כשבן/בת הזוג מבקשים מכם משהו..

Nessa12

New member
כשבן/בת הזוג מבקשים מכם משהו..

שאתם לא ממש ששים לעשות אותו.
נניח אוסרים עליכם לעשות דבר מה מסוים.
לדוגמא: להתלבש בצורה מסויימת, להתאפר בצורה מסויימת (לבנות), וכ'ו...
אתם מבינים מאיזה מקום זה בא, מבינים את הרגש שעומד מאחורי זה,
אבל אתם לא מסיכימים.
האם אתם מנסים לרצות את הצד השני ועושים זאת, בגלל שהקשר מאוד חשוב לכם
או שאתם פשוט מסרבים בכל תוקף כיוון שמדובר בפגיעה בזכויות שלכם?

אם יש לכם סיפורים מעניינים שקרו לכם/לחברים - שתפו

אלמוג153

New member
אכן נושא רגיש

כי לכל אדם יש קווים אדומים משלו.. נניח ויש לי חברה, לא הייתי מתלהב לתת לה לצאת מהבית עם מיני קצר וחתיכת בד שתסתיר את העטינים גם כי אני לא מת על לבוש כ"כ חושפני.. אבל כשאת אומרת לאסור זה לא נשמע הכי טוב... אם היא תבקש, ננסה להגיע לעמק השווה כי בת'כלס הבסיס לקשר הוא אהבה ואם נבוא אחד לקראת השני, אני לא חושב שהתגמשות תוריד מהערך של מישהו, היא רק תחזק את הבסיס.

מה שכן, לא כל צד רוצה להתגמש או לוותר על אורח חיים שהוא היה מורגל אליו. אבל רצית מבחן לחוזקה של אהבה? הנה לך.

אוגלה

New member
תלוי מה הרגש המדובר...

אם הרגש הוא "את שלי, ואני לא רוצה שאחרים יסתכלו עליך" - זה לא מקובל מבחינתי.
אם זה מבחינת "מרגיש לי מוזר כשאת גבוהה ממני ב10 סנטימטר, אז אל תלבשי עקבים גבוהים מדי איתי" אני בסדר עם זה.

Nessa12

New member
ונניח ומדובר ב...

יש לך פסיכולוג בסטייל יאיר לפיד, שאת כבר שנים הולכת אליו.
חבר שלך פגש אותו לראשונה, החליט שלא מתאים לו שהוא יידע על נבכי הזוגיות שלכם + הוא נראה טוב אז אולי קורים עוד כל מיני דברים על הספה ואסר עליך ללכת.
איך תגיבי?

סתם זרקתי דוגמא עכשיו

elena20

New member
הבאת שתי דומגאות שונות לגמרי....והייתי מגיבה

לגמרי אחרת- למשל בנוגע ללבוש אני לא חושבת שיש דבר כזה לאסור, אני כן אומרת לחבר שלי לפעמים שהחולצה שלו מזעזעת ולא הייתי יוצאת איתה מהביתה :p אבל אני לא אוסרת עליו את זה.
גם לו יש כמובן אפשרות להביע את דעתו על הבגדים שלו, א-ב-ל אם זה משהו בסטייל בבוני "זה חשוף מדי" ממש לא מקובל עלי, אם זה ממש מכוער בעיניו אני יכול להתחשב בדעתו אבל הוא לא יכול "לאסור" עלי.
בדוגמה השניה שהבאת אם נניח יש איזה ידיד שמבחינתו מאיים על הזוגיות שלנו זה כבר משהו אחר ואני חושבת שלבני זוג בהחלט יש את האופציה להתערב, אבל שוב זה כמובן תלוי בנסיבות.

too addictive

New member
פחחח אז שיחפש

במיקרה הזה, הצורך בפסיכולוג לוקח את הצורך בפרטיות.

ArrowNY

New member
קצת מביך לפגוש מישהו

שיודע יותר מידי על הזיונים שלך עם החברה
אבל סבאבא שיש "פסיכולוג" שאפשר לספר לו הכל- אולי פשוט לתת לחבר את ההרגשה שאת מספרת לו "כמעט הכל"

בקשר ללבוש אף פעם לא מעיר להן על מחשופים או עקבים
אבל כן מעיר לה אים סתם זה לא נראה עליה יפה או לו מתאים לה ואים בא לה להמשיך ללכת עם זה- שתלך

אני דוקא מבסוט לאלל'א כשהחברה שלי ( או הדייט ) נראית כוסית. לא מדאיג אותי בכלל שיתחילו איתה- שיסתכלו ויקנאו!- אם חתכתי לרגע לצד והתחילו איתה בזמן הזה-אף פעם לא "אכלתי אותה"בגלל זה ולא היה קורה משהו קריטי. בד"כ זה היה " כשיצאת לעשות טלפון הבחור ההוא התחיל איתי" וזה היה משעשע >---> לפעמים נגיד היא מסתובבת עם חברות או רוקדת ואני איפה שהוא בצד מ"חוץ לנוף" ואז מופיע מישהו לידה ומתחיל איתה מדבר מנסה את מזלו והיא אפילו סתם נחמדה ומשחקת איתו את המשחק ואני עומד מאחורה וצוחק וגם היא לפעמים "פוזלת" אלי וצוחקת- אים בחורה תרצה לבגוד היא תמצא בקלות את הדרך לעשות את זה. אז מה הטעם להחזיק אותה קצר ולתת לה הרגשה של "חנוקה" אמון כולל חופש! ולהגביל את החברה יוסיף פרמטר של מירמור בחברות

Nessa12

New member
מוכרחה להסכים עם המפשט הזה!!!

"אם בחורה תרצה לבגוד היא תמצא בקלות את הדרך לעשות את זה. אז מה הטעם להחזיק אותה קצר ולתת לה הרגשה של 'חנוקה'? אמון כולל חופש! ולהגביל את החברה יוסיף פרמטר של מירמור בחברות".

J0hnny

New member
אז אולי קורים עוד כל מיני דברים על הספה?

זה דבר אחד לשתף את הפסיכולוג בדברים אישיים. אבל לגמרי בניגוד לאתיקה של הפסיכולוגים שיקרה משהו מעבר לזה.
השיתוף האישי הוא 100% במסגרת מקצועית של יחסי מטפל ומטופל. אם מסבירים משהו כזה לצד השני אין לו מה לדאוג. אבל אם "אולי קורים עוד כל מיני דברים על הספה" לא פלא שהוא דואג.

Nessa12

New member
אוי ג'וני!!

גדול..
לא, זאת רק הייתה דוגמא.
לא באמת יש לי פסיכולוג שאני משתובבת איתו על הספה

Alex Burgess

New member
בשתי הדומגאות שהבאת הבקשה היא

לא לגרום לאי נוחות. למה זה לא בסדר שגבר לא ירצה שאחרים ילטשו עיניים בציצים של החברה שלו?

Alex Burgess

New member
וזה שונה מעקבים גבוהים כי...

העקבים לא שלך? אסור לך להחליט באיזה גובה תהיי?

"זה הגוף שלי, אני אעשה מה שאני רוצה!!!"

למעלה