כנס הגישור בירושלים

מצב
הנושא נעול.
כנס הגישור בירושלים

כנס הגישור בירושלים
יישר כח לכל אלו ש"הרימו" את הכנס המכובד והמרשים שננעל היום בירושלים. האירגון היה מוצלח והתכנים עוד יותר. תודה

s i l v e r a

New member
לא השתתפתי -מהי בשורת הכנס?

כנס הגישור בירושלים
יישר כח לכל אלו ש"הרימו" את הכנס המכובד והמרשים שננעל היום בירושלים. האירגון היה מוצלח והתכנים עוד יותר. תודה
מה התרומה המקצועית של הכנס שהתקיים? מהי הבשורה? מהם החידושים? או , שחשיבותו של הכנס ב"שבת מגשרים גם יחד"?

מגשר

New member
בשורת הכנס - שישראל על המפה ולא בזכות העמותה.

מה התרומה המקצועית של הכנס שהתקיים? מהי הבשורה? מהם החידושים? או , שחשיבותו של הכנס ב"שבת מגשרים גם יחד"?
הניסוח הציני של שאלתך מצביע על אחד הגורמים לקושי בהתפתחות הגישור בישראל. הרי ברור שחשיבות הכנס אינה ב"שבת מגשרים גם יחד", אלא באפשרות להיפתח לדברים מקצועיים רבים ושונים מרחבי העולם. התרומה המקצועית למשתתפים היתה אדירה, בעיקר משום שהתוכנית היתה כזו שניתן בה מגוון מרתק של נושאים במסגרת נושא הכנס - "הספקטרום הרב תרבותי של הגישור". על תהליכים דיאלוגיים בין שחורים ולבנים בדר' אפריקה, ועל בניית קואליציות קהילתיות רב-תרבותיות במנהטן. ובמקביל כניסה לטכניקות והיכרות עם מחקרים ומגמות חדשות בעולם. גם לישראל ניתן בכנס ייצוג מכובד, ע"י מגשרים רבים שהציגו עשייה אמיתית ומקצועית בשטח, החל מפרופ' מוטי מירוני, ד"ר לי ליאון, ועד אחרון המגשרים הקהילתיים הפועלים בהתנדבות בקהילותיהם.

s i l v e r a

New member
אכן -גם זו בשורה

הניסוח הציני של שאלתך מצביע על אחד הגורמים לקושי בהתפתחות הגישור בישראל. הרי ברור שחשיבות הכנס אינה ב"שבת מגשרים גם יחד", אלא באפשרות להיפתח לדברים מקצועיים רבים ושונים מרחבי העולם. התרומה המקצועית למשתתפים היתה אדירה, בעיקר משום שהתוכנית היתה כזו שניתן בה מגוון מרתק של נושאים במסגרת נושא הכנס - "הספקטרום הרב תרבותי של הגישור". על תהליכים דיאלוגיים בין שחורים ולבנים בדר' אפריקה, ועל בניית קואליציות קהילתיות רב-תרבותיות במנהטן. ובמקביל כניסה לטכניקות והיכרות עם מחקרים ומגמות חדשות בעולם. גם לישראל ניתן בכנס ייצוג מכובד, ע"י מגשרים רבים שהציגו עשייה אמיתית ומקצועית בשטח, החל מפרופ' מוטי מירוני, ד"ר לי ליאון, ועד אחרון המגשרים הקהילתיים הפועלים בהתנדבות בקהילותיהם.
אכן -גם זו בשורה
ואני שמח על כך. ונראה, כי מי שהשתתף -גם יצא נשכר.

s i l v e r a

New member
השאלה, בכל זאת היא: איזה מפה ראו בכנס ?

אכן -גם זו בשורה
ואני שמח על כך. ונראה, כי מי שהשתתף -גם יצא נשכר.
השאלה, בכל זאת היא: איזה מפה ראו בכנס ?
ואני מצטט מכתבי שופנהאואר, שכתב: כ"אפשר להשוות את החיים למפית רקומה. שהאדם לומד לראות את צידה העליון במחצית הראשונה של חייו. אך במחצית השנייה שלהם, הוא לומד לראות את הצד השני שלה. הצד הזה – השני – אינו יפה, אבל יש בו כדי להחכים, מפני שהוא מאפשר ללמוד כיצד נקשרים אלה לאלה קצות החוטים". אנו כמגשרים מקצועיים, תמיד מחפשים את הצד השני של המפה, לראות כיצד נקשרים החוטים אלה באלה, או כיצד המגשר יוכל לגרום לקשירתם -כדי להביא צדדים בסכסוך לידי הסכמה.

השתתפות בכנס

השתתפות בכנס
אני חייב להגיד שגם אני תמה על השאלות. לא יודע מה מקור הציניות ומה מסתתר מאחורי הדברים, רק מתפלא שיו'ר העמותה לא היה בכנס ומעניין אותי באמת לדעת למה. אני שוקל בימים אלו להצטרף לעמותה ואני מוכרח לציין שתגובתך קצת מרחיקה אותי. ובאשר לשאלתך, הבשורה היא שנעשים בארץ דברים יפים בתחום הגישור (גם אם לא כולם עיסקיים...). הבשורה היא שיש אנשים שדוחפים את הגישור כגורם לשינוי חברתי ותרבותי. אני חויתי חידושים ברמה האישית וגם יצאתי נשכר משיחות עם מגשרים מחו'ל במה שאתה קורא "שבת מגשרים גם יחד". כן, לא הכל זרם. כן, היו קצת חריקות והתאמות. כן, גם לי היו דברים שהפריעו אבל בשורה התחתונה צריך להגיד תודה לכל אלו שעסקו במלאכה כי הם עשו! וזה הרבה יותר מאחרים שרק מדברים!!!

s i l v e r a

New member
מציע כי נצפה פני העתיד -ולא פני העבר

השתתפות בכנס
אני חייב להגיד שגם אני תמה על השאלות. לא יודע מה מקור הציניות ומה מסתתר מאחורי הדברים, רק מתפלא שיו'ר העמותה לא היה בכנס ומעניין אותי באמת לדעת למה. אני שוקל בימים אלו להצטרף לעמותה ואני מוכרח לציין שתגובתך קצת מרחיקה אותי. ובאשר לשאלתך, הבשורה היא שנעשים בארץ דברים יפים בתחום הגישור (גם אם לא כולם עיסקיים...). הבשורה היא שיש אנשים שדוחפים את הגישור כגורם לשינוי חברתי ותרבותי. אני חויתי חידושים ברמה האישית וגם יצאתי נשכר משיחות עם מגשרים מחו'ל במה שאתה קורא "שבת מגשרים גם יחד". כן, לא הכל זרם. כן, היו קצת חריקות והתאמות. כן, גם לי היו דברים שהפריעו אבל בשורה התחתונה צריך להגיד תודה לכל אלו שעסקו במלאכה כי הם עשו! וזה הרבה יותר מאחרים שרק מדברים!!!
מציע כי נצפה פני העתיד -ולא פני העבר
איני רוצה לעשות חשבונות באשר לאי השתתפותי בכנס. אני שמח ללמוד מתגובותיך, כי אכפת לך ויש לך ראייה לטווח רחוק. העמותה אינה של איש אחד. החלטות אינן מתקבלות ע"י איש אחד. וכמו בגישור -כדי להבין דברים ולנסות לפתור אותם -צריך להעמיק.. גם אני וגם חברים אחרים רואים בגישור פילוסופיית חיים ובשורה לשינוי חברתי, בנוסף להיותו כלי ליישוב סכסוכים ומשא ומתן משלב. מבלינתי, האירוע הסתיים. צריך להפיק לקחים. צריך לאחד את כל הכוחות כדי לקדם את המטרה שכולנו מסכימים לה. חילוקי דעות לא יעזרןו. אני תמיד אומר כי יחד הם ראשי תיבות של יש חילוקי דעות. יחד גם ראשי תיבות של יישוב חילוקי דעות. אגב -אם תצטרף לעמותה, אני מצפה ממך להיות גם פעיל. חשוב שיצטרפו אנשים שאכפת להם!!! תרתי משמע!!! מציע כי נפסיק את ההתנצחות על מאומה. אם תרצה לפגוש בי ולשוחח -בבקשה: 03-6497544 או באמצעות דוא"ל: [email protected] או באמצעות האתר: www.sulcha.co.il .נ.ב. אני סקרן להכירך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה