כניסה להייטק

עוגית6

New member
היי
לפני הכל אשמח שלא רק תקראו את ההודעה ומשמישהו ירים את הכפפה ויענה לי כי זה סופר חשוב לי

אני רוצה לעשות הסבה ולהיכנס להייטק אחרי שעייפתי במשכורות פח בשוק הרגיל

רציתי לדעת אם מעל גיל 40 (גיל 43 )אני יכולה כמובן אחרי שאלמד קורס להיכנס להייטק ?
הקורס שרוצה ללמוד הוא קורס QA

בבקשה אני רוצה תשובות אמיתיות ולדעת אם יש אופציה כזאת ושווה לי לקחת קורס כזה .. כך
שלא אזרוק את זמני וכספי סתם
פשוט יש מלא חברות שמוכרות עכשיו קורסים כאלה (אולי בגלל הקורונה או מי ודע למה זה קופץ בכל אתר או בלי קשר ) אך לא הבנתי אם אוכל אחרי זה למצוא עבודה??
בבקשה אשמח להסברים אם יש, חברות שכן יגייסו בגיל כזה וכו' , (לא מכירה את תחום ההייטק)
האם ניתן להיכנס לתחום ? שמעתם על אנשים שבאו לתחום בגיל כזה בתפקיד כזה? מה זה כולל? האם יש אופציה או עדיף לוותר?
האם צריך פרוטקציה בגיל כזה כדי להיכנס ? מה נדרש? לא יודעת כבר מה לשאול שיכול לתת לכם ולי את הכיוון הנכון ..
האם אתם מכירים אנשים שיקבלו בגיל כזה וכמובן אחרי קורס ללא נסיון??
ממש חשוב לי שתענו בשאיפה שזה יתן לי מידע וכיוון להחליט

תודה

נערך לאחרונה ב:

BravoMan

Active member
האמת אני אגיד ך אני לא ממש מכירה את עולם הייטק ואיך זה עובד. אני כן מכירה אנשים שבאמת ניסו השקיעו גם מהזמן שלהם וגם מהכסף שלהם כדי להיכנס וזה לא ממש עבד להם. מה שכן אני מכירה משהו שפתח חברה מטורפת שנקראת המדלגים והעקרון שלה הוא שלכל אחד תיהיה את האופציה להצליח בלי להוציא המון כסף ושנים על לימודים. החברה שלו ממש מצליחה. אני במקרה מכירה אותו באופן אישי. בכול אופן הוא פתח עכשיו קורס דיגטלי (למידה מהבית) של פיתוח אפליקציות הקורס עצמו עולה אם אני לא טועה 397 ש״ח והוא מלמד שם מא׳ הכול בצורה יסודית את יוצאת בסוף עם תיק עבודות ויש מורה שמלווה אותך בוואצאפ. אני אצרף לך קישור https://bit.ly/3lzEBgv פשוט תסתכלי זה יכולה להיות אחלה מקפצה בשבילך. אם את רוצה לשאול עוד משהו אז בשמחה.
אני אתן לך ליהנות מהספק, ואניח שבאמת מדובר במכר שלך, ושאת לא סתם מנסה לפרסם את האתר, כי אם כן, את עושה עבודה ממש גרועה!

תסלחי לי, אבל הטענה שהדבר הזה יהפוך מישהו למתכנת מ-א' עד ת' (טוב, בעצם את ת' השמטת וטוב שכך :ROFLMAO:) היא מגוחכת.
אוסף סרטונים שניתן למצוא בחינם ב-youtube או בצרוף תרגילים שגם יבדקו במחיר דומה ואף זול יותר באתרים בחו"ל, הוא ממש, אבל ממש לא דרך להיכנס להייטק, ואף אחד לא ייקח מישהו שהקורס הזה הוא הדבר היחיד שיש לו.

רוב האנשים פה הם מתוך התעשייה ומבינים, אבל למקרה שמישהו קורא את ההודעה שלך ומתפתה:
הדבר הזה אינו כרטיס כניסה להייטק!
בכנות, אני חושב שכל ניסיון לפרסם אותו ככזה נוגד את חוק "אמת בפרסום", אבל אני לא עו"ד וזו לא עצה משפטית.

אני כן מתכנת בעל 16 שנות ניסיון בתעשייה, בתחום פיתוח מובייל שהקורס מתיימר ללמד, אז יש לי קצת ידע לגבי מה באמת דרוש כדי להתברג שם.

תשמרו על הכסף חברים!

אני אתן לך ליהנות מהספק, ואניח שבאמת מדובר במכר שלך, ושאת לא סתם מנסה לפרסם את האתר, כי אם כן, את עושה עבודה ממש גרועה!

תסלחי לי, אבל הטענה שהדבר הזה יהפוך מישהו למתכנת מ-א' עד ת' (טוב, בעצם את ת' השמטת וטוב שכך :ROFLMAO:) היא מגוחכת.
אוסף סרטונים שניתן למצוא בחינם ב-youtube או בצרוף תרגילים שגם יבדקו במחיר דומה ואף זול יותר באתרים בחו"ל, הוא ממש, אבל ממש לא דרך להיכנס להייטק, ואף אחד לא ייקח מישהו שהקורס הזה הוא הדבר היחיד שיש לו.

רוב האנשים פה הם מתוך התעשייה ומבינים, אבל למקרה שמישהו קורא את ההודעה שלך ומתפתה:
הדבר הזה אינו כרטיס כניסה להייטק!
בכנות, אני חושב שכל ניסיון לפרסם אותו ככזה נוגד את חוק "אמת בפרסום", אבל אני לא עו"ד וזו לא עצה משפטית.

אני כן מתכנת בעל 16 שנות ניסיון בתעשייה, בתחום פיתוח מובייל שהקורס מתיימר ללמד, אז יש לי קצת ידע לגבי מה באמת דרוש כדי להתברג שם.

תשמרו על הכסף חברים!
יש היום המון קורסים ל"להרוויח המון כסף אם רק תקשיבו לכמה הרצאות שלי". עד עכשיו הקורסים שנתקלתי בהם היו במה שמכונה "הכנסה פאסיבית" בכל מיני דרכים (נדל"ן, תוכן באינטרנט), אבל כנראה שגם היי טק זה לא רע. אפילו הניסוחים של הפרסומת די דומים לאלו ששמעתי לגבי "הכנסה פאסיבית".

Be1n

Member
הכרתי מישהו בגיל הזה שעשה את זה - אבל זה היה יותר בגלל ההכרות שלו עם אחד ממנהלי החברה (שבה הוא נקלט) שסייע לו מעט.

Haim_Gds

Member
הנושא נידון בפורום כבר מספר פעמים, כדאי שתשמשי בחיפוש.

ספציפית אלייך, חסרים מספר נתונים כדי שיהיה ניתן לייעץ.
-מה את עושה עכשיו והאם זו עבודה עם אנשים או טכנית?
-התעסקת פעם עם משהו דומה?
-את חושבת שזה יכול להתאים לך? (זה קצת מאכזב להשקיע זמן, כסף ומאמצים במשהו שתשנאי כל בוקר שתקומי לעבודה)

"משכורות פח בשוק הרגיל"...
אמנם מרוויחים בתחום דיי טוב אך משכורות מכובדות משולמות בעיקר לאנשים בעלי ניסיון, ידע ויכולת. אני לא יודע מה את עושה ומרוויחה היום אולם את עלולה להשקיע עשרות אלפי שקלים ולא מעט זמן כדי לקבל עוד 2000 ש"ח בברוטו...

במחשבה שניה, נסי לפנות לחברות המציעות קורס+התחייבות לעבודה אצלהן לתקופה מסויימת (בדרך כלל שנתיים). אם תעברי את הראיון הראשון שלהם בהצלחה זה יהווה סימן כי כנראה יש בכך את היכולות המתבקשות.

בהצלחה.

עוגית6

New member
היי תודה על המענה חיים
שאלה האם יש באמת חברות כאלה שאפשר לבוא אליהם והם יתנו לי קורס +עבודה אצלם??? אשמח לדעת .... מי הם?
אני פשוט לא מכירה.. יכול לתת לי שמות אולי ,כי להתחיל לעבור על כל החברות באינטרנט זה לא נראה לי ריאלי.
אשמח שתגיד לי איך אני אמורה לעשות זאת או מי אלה החברות
תודה :)

איני באה מהתחום אבל אנסה לחשוף אותך לכמה תובנות:
מפרסום של קורס בתחום העתקתי:
הביקוש לבודקי תוכנה טובים ומיומנים הוא גבוה מאוד.
והשאלה הנשאלת היא: האם את כל כך בטוחה בעצמך, שיום לאחר סיום הקורס, את תיכללי ברשימת "הטובים והמיומנים"?

החברות הגדולות בעולם מחפשות להעסיק באופן רציף בודקי תוכנה איכותיים.
וזה בעצם אותו דבר במילים אחרות. לא?

מעבר לכך שהמקצוע מעניין ומעמיד בפני אתגרים חדשים אתכם בודקי התוכנה העתידיים, המשכורות ההתחלתיות בתחום עומדות על שכר התחלתי של כ-12,000 בשנה הראשונה ולאחר שנתיים של ניסיון בתחום עשוי להכפיל את עצמו.
מאד נחמד, אבל מי מבטיח לך שתתקבלי באיזשהו מקום כמתחילה בתחום? היום המצב הוא כזה, שרבים מוצאים את עצמם בחל"ת, ומי שבאמת ממשיך ומפעיל עסק הייטק משגשג ומתרחב, רק סביר שיחפש עובד שכבר הוכיח את עצמו בתחום: עובד מנוסה שנפלט ממקום עבודה שנסגר או צמצם בכ"א.
ואני אגב מכירה באופן אישי בחור שעוסק בדיוק בתחום הזה. הוא נחשב כבר מנוסה וטוב בתחום. אבל ההתקדמות בשכרו היא איטית והוא אינו מרוצה מהעיסוק בתחום. ככל שהוא מתמיד במשרה, העבודה הזו אינה מאתגרת ואינה מקדמת. מדובר ברוטינה שלדבריו היא משעממת, והוא רק מחפש דרך לאתר תחום אחר ושונה. ומדובר כאן באדם צעיר, ש"קולט במהירות" את הנדרש ממנו.

לצערי, אוכל רק לומר לך, שאני מכירה כמה בוגרי מכללה, שסיימו את חוק לימודיהם זה עתה בתחום תקשורת מחשבים ותכנה. חלקם סיימו ברמת ציונים גבוהה, ומאחוריהם יש פרויקט מאתגר. [בחלק מהמקרים מדובר אפילו ביותר מפרויקט אחד]! האם הרזומה הזה מעניק להם כעת משרה מיידית או תחרותית? ממש לא! כי גם כעת, לבוגרי הטכניון יהיה יתרון בשוק מחפשי העבודה, ויחד עם זאת, השוק הזה הוא רווי במחפשי עבודה ומצומצם במקומות עבודה שרעבים לקלוט אנשי מקצוע מנוסים.

אז אולי באזור המרכז הביקוש גדול קצת יותר, והסיכוי למצוא מקום עבודה רב יותר, אבל שוב: אם את רק בוגרת קורס, ואין לך ניסיון מוכח, לא תמצאי את עצמך ב"שורה הראשונה" של אלו המבוקשים ביותר.

נערך לאחרונה ב:

randomUser432

New member
מפרסום של קורס בתחום העתקתי:
מעבר לכך שהמקצוע מעניין ומעמיד בפני אתגרים חדשים אתכם בודקי התוכנה העתידיים, המשכורות ההתחלתיות בתחום עומדות על שכר התחלתי של כ-12,000 בשנה הראשונה ולאחר שנתיים של ניסיון בתחום עשוי להכפיל את עצמו.
כל פרסום באתר הקורס צריך לקחת בעירבון מוגבל,
יותר בטוח ללכת לאתרים של חברות השמה ולבדוק שם את הטבלאות שכר.

Haim_Gds

Member
עוגית6, מתנצל אך אני לא זוכר איפה בדיוק ראיתי את זה. מה שאני כן זוכר שזה היה בשנה האחרונה כאן בפורום (אאל"ט, מישהו העלה חוויות ממסלול ה"בוטקאמפ" שהיה בו).
הצעתי שתבדקי מסלול בסגנון ה"בוטקאמפ" כדי לקבל נקודת יחוס לכל שאר הקורסים שהאינטרס שלהם הוא דמי הלימוד שלך. אם ה"בוטקאמפ" יראה איזושהי התענינות אז זה מעיד על פוטנציאל, אם לא אז אולי לא ממש כדאי.
כדי להבהיר קצת, במה התואר הנוכחי שלך?

ShadowKit

New member
מכירה כמה אנשים שניסו
אחד מהם הצליח להתקבל באמצעות פרוטקציה, אבל הבנתי מכמה אנשים שעשו את הקורסים האלו שהתוכן בקורסים האלו מאוד מאוד רחוק ממה שקורה בשוק העבודה, תוסיפי לזה את זה שיש עכשיו כמות אסטרונומית של מועמדים לתפקידים כאלו.
ממה שהבנתי ממנו ומאחרים שעובדים איתי בחברה, זה לא מה שיתן לך את כרטיס הכניסה להייטק.
אני ממליצה לך בחום ללמוד לבד, לקחת קורס או שניים ביודמי שבאמת מקיפים את החומר ולא לבזבז כמה עשרות אלפי שקלים שירדו לטמיון כמו שקורה עם רוב האנשים שהולכים לקורסים האלו.

מיכ2

New member
מכירה כמה אנשים שניסו
אחד מהם הצליח להתקבל באמצעות פרוטקציה, אבל הבנתי מכמה אנשים שעשו את הקורסים האלו שהתוכן בקורסים האלו מאוד מאוד רחוק ממה שקורה בשוק העבודה, תוסיפי לזה את זה שיש עכשיו כמות אסטרונומית של מועמדים לתפקידים כאלו.
ממה שהבנתי ממנו ומאחרים שעובדים איתי בחברה, זה לא מה שיתן לך את כרטיס הכניסה להייטק.
אני ממליצה לך בחום ללמוד לבד, לקחת קורס או שניים ביודמי שבאמת מקיפים את החומר ולא לבזבז כמה עשרות אלפי שקלים שירדו לטמיון כמו שקורה עם רוב האנשים שהולכים לקורסים האלו.
אני בודקת לימודים ומבינה שמומלץ ללמוד באינטרנט (הן מבחינת המחיר והן מפני שכל הלימודים היום הם אונליין/זום) .
האם בסיום הקורסים האלה שבתשלום נמוך בסה"כ יש אישור/תעודה על סיום הלימודים? האם הם "מספיק טובים" כשאני מחפשת עבודה כמו ללמוד במכללות השונות?

mandymoa

New member
בתור מגייס, בוגרי הקורסים היחידים שאני אסתכל עליהם, הם בוגרי קורסים סטייל אקפריס, בהם הקורס חינם, תוך התחייבות לעבוד אצלם תקופה מסויימת לאחר סיום הקורס.
קורס אינטרנטי יכול לתת תחושה של מה זה, ואם זה מתאים לך בכלל(שזה לא זניח בכלל!). מעבר לזה, בכדי לעזור למצא עבודה, זה ביזבוז זמן.
קורסים "רגילים", זה ביזבוז זמן וכסף.

בתור מגייס, בוגרי הקורסים היחידים שאני אסתכל עליהם, הם בוגרי קורסים סטייל אקפריס, בהם הקורס חינם, תוך התחייבות לעבוד אצלם תקופה מסויימת לאחר סיום הקורס.
קורס אינטרנטי יכול לתת תחושה של מה זה, ואם זה מתאים לך בכלל(שזה לא זניח בכלל!). מעבר לזה, בכדי לעזור למצא עבודה, זה ביזבוז זמן.
קורסים "רגילים", זה ביזבוז זמן וכסף.
מה לגבי בוגר מכללה שסיים עם ציונים טובים? יש לך מה להציע באזור הצפון?

rj222

New member
המשכורת הגבוהה משקפת את הערך שהמעביד מייחס לעבודה של העובד.
המוטיבציה היא למצוא עבודה בה תוכלי למקסם את הערך בטווח הארוך שאת יכולה לתת למעביד - זה לא חייב להיות בהייטק.
יש תחומים אחרים שנותנים ערך ברור ללקוחות, כמו מקצועות פארא-רפואיים.
עבודה ב-QA היא מונוטונית ומשעממת מאוד. הרבה אנשים יתקשו להחזיק מעמד בעבודה כזאת.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
המשכורת הגבוהה משקפת את הערך שהמעביד מייחס לעבודה של העובד.
המוטיבציה היא למצוא עבודה בה תוכלי למקסם את הערך בטווח הארוך שאת יכולה לתת למעביד - זה לא חייב להיות בהייטק.
יש תחומים אחרים שנותנים ערך ברור ללקוחות, כמו מקצועות פארא-רפואיים.
עבודה ב-QA היא מונוטונית ומשעממת מאוד. הרבה אנשים יתקשו להחזיק מעמד בעבודה כזאת.
יש עבודה שהיא לא מונוטונית ומשעממת?

בטוח שיש. יש הרבה. אבל בכל מקרה, צריך לדעת להפריד את המוץ מהתבן. בכל עבודה יש סוג של שיגרה, שלעיתים היא מעצבנת, אבל יש כמובן את החידושים שלרוב מאתגרים. ובתחום המדובר? ברור שיש אתגרים וחידושים.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
בטוח שיש. יש הרבה. אבל בכל מקרה, צריך לדעת להפריד את המוץ מהתבן. בכל עבודה יש סוג של שיגרה, שלעיתים היא מעצבנת, אבל יש כמובן את החידושים שלרוב מאתגרים. ובתחום המדובר? ברור שיש אתגרים וחידושים.
זו הייתה שאלה רטורית.

כל עבודה משעממת בסופו של דבר, זה למה משלמים לך לעשות אותה, אחרת היית עושה אותה בחינם... :-D

Haim_Gds

Member
הייטק, עד שמגיעים לדבשת...

ברצינות, בפיתוח יש את השלב הראשון (והקשה) בו נכנסים לעבודה לאחר הלימודים והכל חדש ולא מובן. אבל לאחר מכן מגיע השלב בו ישנו מספיק ניסיון וידע כדי לפתור את האתגרים החדשים אך לא יותר מדי והם עדיין מאתגרים.
כשמגיעים לדבשת, למצב שהאתגרים אינם מאתגרים יותר, בדרך כלל יש מספיק ניסיון/ידע/קשרים כדי להמשיך למעלה (ניהול/שיווק) או הצידה (ראש צוות). הדבר היחידי הדרוש הוא האומץ....

choo

Active member
הייטק, עד שמגיעים לדבשת...

ברצינות, בפיתוח יש את השלב הראשון (והקשה) בו נכנסים לעבודה לאחר הלימודים והכל חדש ולא מובן. אבל לאחר מכן מגיע השלב בו ישנו מספיק ניסיון וידע כדי לפתור את האתגרים החדשים אך לא יותר מדי והם עדיין מאתגרים.
כשמגיעים לדבשת, למצב שהאתגרים אינם מאתגרים יותר, בדרך כלל יש מספיק ניסיון/ידע/קשרים כדי להמשיך למעלה (ניהול/שיווק) או הצידה (ראש צוות). הדבר היחידי הדרוש הוא האומץ....
או שעוברים לעבוד על מוצר מורכב יותר, עם טכנולוגיות מאתגרות יותר, עם בעיות אלגוריתמיות גדולות יותר...

למעלה