כשהילדה חוזרת מהגן עם שריטות

mikmik291

New member
כשהילדה חוזרת מהגן עם שריטות

הקטנה במשפחון כבר כמעט חודש, היום כשבאתי לאסוף אותה הגננות לקחו אותי הצידה וסיפרו לי שבזמן שהאכילו אותה, ניגשה אליה ילדה ושרטה אותה, הן היו בטוחות שהיא רוצה ללטף אותה או לתת לה נשיקה אבל הילדה שלי נראית כאילו תקף אותה בעל חיים. כל הראש מלאות שריטות, אפילו מאחורי האוזן (איך ילדה בת שנתיים יכולה לשרוט ככה והכל בשניה אחת, אני לא יודעת..). לא הצלחתי להגיב מרוב הלם, הן אמרו לי שהם הענישו את אותה ילדה והתנצלו מלא פעמים, אבל איבדתי את האמון שלי בהן ואם הייתי יכולה להישאר איתה בבית או להעביר אותה למקום אחר הייתי עושה את זה, אבל אני חייבת לעשות את הקורס שאני עושה עכשיו ואין לי מקומות אחרים להעביר אותה אליהם.
נתתי להם על הראש היום, אבל ככל שעובר הזמן אני יותר כועסת עליהם, היא הכי קטנה שם ומכיוון שאין שם הרבה ילדים יש קבוצה אחת ושתי מטפלות על 8 ילדים עד גיל שנתיים וחצי.
לתינוקת בת 5 חודשים אין איך להתגונן כשילדה בת שנתיים מתנפלת עליה, הן היו אמורות לדאוג לה אבל אין לא עשו את העבודה שלהן.
אני מתלבטת איך להגיב מחר בגן, בעלי לא רוצה שנשלח אותה ומטעמי אין ברירה כנראה שנשלח אותה.
איך הייתן מגיבות?

debby12

New member
מנהל
הייתי מחפשת משפחתון אחר עם ילדים שכולם בערך בני גילה

בנוסף, הייתי דורשת לדבר עם ההורים של הילדה הזו [יכול להיות שהם יכחישו ויאשימו את המטפלות?]. לדעתי שיחה חזקה של הילדה עם ההורים שלה חשובה לא פחות משיחה עם המטפלות

כתבת שבינתיים אין לך ברירה אחרת - וזה ברור לגמרי. לכן הייתי משאירה אותה שם עד שיימצא פתרון חלופי. אם תסתכלי על חצי הכוס המלאה אני מניחה שהן תשגחנה על הילדה שלך ב-7 עיניים בימים הקרובים.

אם בעלך לא רוצה לשלוח אותה אז הוא יכול לקחת חל"ת עד שיימצא משפחתון אחר....

וקחי לך חיבוק לעידוד - נשמעת סיטואציה קשה מאוד...

mikmik291

New member
זה המשפחתון הכי טוב בסביבה

חשוב לי שהמשפחתון יהיה יהודי ואין לי עוד אפשרויות, כי גם בשאר המשפחתונים היהודים והלא יהודים מכניסים לאותה קבוצה ילדים במגוון גילאים.
לא רצו להגיד לי מי הילדה ומי ההורים, רק אמרו שהאמא כרגע בחו"ל אז לא יכלו לדבר איתה.

ככל שעובר הזמן אני בעיקר כועסת על המטפלות, סמכתי עליהן, הייתי בטוחה שהילדה שלי בידיים טובות ומתברר שהיא לא, אנחנו משלמים להם לא מעט כדי שישמרו עליה והן לא עמדו בדבר הבסיסי הזה.

דיברתי עם האחראית של המקום בטלפון והבהרתי לה שזה לא מקובל עלי ואם זה יקרה עוד הפעם אני אוציא משם את הילדה (לא שיש לי אופציה אחרת כרגע) ואני שוב פעם אתן להן על הראש מחר.

תודה...

debby12

New member
מנהל

נשמע מבאס. אני מאוד יכולה להבין את הכעס ותחושת חוסר האונים.

התשובה שלהן גם מעצבנת. אין לילדה הזו אבא? או מישהו/י שאוסף אותה מהמשפחתון כש"אמא שלה בחו"ל"?

הצעה אחת פרקטית: אולי אפשר לחבוש לתינוקת איזה כובע אופנתי/תינוקי על הראש כשהיא הולכת למשפחתון בתור שכבת הגנה נוספת מפני ילדות בנות שנתיים שחושבת שהן חתול רחוב באטרף?

מקווה איתך לימים יותר טובים...

mikmik291

New member
לילדה הזו יש אבא ואמא

ומתברר שהסבתות חברות טובות ולא נעים להם בכלל, האמא חזרה הבוקר מחו"ל והתקשרה להתנצל למרות שלדעתי זו לא אשמתה ולא אשמת הילדה. ילדה בת שנה וחצי לא אשמה בכזה דבר, המטפלות בגן אשמות, הן אלה שאמורות להשגיח על הבת שלי.

זה רעיון לחבוש לה כובע, אבל נראה לי שעם כל ההסקות שם היא תמות מחום. מה שכן, לא הייתי אמא היסטרית לפני, סמכתי על המטפלות ועל כל מי ששומר עליה כשאני לא בסביבה ועכשיו אני לא סומכת על אף אחד.

נחמנית

New member
מה החשיבות של גן יהודי בגיל הזה?

בגיל 5 חודשים הצרכים שונים לגמרי מגיל שנה או מגיל שנתיים. איזה חשיבות יש להיות הגן יהודי בגיל הזה?

אני יכולה להגיד מעצמי שהקטן היה בגן רגיל שאהבתי את היחס של מספר מורות-ילדים, המבנה של החדר (חדר נפרד לשינה ולמשחקים), נהלי ההאכלה (לפי הילד ולא לפי הלוז של הגן) וכו. כשהוא היה בן שנתיים הוא התחיל בגן היהודי. ולמרות שאני מסורתית, הגן היהודי נבחר בעיקר כי הוא הגן הכי טוב באיזור שלנו ולא כי הוא יהודי, זה היה רק בונוס. בגיל 5 חודשים יש צרכים אחרים, לא?

mikmik291

New member
המצב כאן הרבה יותר גרוע בגנים לא יהודים

סליחה מראש אם זה נשמע גזעני (זה לא), אבל הם מחוייבים לקבל את הפליטים מסוריה, כמות הילדים שם אסטרונומית ואין מקום בכלל לרשום את הילדה, אני אכנס לרשימת המתנה. אם הייתי רוצה גן לא יהודי, הייתי צריכה להירשם כשעוד הייתי בהריון כדי שיהיה לי מקום ויחס שם מזעזע, הלכתי לבדוק את האופציה הזו, צפוף, מלוכלך והמטפלות קורסות מרוב עומס.

mykal

New member
מבינה את הכאב שלך,

מצד שני--זה לא קשור לעבודה של המטפלות ומספרן,
ילדה בת שנתיים, היא אישיות לעצמה, ונעה בכוחות עצמה,
גם הורים בבית לא תמיד מצליחים למנע מצבים כאלה.
כשתביאי את הילדה מחר, תגידי להם שזו אחריותם ושישגיחו ,
אני מניחה שהם ישמרו להרחיק את הגדולה ממנה.
בכל מקרה. תצלמי את הבת שלך, ותשמרי, למקרה שיקרה חלילה שוב,
כדי לתבוע אותן. (אלתגידי שזה מה שאת עושה).
ואומרת לך שבהורות יש הרבה מן הדברים האלה, וצריך להתחסן לקראתם.

mikmik291

New member
כמובן שצילמתי

וכן, חשבתי שכמורה אני אהיה מחוסנת לדברים כאלה אבל מתברר שטעיתי, כשזה הילד שלך זה הכי כואב שיש וזו רק ההתחלה...

mykal

New member
כן, שזה הילד שלך,

נקודת המבט (הרגש) מקבלים מקום אחר,
אופציה חלופית של משפחתון אחר הבנתי שאין, אז אולי מטפלת
בבית שלך, עד לזמן שתלך לגן.
אגב, גם שם יהיו ילדים קצת גדולים שידחפו וירביצו--היא תצטרך ללמוד להתמודד.
ואת לא תוכלי להצטער על כל מכה. ככה ילדים גדלים,

אני בטוחה שהן משקרות, ושהן לא השגיחו עליה

כשהילדה שרטה אותה. לא הייתי משאירה תינוקת בת 5 חודשים בפעוטון שבו משאירים אותה ללא השגחה, ועוד עם ילדה בת שנתיים. זה יכול היה להיגמר הרבה יותר גרוע.

לפעמים באמת בשניה ילדים יכולים לפצוע ילדים אחרים

הבכור שלי חזר פעם עם נשיכות בגב. זה היה ממש מפחיד.
כשהאמצעי היה באותו הגיל גם הוא חזר עם נשיכות בגב.....
הם לא היו באותה מסגרת כך שאירועים כאלו בהחלט יכולים להתרחש גם במקומות טובים....

לפעמים הורים שוכחים לגזור את הציפורניים של הילדים ואולי בגלל זה השריטות על הבת שלך נראות כ"כ לא טוב.....
זאת אולי צריכה להיות אחת הדרישות שלך- שהם יקפידו לבקש מההורים לגזור ציפורניים.....

עונה בתור גננת ובתור אמא

בתור גננת- הדברים האלה קורים בשניה- נשיכות, שריטות וכו'.
עם כמה שגננות וסייעות מנסות לשמור ולהגן- זה קורה, כי אנחנו רק בני אדם. אני כן הייתי נותנת צ'אנס כי נראה שהן באמת הבינו שהן היו לא בסדר ומבינות שצריך היה למנוע את זה.
&nbsp
בתור אמא- אני חושבת שזה ממש לא נכון לשים תינוק בן 5 חודשים לצד ילדים בני שנתיים. גם אם ילד בן שנתיים רוצה רק ללטף- זה יכול להיגמר בזה שהליטוף יהיה יהפוך להיות מכה ולא תמיד זה בכוונה.

למעלה