כניסה לגן ושבועות ראשונים בו

דש1דש

New member
כניסה לגן ושבועות ראשונים בו

טוב - הכינו עצמכן מראש - אני הולכת להציק הרבה בחודש - חודשיים הקרובים
הקטנה אמורה להכנס לגן בסוף החודש - היא תיהיה אז כמעט בת שנה ו-4 אני שלמה עם האקט לחלוטין (היא ממש בשלה ומוכנה לזה ומאוד מחפשת חברת ילדים אחרים. ככל שיש יותר ילדים היא יותר מאושרת) מצאתי לה גן שנראה לי מעולה - הקבוצה תיהיה מורכבת מ-5 ילדים בגילה פלוס מינוס ועוד 3 קטנים יותר. בחדר נפרד מהגדולים, עם מרפסת שלהם ושעות נפרדות כנראה ליציאה לחצר מדהימה, גדולה, מרווחת, עם כמה חיות, מעולה. טוב חלאס פטפטת - לשאלות של היום - 1. ההכנסה תיהיה במשך כשבוע - בימים הראשונים אהיה איתה שם שעתיים ואז אביא למטפלת - בהם אראה אם אני יכולה להתרחק. אחר כך ביום השלישי אם הכל ילך טוב - אשאיר אותה שם והם יקראו לאמא שלי כשצריך - שתביא אותה למטפלת - אחרי שעתיים שלוש לבד בגן. נראה לכן הגיוני? איטי מיד? מהיר מידי? איך היה אצלכן? באיזה גיל? 2. אולי בכל זאת למשוך עוד חודש עם המטפלת - בגלל המחלות? יש לי אותה אם אני רוצה.... הגננת לוחצת להכניס כבר - והילדה בהחלט כבר רוצה להכנס (לא שהיא מבינה כל כך
) המחלות מאוד מדאיגות אותי.... טוב - זה להיום. חכו חכו עוד תתחרטו שאני מכניסה אותה לגן

גשם111

New member
שיהיה בהצלחה

אצלנו תהליך הקליטה מוגדר לשבועיים - שבוע ראשון ביקורים עם הורה (הולכים ומתארכים) ושבוע שני השארות לבד עם סטנדביי (כנ"ל - הולך ומתארך). האמת שעם שתיהן לא היה דרוש כל הזמן הזה - לא לבנות בכ"א (לאמא שלהן דווקא כן) אבל אנחנו עשינו את זה בגילים הרבה יותר צעירים (7 ו- 4 חודשים) שבוע נראה לי סביר.[ שיהיה בהצלחה

אוף. הזכרת לי ../images/Emo4.gif

הבייב נכנסת לגן בתחילת מרץ. אני אפילו לא רוצה לחשוב על זה..

אורora

New member
חבל שאת חושבת כך

כי זה הולך להיות לה כיף כיף כיף. תמצאי גם טוב והבייב תהיה מאושרת. היא בגיל אידאלי וגן זה מקום מאוד כיפי. הילדונת שלי מאוהבת בגן.

הקושי הוא רק אצלי.

ברור לי שיהיה לה כיף והיא תהיה מאושרת אבל אני גם יודעת שאדאג יותר מהיום. היא מאוד אוהבת ילדים. אני רואה אותה במשחקיות ובגינות. היא נגשת אליהם ומשחקת איתם. היא תסתדר יופי בגן, כך נראה לי אבל אני..אני אדאג לה.

לא רק שתדאגי לה אלא ש...

ההתחלה תהיה קשה מאד מאד עבורך, כך שקחי נשימה ארוכה וקחי בחשבון שאחרי תקופה לא ארוכה, זה עובר...

catנוע

New member
לך יהיה הרבה יותר קשה מאשר לה

אני אומרת את זה מהנסיון שלי. לחבצלת לא לקח הרבה להתרגל לגן, והיא נורא אהבה לשחק עם ילדים גם לפני שהתחילה גן. לי היה מאוד מאוד קשה (ויעידו על כך כמה חברות כאן שבכיתי להן בימים הראשונים שלה בגן). יהיה בסדר

אורora

New member
מעידה

מה אומר לך המישפט הבא: - אי אף פעם לא תתרגל - מה יהיה אם לעולם היא לא תפסיק לבכות - היא לא יכולה להסתדר בלי לישון בבוקר, זה לא יכול להסתדר ועוד כהנה וכהנה

catנוע

New member
../images/Emo6.gif

הוא שאמרתי. לי היה הרבה יותר קשה מאשר לה.

gezers

New member
../images/Emo12.gif מה, כאילו אני ממש נסחפתי?

אצלנו היה קלי-קלותו.. יום ראשון מ10:00 עם אמא ל-3 שעות, היום השני היה מהבוקר עד אחרי ארוחת הצהריים (13:00 ככה) ומהיום השלישי כל היום.. כולל שנת צהריים ועד 16:00 . לא זכור לי שהיו פרידות קשות או בכיות מרובות.. היא פשוט אהבה להיות שם כ"כ.. והיא הייתה בת שנה ושלושה חדשים בסה"כ.. אז לי נשמע קצת לאט מידי.. אבל ביננו, מי אני? הרי מזמן כבר הוחלט לשסות בי את קדמן.. לא?

galizoe

New member
מחלות הן אינדבידואליות, אבל שלי,

שממש ממש לא חולה הרבה, היתה בבית חודשיים מתוך הארבעה הראשונים בגן! (שבוע שם שבוע וירוס וחו"ח.) כך שאם את יכולה כלכלית, הייתי משריינת את המטפלת. אלא אם אמא שלך/את יכולות להסתדר בלי... (ד"א - זה אופייני רק לכניסה ראשונה לגן. שנה שעברה והשנה כבר לא היה כלום טפו טפו)

אורora

New member
תראי

1. נישמע סביר פלוס מינוס. אולי בשבוע לפני כדאי ללכת איתה לשם פעמיים שלוש (המטפלת) לחצי שעה שעה ולחזור הביתה. שתתחיל להכיר לפני שתהיה שם הרבה שעות (גם אם זה יהיה איתך). את צריכה לראות איך הולך, ילדים שונים מגיבים אחרת, יש כאלה שמתאים להם שאמא תישאר הרבה, לאחרים זה מפריע. יש כאלה שצריכים כניסה יותר הדרגתית ואחרים לא. הקיצר זרמי איתה (לא מאמינה שאני משתמשת במילה הזו) ותראי איך היא מגיבה. יהיה בסדר 2. לגבי המחלות, מן הסתם אין הבדל גדול בין ינואר לפברואר למרץ, נקווה שהיא לא תהיה חולה הרבה.

זה תלוי גם מה מקובל באותו גן.

לכל גן יש מנהגים/הרגלים משלו, ולכל צוות יש העדפות. אני בעד אלה שהמליצו על "זרימה", תתחילי ותראי איך הדברים מתגלגלים... שיהיה

catנוע

New member
זה נראה לי סביר אבל

קשה לדעת מראש. זה תלוי איך היא תגיב, ואיך הגן יהיה ערוך לקראתה. אצלנו, כשחבצלת נכנסה לגן בפעם הראשונה היא היתה בת 11 חודשים וההסתגלות שלה היתה ללא בעיה. נשארתי איתה בהתחלה, אבל כבר למחרת הלכתי לשעתיים וכשחזרתי היא היתה מאושרת בגן, וביום הרביעי לגן היא כבר נשארה יום שלם (כשאני בבית בהיכון אם יקראו לי). בגן הנוכחי, אליו היא נכנסה בגיל 1.11 ההסתגלות היתה מעט יותר קשה (בעיקר בבקרים). השבוע הראשון היה לה קשה גם בגן, כי היא התגעגעה לגן הקודם, ואליי, וכבר היתה יותר גדולה ומבינה. אבל גם - כבר אחרי יומיים השארתי אותה לישון שם, ולקחתי אותה אחרי שקמה , וביום הרביעי היא כבר נשארה יום שלם בלי שום בעיה. לא הייתי מושכת עוד חודש עם המטפלת כי אני לא חושבת שזה משנה. הרבה ילדים חולים הרבה כשהם מתחילים ללכת לגן וחודש לכאן או לכאן לא היה משנה. אם כבר אז הייתי משאירה את המטפלת בהיכון כדי שיהיה לך מי שישאר איתה כשתהיה חולה.

דש1דש

New member
מקווה שהיא תגמור עם הוירוסים והמחלו

לפני.... עכשיו היא (שוב) עם דלקת באוזן. בלי אנטיביוטיקה בנתיים - נקווה שהשמן יעביר אותה... גם נתנו לה טיפות לייבוש הנזלת - כי אצלה זה ישר מגיע לאזניים
נראה....

הכנסתי בגיל 3 חודשים

אז לא היתה לנו בעיה. אצלנו גם לא היו מחלות בכלל, לא משהו חריג שזכור לי. יש יתרון להכניס מוקדם

למעלה