כנס מו"ח - היש חדש?

מיטל5

New member
כנס מו"ח - היש חדש?

האם זו רק הרגשה פרטית שלי ש"העסק" מדשדש? שנגמרו הריגושים? ושבעצם אין חדש? מבחינתי, קרן אור אחת בקעה דרך אלי במושב שבו נכחתי שעסק בקשר שבין החינוך האקדמיה והתעשיה. שמעתי על פרוייקטים מתוקשבים משותפים לתעשיה ולחינוך שנעשים ביוזמת התעשייה (אינטל) במטרה לשפר את החינוך אבל החידוש מבחינתי היה כיוון חדש של פרוייקטים שבהם התעשיה תורמת לחינוך בדרך העוקפת את מערכת החינוך! מדובר ביוזמה של חברת "מטות" המציעה לחברות דרך לתגמל את העובדים: השתתפות ילדי העובדים בפרוייקטים מתוקשבים העוסקים בחקר בתחומים שונים (חקר המוח למשל). המימון - על ידי החברה. הרעיון נראה לי מבריק! הוא פורץ מחסום של מערכת מסורבלת, אשר לא תמיד מיומנת בתחום התיקשוב ובעיקר - מתנהלת בכבדות, הוא איננו סלקטיבי בבחירת התלמידים (האם מצמצם פער דיגיטלי? עוד לא החלטתי) ובעיקר - יוצר חיבור אמיתי ואותנטי לתעשיה. האם זו סנונית ראשונה לתהליך של טשטוש הגבולות בין תעשיה לחינוך? האם לא ירחק היום שבו נראה דגמים של בתי ספר שהוקמו או אומצו על ידי חברות? אשמח מאד להתלבט איתכם בנושא הזה וגם לקבל קצת חומר על הנעשה בתחום הזה בעולם

מיטל, למרבית הבושה...

לא נסעתי השנה לכנס מו"ח. אני תוהה אם אין כאן בעיה של הדגשים של החברה המממנת. את יכולה לספר יותר על מה ששמעת?

למעלה