כניסה חלקה לעולם הגדול של המשכנתא

rcp4life

New member
כניסה חלקה לעולם הגדול של המשכנתא

שלום חברים,
מזה זמן אני עוקב אחרי ההודעות פה בפורום, ואני חייב לציין שהשיח והיעוץ פה ברמה גבוה מאוד ופתחו לי את הראש לכיווני פעולה מעניינים.

גם אני אצטרף בקרוב (חודשיים קרובים) לעולם המשכנתא והייתי שמח לקבל ממכם איזה תמהיל ראשוני שמומלץ להגיע עימו לבנקים השונים.

סכום המשכנתא שאני עתיד לקחת הינו 650K ש"ח
החזר חודשי עד 4500 ש"ח

לפי מה שאני מבין חלוקת הסכום ל3 מסלולים (פריים, משתנה, קבועה) היא החלוקה הסטנדרטית.. השאלה בחלוקה לשנים וריבית עם מה אני יכול לבוא לבנק כדי להכנס למשחק בצורה חלקה אחרי בדיקה מסויימת

תודה מראש על כל הצעה ותשובה...ומבטיח לחזור בשלבי ההתקדמות שלי מול הבנקים
רותם

agmonm

New member
דעתי

ללא פרטים נוספים מצידך, זוהי דעתי:

216,000 ש"ח פריים ל-25 שנים יעד P-1.0%
434,000 ש"ח קל"צ ל-13 שנים יעד 4.0%

החזר ראשוני 4,500 ש"ח ללא ביטוחים

בהצלחה

hoz12

New member
תמהיל מומלץ

פריים 0.95- 30 שנה 215K החזר 833ש"ח
משתנה כל 5 15 שנים 1.9% ניתן לקבל גם פחות 1501 ש"ח (סוף תקופה במדד 3% 2340ש"ח)
קל"צ 10 שנים 4 וניתן לקבל פחות 2025ש"ח
החזר כולל 4360 בתום 10 שנים מחזור פריים לעוד 5 שנים תשלום דומה ו5 שנים בתשלום בערך של 2100 וסיום משכנתא אחרי 20 שנים.
בהצלחה.

rcp4life

New member
פריסת שנים

שאלה...
לא כדאי לצמצם את השנים בהחזר המשכנתא?
האם ככל שאני מושך את התקופה ההחזר שלי בעצם גדל? משום מה נראה לי ש30 שנה משכנתא זה ממש הרבה...אולי אני טועה?

leonard35

New member
אתה צודק

משיכת המשכנתא לתקופה יותר ארוכה אכן מגדילה את ההחזר הכולל, גם אם הריבית לא משתנה כתלות בתקופה.
אבל העניין הוא אחר. הארכת הפריים ל - 30 שנה לא משנה את הריבית שלו, אבל מקטינה את ההחזר החודשי. זה מאפשר לך לקצר את הקלצ (ובו התקופה _כן_ משפיעה על הריבית), ובכך לקבל משכנתא יותר זולה.
הסיכון הוא שתוך כדי תקופת הקלצ ריבית הפריים תעלה יותר מהריבית של הקלצ. זה הסיכון של ריבית משתנה, ויש לקחת אותו בחשבון.
בכל מקרה, אחרי סיום המסלול שאיננו הפריים, יש לקצר את הפריים כך שההחזר החודשי ישאר אותו הדבר. כך שהמשכנתא תסתיים בסופו של דבר הרבה לפני ה - 25-30 שנה הנ"ל.

rcp4life

New member
אם ככה

אני מבין שהצעד הנכון בתכנון משכנתא יהיה למשוך את הפריים לתקופה ארוכה (יחסית) להשקיע את מרבית הכסף בקל"צ לתקופת זמן קצרה (כך אני בעצם מחזיר סכום גבוה יותר אבל "נזהר" מול הריבית והמדד) ובסוף התקופה מעביר את יכולת ההחזר שלי למסלול הפריים ובכך מקצר את שנות המשכנתא שלי בX שנים..

מכאן, למה מציעים פה לקחת משתנה כל 5 שנים? שאני מבין שהיא צמודה למדד...

leonard35

New member
מדד או לא - תלוי בך

יש כאלה שאוהבים מדד, ויש כאלה שלא.
אני למשל סולד ממדד. אני לא רואה סיבה להיצמד למחירי העגבניות/מלפפונים/טיטולים. יש אחרים שמוכנים לשלב אותו במשכנתא.
ספציפית בימים האלה, שריביות הקלצ נמוכות להחריד, אני לא רואה שום סיבה להיצמד למדד, או לקחת ריבית משתנה (למעט השליש בפריים).

rcp4life

New member

תראה לקראת החגים היו מחירים לא רעים על העגבניות, מלפפונים ושותפיהם..:)

הגישה שלך מעניינת מאוד

leonard35

New member
לאחרונה הטיטולים דווקא די יקרים

וקצת רצינות - המדד צפוי להיות נמוך השנה (נניח 2%), אף על פי כן, ההפרש בריביות בין מסלולי הקלצ למסלולים מדדיים נמוך מ - 2%. כלומר גם במדד של 2%, קלצ יותר משתלם היום.
הפיתוי לקחת מדד הוא רק בגלל המסלולים המשתנים, מהם אני סולד אפילו יותר ממסלולי המדד. השילוב בין מדד למשתנה הוא אסון כפול (לדעתי).

למעלה