כסף כסף כסף..

אוגלה

New member
אבל זה שוב לא שיוויוני

כי אם ניקח שוב זוג שבו אחד מהם מרוויח 10 והשני 5, ההתחלקות של 50-50 לא הוגנת גם עבור זה שמרוויח יותר, כי הוא מבחינתו היה רוצה לגור בדירה מרווחת יותר, לצאת יותר ולחיות ברמת חיים גבוהה יותר ממה שמתאפשר כשההוצאות נקבעות לפי היכולות של זה שמרוויח משכורת נמוכה יותר. אם ניקח לדוגמא זוג שרוצה לשכור דירה, ובנטו הם מכניסים ביחד נגיד 15 אלף, הגיוני לשכור דירה בכ-4000 ש"ח, אבל בגלל שהצד שמרוויח פחות, מן הסתם יהיה לו קשה לעמוד ב-2000 ש"ח שכירות, הם ישכרו דירה ב-3000, ורמת החיים שאמורה להיות אפשרית עבור זה שמרוויח יותר תימנע ממנו, וזה גם לא שיוויוני. בסופו של דבר, זה שירוויח יותר לא "יענש" בגלל זה, כי אם הוא היה גר לבד או אם שותף, הוא היה מוציא אותו דבר אם לא יותר.

הכל תלוי מאיפה את מסתכלת על התמונה הזו

מאיפה מושכים בחבל

אם הבנאדם רוצה לחיות ברמת חיים יותר גבוהה ממה שהיא יכולה להרשות לעצמה, מן הראוי שהוא ישלים את הפער.

אבל אם אין לו שום בעיה לחיות ברמת חיים שמוכתבת ע"י גובה השכר שלה אז הכל בסדר. אולי דווקא זה מה שגורם לבנאדם להרגיש יותר טוב?

בקיצור, השאלה מהם הפרמטרים שיותר חשובים להם. מאיפה מעריכים את הדברים החשובים, מה יותר חשוב ממה.

בוודאי שאפשר

אבל כשמחליטים להתמסד, ולא משנה אם זה באמצעות נישואים, או החלטה, כבר לא נמצאים בשלב של "אולי" ו"מה יהיה".

h a j b i

New member
איך לשלם שווה בשווה יכול להיות לא שוויוני?

בנוגע להוגן, זה תלוי...

h a j b i

New member
היא הסבירה בנוגע להוגן

אבל שוויוני? מה היא ההגדרה שלך לשוויוני? (כמובן שאפשר להגיד שצד אחד משלם יותר וצד שני עושה בבית יותר וכו אבל לא על זה דובר בשירשור).

dify

New member
עניין של ציפיות

אם מישהו מרגיש שמגיע לו שיממנו אותו אז זה יגרום לתחושה קשה..

אצלנו מכניסים חצי חצי, זה בכלל לא משנה מי מרוויח כמה, אף אחד לא צריך למממן את הצד השני כי הוא מרוויח יותר. אנחנו בזוגיות כבר 8 שנים, עברנו תקופות שצד אחד הרוויח יותר ותקופות שצד שני הרוויח יותר ופערים משתנים בשכר, ועדיין, לאורך כל הזוגיות, כל ההוצאות מתחלקות בדיוק חצי חצי, מעולם לא היו פה ריבים על כסף. ככה זה כשכל צד מרגיש אחריות על עצמו ולא נכנס לשיקול של כמה השני מרוויח, בעיני זה ממש חוצפני.

Survivor Man

New member
את יודעת מה את באמת צריכה?

לנסות להבין למה את מתייעצת איתנו כאן במקום פשוט להגיד לו "שמע מר בחור, אני סטודנטית ענייה ומרודה שמרוויחה פרוטה שחוקה. קשה לי לשלם את כל החשבונות לבדי, מה דעתך לעזור לי קצת?". אם אתם גרים ביחד ההסכם הזה צריך לבוא לכם בטבעיות, בלי התחשבנות או חיפוש אחר פתרונות קסם הזויים כמו לבדוק כמו לנסות לחסוך בחשמל ע"י כיבוי המחשב.

הרי הוא עובד, מרוויח כנראה פי כמה יותר ממך, למה שהוא לא יבין ויעזור בעצם?

מפתחSoul

New member
בואי נשאל כך,

לכמה ציפית, שכל החשבונות שנפלו בחלקך, יגיעו? לאיזה סכום?
מה שתארת זה בדיוק מה שהולך אצלי. כל אלו על חשבוני.
ואני רואה את זה כהוגן ביותר. וגם 300 ש"ח לחשמל נשמע לי סביר בהחלט.
אם תשווי למחצית השכ"ד + מחצית החשבונות שאת משלמת, את מגיעה לשיוויון.
כך שלא רואה בכך בעיה.

ולגבי החשמל, נראה לי מבאס לכבות מחשב כל הזמן ולרוץ אחר האורות בגללו.
גם אני רוצה את המחשב שלי פתוח כל עוד אפשר.
זו כבר איכות חיים.

Nessa12

New member
שלום שלום

זה אכן מבאס לרוץ אחריו, לא פעם אני אומרת לו שאני מרגישה כמו אם חד הורית לילד בן 8, אבל זו כבר סטייה מהנושא...

לא צריך לרוץ אפשר פשוט להגדיר שכשהמחשב לא בשימוש מעל פרק זמן מסויים הוא יכנס למצב שינה - וזה גם מה שהוא הסכים לעשות ועשה

הסיבה שאכפת לי כ"כ היא שאני לא רוצה שהוא ישלם גם את החשבונות, לכן אני מראש מנסה למנוע מצב כזה. מנסה לחסוך איפה שאפשר, אני מניחה.

B L I M P

New member
אבל את מצד אחד לא רוצה שישלם מצד שני

את מגבילה אותו (לא יודעת אם זה בכלל קריטי לו כל החסכוניות הזו, אבל עדיין).

אם את לא מסוגלת לשלם עוד 500 שח בחודש אני לא רואה בעיה שהוא ישלם על זה. הוא בחר לחיות איתך והוא יודע שאת כרגע סטודנטית וכשתפסיקי להיות סטודנטית זה יתאזן. אם גם לו אין כסף - אז תתחילו לחסוך ביחד וגם אולי כדאי לקחת עוד עבודה בשביל להכניס כסף הביתה כדי שיהיה יותר נוח לחיות.

Jake Speed

New member
מה הוא משלם?

כי יהיה ממש לא נעים אם הוצאות אוכל נופלות עליו, והוא יתחיל לספור לך פריכיות או משהו.

שחררי, נסה
לא שווה את כאב הלב ההתקטננות הזו.

שבת שלום, מותק

Nessa12

New member
כפרה עליך, לא התקטננות..

יותר כמו מנסה לחסוך כל גרוש שיש לי...
אני לא מפליצה שטרות

שבת שלום :

מסובכת

New member
למה אתם לא הופכים את סדר

התשלום? הוא את מה שאת משלמת, ואת את מה שהוא משלם.

h a j b i

New member
כי אם היא משלמת את החשבונות, הוא כנראה משלם

את השכירות שמן הסתם גבוהה הרבה יותר מהחשבונות.

למעלה