לך...בדיוק כמו כל חברת הייטק ממוצעת. תקציבים? לאן הלך הכסף? לעוד כביש התנחלותי? לעוד מגדל שמירה על 12 משפחות? [טוב אני סתם מגזימה..בכוונה] אבל הכי חורה שקורה משהו..הם לא לוקחים אחיות... סתם דוגמא: נושא שחיית הקישון..שמירב החיילים ששחו שם חולי סרטן..למה הם היו צריכים להלחם על החיים שלהם ולהתחנן לצבא שיקח אחריות? למה שבויים שחזרו ..לא קבלו סיוע נפשי? למה חיילים שטורטרו ולא ישנו שעות..וקבלו אפילפסייה צריכים לעבור דרך יסורים כדי לקבל סיוע רפואי ? יש יותר מידי פאקים. ואני לא רוצה לתת את הילדים שלי לצבא כזה. אבל שוב..מי בכלל שואל אותי?

bigpashosh

New member
את בכלל לא מגזימה

וכל מילה זהב! אבל מי שואל אותנו ואיזו ברירה יש לנו? הילדים שלי, שגם לאחד יש פתור והתגייס- קורס קצינים, הוא שאמר שבחיים לא יחיה בישראל וכעס על שהחזרתי אותם לכאן, מורעל על הצבא והתאהב במדינה עד מעל לראש. השני שמתגייס ביום שני, רק חולם על אקשן ולא נרדם בלילות מרוב צפיה (מתפללת שלא יהרגו את התום ורוח הנתינה שלו) השלישי חולם כבר על הרגע להיות עם האחים שלו. אז ככה בין לבין שבכל שלב שנים מהם יהיו בצבא, הלב רועד, הנשמה יוצאת אליהם ומרפרפת כל פעם כששומעת את סיפורי הזוועה אבל כפי שאמרת מי שואל אותנו ואיזו ברירה יש לנו?

jdpworld

New member
ברירה

הינה תוצר של נסיבות...תשנה אותן ישתנו גם הברירות.

יש לי כעס כשלא מתגייסים, אבל... ג'קו זמר גדול

אולי צריך לתת עוד אלטרנטיבה כשירות לאומי גם לגברים, מי שלא רוצה ללכת לצבא שיתרום בתחום אחר לקהילה, תרומה יומיומית (כמו צבא, למשך שלוש שנים). ואז... מי שלא עושה צבא או שירות לאומי, פשוט לסגור לו דלתות ולא רק בכוכב נולד.

למעלה