כתבה מעניינת

האנטר34

New member
פירטים../images/Emo129.gif

בהמשל לכתבה שצירפתי, למישהו יש מושג אם גם בים התיכון אנו חשופים לתופעה של "פירטים"? האם מישהו נתקל בעבר ב"פירטים" בים התיכון או במקומים אחרים? אשמח לשמוע בתיה

lizard

New member
היה איזה מקרה מול נמל אשקלון

או אשדוד כמדומני. אבל למיטב הבנתי זה היה סכסוך בין ארגוני פשע. בכל מקרה זאת אבדה גדולה מותו של סר פיטר בלייק. מיכה

k4school

New member
כמה הערות ולאו דווקא קשורות../images/Emo91.gif

הקדמה : החזקתי רישיון משיט בשכר בנלאומי כבר בשנת 92 ועבדתי הרבה בהדרכת שייט ואימון אחת מניבחרות השייט בארץ (היום אני "סתם" מרצה לפיזיקה
א. בכל השנים ובכל המקומות בהם הפלגתי או שטתי בכל רחבי העולם לא יצא לי להיפגש בפירטים כמו שמושג העבר מדבר וגם הכתבה האמורה מדברת על שודדים רגילים יותר מאשר פירטים (הפעילות בנמל אינה כל כך קשורה לספינות הפירטים שבאות לכבוש את ספינתך). ב. היום עם הרישום של כמעט כל כלי שייט מעל 9 מטר (רק בישראל, או כמעט רק יש מושג של 7 מטר כגודל מיוחד
) מעט מקשה על חטיפת כלי שייט ואפילו מבטל את האפשרות. כלי שייט לא ניתן לפרק כמו רכב בקלות לחלקים יסודיים ולהרוויח על זה הרבה. ג. האנטר 34 גבר/בחורה ??? האנטר נשמע לי גבר אבל חתמת בסיום ההודעה בשם בתיה ??? ד. (נחזור לכללי
) אני חייב להעיר באכזבה גדולה שאני רואה כאן רק דיונים על כלי שייט ממונעים וזה אינו שייט !!! תנועת כלי תחבורה על פני הים מתחלקת בין : שייט- מפרשים נסיעה/הפלגה- ממונע חתירה- משוטים. לכל כלי תחבורה על פני הים קוראים כלי שייט אבל הפעולה שהוא עושה אינה שייט בהכרח !!! האם אין כאן שייטים וימאים בכלל ??? אני עוד זוכר את התקופה בה לימדתי לנווט עם סקסטנט ואלמנקס (אם זה עוד אומר כאן משהו למי שהוא).... טוב זה יכול להיות שאלה מעניינת... מי יודע מהו סקסטנט ואיך עובדים איתו ???
רונן

lizard

New member
אין לי מושג איך לעבוד עם סקסטנט

אבל אני מעוניין מאוד ללמוד
הפורום עדיין בחיתוליו, אני מקווה שיהיו יותר שייטי מפרשיות בעתיד. מיכה

G@T

New member
סקסטאנט../images/Emo26.gif

הסבר קטן בסיסי וממצא על סקסטאנט. בתיה

lizard

New member
תודה ../images/Emo13.gif

בהחלט אתר מעניין. את מכירה מקום שאפשר לעשות בו קורס על סקסטנט ? תודה מיכה

G@T

New member
ניווט אסטרונומי../images/Emo42.gif

בזמנו, ואני מקווה שגם כעט, אבל אני צריכה לברר ליתר בטחון, איתן נייק מבי"ס אזימוט העיבר קורס מעניין ורציני, לשם הידיעה והכיף, על כל נושא הניווט האסטרונומי וזה גם כלל ניסויים בסקסטנט , מחשבונים וכ"ד. אני אישית עברתי אותו ומאד נהנתי, אולי כי זה היה למטרות העשרת ידע ולא לשם מעבר בחינה. בתיה

k4school

New member
אם תארגן קבוצה של חמישה אנשים אני

אוכל לארגן קורס ניווט אסטרונומי ולמעשה כל קורס למשיטי יאכטות כולל ובעיקר קורסים של ימאות אמיתית ולא ימאות למבחן ותעודה.... יותר מומלץ למי שיש לו תעודה ורוצה לספוג ידע אמיתי ממדריך שייט ומי שהיה מתחרה בשייט.... נ.ב. מישהו רוצה לקנות אולי לייזר ???

האנטר34

New member
קודם כל מגיעה לך../images/Emo137.gif

מדוע? כי זו ההודעה הכי הארוכה שנראתה כאן בפורום מאז הווסדו
כמו שמנהל המפורום כתב כאן-הפורום עדיין תינוק אז...לאט לאט יש לנהוג ב בעדינות בינתיים שהרי ממש עכשיו הוא מתגבש-אולי בעזרת עוד אנשים שיתרמו בכתיבה כמוך הדברים יתחילו לזוז וזה יקרה-בטוח. ולשאלותיך: 1. האנטר זה לא שם של גבר...אלא שם של סירה. הסירה הבאה שלי
-אני מקווה. וכן אני בת ולא בן. 2.כמובן שיש פה ימאים, אחרת מה אנחנו עושים פה בעצם? אני אישית שטה על מפרשיות בלבד, יש לי רשיון עד 24 מטר ומאד מאד אשמח אם יופיעו פה עוד מה ימאים מסוג שאליו אתה מתכוון ויוצר פה סיג ושיח בנושא מפרשיות, סירות כלל וכן..גם ניווט.(אני מסכימה איתך ששיט במפרשית זה הכי קרוב לטבע ולמקור) 3. ועכשיו הפתעה-כן יודעת לעבוד עם אלמנק, וסקסטנט
מה לעשות שבתקופה שאני עשיתי רשיון-ניווט אסטרונומי היה חלק מהתוכנית. בנוסף עשיתי קורס נוסף של אסטורנומי בתקופה האחרונה-בשביל הכיף. אז לסיכום רונן, אם אתה אני ועוד אחרים נתרום לעניין-הפורום יעלה ויצליח, אם נחכה שאחרים ישען זאת-הוא יפול
בתיה

arye9

New member
גם אניות אינן מחוסנות

מהתקפות פירטים. במזרח הרחוק, במקומות כמו מיצר מלקה ובסביבות הפיליפינים פירטים עדיין תוקפים אניות בעזרת סירות מהירות. לפני כמה שנים הותקפה גם אנית צים (איני זוכר את שמה) על ידי פירטים, ויצאה בשלום. בקשר לסקסטנט, אני עדיין מחשב מיקום לא רק בעזרת האלמנק אלא גם בעזרת נוריס טייבלס (מרק סנטילר)
אהלן רונן טוב לפגוש כאן אנשים מוכרים (מפורומים אחרים) חג אורים שמח אריה

n_ofir

New member
פירטים

היום בעולם מוכרות תופעות של פירטיות במספר רב של מקומות מאינדונזיה ועד יוגוסלביה ניתן למצוא חומר רב באתרים של יאכטות ובפורומים של חברה שמפליגים אפילו באזור באב אל מאנדב(דרום הים האדום) יש תופעות של פירטית

atlantis

New member
פיתוח יפני להתראת פירטים

קראתי השבוע שהיפנים עובדים על פיתוח חדש להתראה נגד פירטים. הפירטים עולים על האוניות ע"י זה שהם זורקים מעלה עוגן עם כבל ומתפסים לסיפון. פיתוח יפני משתמש בכבל שנמתח לאורך המעקה ובקצה יש חיישן שמרגיש את המתיחה בכבל. אם נתפס על זה כבל הטיפוס של הפירטים אז החיישן מרגיש את המתיחה ומתחיל אזעקה שמקפיצה את כל הצוות. הדבר טוב רק לאוניות גדולות . כנראה שבעלי ספינות קטנות יאלצו להמשיך ולהסתכן בדרך המקובלת היום.

למעלה