כתבה של BBCעל תזונה ובריאות השיניים וסיכונים

שרון א77

New member
כתבה מעניינת ,למעשה ויטמין D ו -C ,

ידוע שהוויטמינים הנ"ל נמצאים בירקות ופירות,אך הבעייה שספיגתם לגוף הולכת ופוחתת ככול שעולה הגיל ,כך אמר לי הרופא ,וגם שהסוכרת מפחיתה את ספיגת- ויטמין D לדם, והמליץ לי על כדורים של ויטמין D, וגם על ויטמין C ,(לאחר שבבדיקת הדם הראו על סימני ירידה,ויש להעלותם לרמה התיקנית.) יש לציין ,שפרט לנטילת כדורי ויטמין D-ספיגתו של ויטמין זה תלוייה גם בחשיפה לשמש שרצוי בשעות הבוקר ,או בשעות אחה"צ ,כשעה לפני השקיעה-,אלה ההמלצות בכדי שלא יגרם לגוף נזק מקרינת -השמש. בבדיקת הדם הבאה נראה אם כדורים אלה השפיעו על עלייה ברמת הויטמין D ובקשר לבריאות -השיניים,אחת לשנה חייבת בדיקה ומעקב אצל רופא השיניים ,ואחת לשלושה חודשים ניקוי -אבנית אצל שיננית,ובנוסף הקפדה על שימוש בחוט דנטלי בבית -לאחר כול ארוחה, באופן זה נשמרת היטב בריאות -השיניים . &nbsp &nbsp &nbsp

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
אם יש לך פטרויות או או יבש ובעיות עור בכלל

אז יש אפשרות שיש בעיות שיניים. מחומרים שהרופא שיניים השתמש למשל. הפיתרון הוא ללכת לרופא שיניים ביולוגי או הוליסטי שמשתמשים בחומרים יותר יקרים אבל יותר טובים

galmintz

New member
כדאי ללכת לרופא שיניים שהוא גם רופא עור

ושהוא גם פותח בקלפים ובקפה. ולא לשכוח לאכול הרבה חסה.

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
תלמד את הנושא

ואל תדבר סתם!!!! זה יכול לתת לך זקנה טובה ללא אלצהיימר ופרקינסון וסוכרת ובעיות לב ועוד הרבה מחלות.

galmintz

New member
יש לך עוד כמה מחלות שלא ציינת?

אבל זה בסדר, צחצח שיניים 24 שעות ביממה, אולי גם תפסיק לדבר שטויות.

תומרונתם

New member
מנהל
בוודאי שאין צורך לרדת לשפה נמוכה

יכול להיות שאתה לא מסכים, אפשר למצוא דרך יותר נעימה להבהיר את מה שאתה חושב. כל עוד אתה שומר על הומור עוד אפשר לאכול את זה, אבל בבקשה אל תרד לפסים אישיים.

אבו זקן

New member
הצעה:

אם במקום לכתוב "תלמד את הנושא" תטרח להביא הנה את המקור/ות לטענות שלך, אולי יהיה מישהו שירצה באמת לבדוק אותן. &nbsp כי "תלמד את הנושא" זה בדיוק משהו שמבקש תשובה בנוסח "אל תדבר סתם!!!!" ואולי אפילו תגובה חריפה יותר "אל תדבר סתם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!". כן, כד כדי כך!

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
מקור אחד זה הכתבה של BBC;

לגבי סוכרת לב וכנראה אלצייהמר. היתה גם כתבה בנושא של YNET אבל לא שמרתי את הלינק. קראתי גם אצל רופאי שיניים ביולוגים. לגבי אותם מחלות אבל לא שמרתי את הלינק. להבא שאקרא אביא מיד את בלינק. משום שזה חשוב לסוכרתיים.. רגע מצאתי את הלינר שך YNET הוא מדבר שסוכרת גורמת למחלות חניכים ומחלות חניכים לדמנציה אבל אומר גם במקביל, מחקר שבוצע לאחרונה מראה, כי לחולה שיש לו מחלת חניכיים הנוצרת מסיבות שונות (אי ביקור סדיר אצל רופא שיניים, שמירה על היגיינת פה לקויה, אכילת מוצרי מתיקה, עישון ועוד), יש סיכוי גבוה להחמיר את מחלת הסוכרת. https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4608367,00.html

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
אתר של רופא שיניים ביולוגי

רופא זה פרסם בעבר מספר מחלות בהם הוא מטפל בינהם סוכרת ואלצהיימר ופרקינסון עכשיו לצערי הוא לא מפרסם אבל אולי אפשר לפנות אליו https://hugginsappliedhealing.com/

אבו זקן

New member
הוא לא מפרסם יותר כי הוא מת

אבל קישור לאתר מסחרי זה לא מה שהתכוונתי. "מקור" שיש טעם להתייחס אליו הוא מחקר מדעי או עמדה קונסנסואלית של ארגון מקצועי שמייצג את המומחים בתחום. &nbsp &nbsp

אבו זקן

New member
והערה כללית (שלא שיכת דווקא לפורום הזה)

זה שבשנת 2020, עידן הרשתות החברתיות וה fake news עדיין לא מלמדים בבי"ס חשיבה ביקורתית כמקצוע חובה לבגרות זאת שערורייה. כך מייצרים ציבור שמהווה קרקע פוריה לשרלטנים למיניהם, החל מגוינת' פאלטרו וכלה באמנון יצחק.

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
אני לא חושב שBBC הם שרלטנים וגם אותו רופא מכובד מ YNET

נכון שהם היו צריכים להביא לינקים למחקרים. אבל הם לא שרלטנים. ז.א שיהיה לי כוח אעשה חיפוש באינטרנט אחרי מאמרים אקדמאים ומחקרים בנושא. אבל הסוכרת ומחלוןת אחרות כבדות עלי. אתם יודעים שסוכרת והשמנה גורמים לשוחמת כבד. כך אמר לי הרופא. ואני חטפתי את זה.וגם מחלות אחרות. כי שחמת כבד פוגעת בכל הגוף כמו סוכרת. לגבי BBC הוא מקור שבודק את עצמו מאוד. לגבי YNET פחות אבל המאמר הוא מרופא בכיר בכללית סמייל. ולכן אמין בעייני. אשמח מאוד אם מישהוא בפורום גם יחפש מחקרים בנושא. לגבי בעיות חניכים וסוכרת. אני מסתכל רק בעיתון רפואי אחד ועם הוא יביא מחקר אביא אותו. וגם לגבי בעיות לב אלצייהמר ופרקינסון. למרות שהם לא מנושאי הפורום. &nbsp לגבי רפואת שיניים ביולוגית ומחלות אלו מצאתי מאמרים. אבל הם לא יהיו אמינים בעינך. חיפוש בגוגול באנגלית.

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
כן קראתי את ההודעה היא הייתה מעניינת.

וגם הקטע לגבי חומרים היגינה דנטלית היה מאוד מעניין. ועיינתי במאמרים שהבאת בלינקים

אבו זקן

New member
ההערה על שרלטנים היתה כללית

ולא התייחסה ספציפית לאותם מקורות שהבאת. &nbsp אבל להגיד "רופא בכיר בכללית סמייל" כדי לתקף טענה רק מחזק אותי בדעתי לגבי חשיבה ביקורתית. &nbsp מילא, כפי שציינתי זה לא ממש נושא הפורום.

אבו זקן

New member
BBC ו YNET

אינם מגזינים מקצועיים שעוברים ביקורת עמיתים. &nbsp "מחקר שבוצע לאחרונה מראה, כי..." לא שווה יותר מדי בלי שהכותב טורח לתת קישור לאותו מחקר. &nbsp &nbsp

אבו זקן

New member
המאמר הזה לא אומר את מה שאתה טוען

אין שם שום התייחסות לחומרים בהם משתמשים רופאי שיניים שאינם "ביולוגיים", וזאת ההנחה הבעייתית, לא האפשרות הסבירה ביותר שיש קשר דו-כיווני בין סוכרת לבעיות חניכיים. &nbsp "There is emerging evidence to support the existence of a two-way relationship between diabetes and periodontitis, with diabetes increasing the risk for periodontitis, and periodontal inflammation negatively affecting glycaemic control. " &nbsp ובעברית: &nbsp "ישנן עדויות חדשות התומכות בקיום יחסים דו כיווניים בין סוכרת לדלקת חניכיים, כאשר סוכרת מגבירה את הסיכון לדלקת חניכיים ודלקת חניכיים משפיעה לרעה על השליטה ברמת הסוכר בדם."

קרנף לבן 1

Well-known member
מנהל
זה בדיוק מה שהמאמר בYNET טען.

לגבי רפואת שיניים ביולוגית אני לא מביא מחקרים עכשיו. YNET טען גם שבעיות חניכיים מחמירות סוכרת אבל לא מצאתי מחקר בנושא. אשר לחומרים שמישתמשים רופאים שיניים ביולוגים והוליסטים אני עברתי טיפול ואני יכול להגיד לך סתימות לבנות מסוג קומפוסיט ולא אלומיניום או אמלגם שגורם לפטרת. זהב שלרוב האוכלוסיה אין רגישות אליו ולכן לא גורם להם לפטרת התוצאה היא חוסר בעיות עור אם הטיפול מצליח ואני מאמין שגם פלורה במערכת העיכול כולל השיניים יותר טובה.. רופא שיניים קונבצינלי אמר לי שבסתימות לבנות לבנות יש פחות בעיות חניכיים. אבל לא ראיתי מחקר אני סבלתי מקנדיזיזיס פטרת חזקה בלשון ובמערכת העיכול וטפיול שיניים מומלץ לזה בהריסון אני קראתי בהריסון 14 שהוא בעברית הרירסון זה ספר בסיסי ברפואה. .מחקרים בנושא הם בעיקר מרופאים ביולוגים והוליסטים שאתה כפי שאני מבין לא מאמין ברפואה שלהם אבל טיפול נגד קנדיססיס אתה יכול לקבל גם אצל רופא קונבנציונלי..מה שמרגישים מניסיון זה חולשה חזקה. היום הפטרת נעלמה לי מהלשון. ואני מקווה שבעוד חצי שנה יעלמו לי כל בעיות העור.

למעלה