כתבה שראיתי ברשת - כל כך נכון....חוויתי בעצמי...

כתבה שראיתי ברשת - כל כך נכון....חוויתי בעצמי...

האמירה שאפשר למות משברון לב היא כבר מזמן אינה רק ביטוי אלא עובדה מדעית. אף שלא מדובר בלב שחצוי לשניים על ידי קו משונן, כפי שנהוג לצייר אותו, תסמונת הלב השבור היא תופעה רפואית אמיתית שבה מאורע .רגשי משמעותי, טוב מאוד או רע מאוד, משפיע הלכה למעשה על הלב תסמונת הלב השבור, המכונה גם קרדיומיופתיה על שם טקוצובו (מיפנית, מלכודות שמשמשות ללכידת תמנונים ודומות בצורתם לשינוי המבני של לב שבור), היא תופעה רפואית שתוארה לראשונה בשנת 1980 על ידי פתולוגים אמריקאים שמצאו כי ב11 מתוך 15 אנשים שעברו נתיחה לאחר המוות היו שינויים מבניים ייחודיים .בלב עשור לאחר מכן חוקרים יפנים ביקשו לבדוק את האופן שבו הבעיה מתהווה ובהמשך גם חוקרים מערביים תיארו אי ספיקה הפיכה בפעילות הלב שנגרמת כתוצאה מלחץ נפשי חריף, אבל רק בשנת 2005 זכה הלב השבור להכרה New England journal of medicine כשפורסם מחקר בעיתון הרפואי החשוב ולמודעות רחבה. מאז יצאו מחקרים נוספים והמחקר העדכני ביותר מצא כי נשים סובלות מהתסמונת יותר מאשר .גברים ?איך מרגיש לב שבור התסמינים העיקריים של תסמונת הלב השבור הם כאב פתאומי ועז בחזה, שהוא ביטוי לפרץ של הורמוני לחץ שיכול להיגרם על ידי אירוע מלחיץ מבחינה רגשית. הגורמים מגוונים וכוללים בין היתר מוות של אדם קרוב, .גירושין, פרידה ולעיתים אף אירוע משמח מאוד ומפתיע הביטויים של התסמונת עשויים לכלול כאבים בחזה וקוצר נשימה, הפרעות בקצב הלב ואפילו מצב קיצוני כמו הלם קרדיוגני, בו תפקוד הלב נחלש עד שאינו מצליח למלא את צרכי הגוף. בניגוד להתקף לב, ברוב המקרים של התסמונת ניתן לטפל ולהחזיר את תפקוד הלב באופן מלא בתוך כמה שבועות, ומי שחווה את התסמונת בעבר נמצא בסיכון נמוך לכך שהיא תחזור שוב. למרות השינויים והתלונות הקליניות בתסמונת הלב השבור, לרוב זמן .התאוששות הוא מהיר ונע בין ימים ספורים עד שבועות ?מה ההבדל בין התקף לב ותסמונת הלב השבור התסמונת עשויה להיות מאובחנת בטעות כהתקף לב בגלל התסמינים הדומים, אולם שלא כמו בהתקף לב, בתסמונת הלב השבור אומנם קיימים שינויים מבניים ממשיים בלב, אך לא קיימת עדות לחסימה של עורקי הלב. כאשר בוחנים את פעילות הלב עצמו באמצעות בדיקת אקו ניתן לראות כי אזור מסויים בלב הופך לגדול יותר .באופן זמני ויכולת שאיבת הדם נפגעת ויורדת.

liat1953

New member
מענין מאד ,תודה שהבאת את המידע

יש דברים שבעבר הרחוק ידעו להגדיר נכון וכעת מוכח מדעית.

c759200

New member
אנטליגנציה מלאכותית

אני מוצא את עצמי לפעמים מאבד את השליטה על על הדמעות
בסרט אינטליגנציה מלאכותית יש בסוף הסרטהבוק
את המפגש של הילד עם השיכפול של אימו מתחילת הסרט.
מצאתי את עצמי דומע ומריץ בראש את הסיטואציה מהצד הפרטי שלי.
חשבתי שאם משהו היה רואה אותי מגיב כך לסרט משפחתי אחד הוא לא היה מאמין ושניים הייתי מסיים עם מפגש מכווץ מוחות.

הקטעים של גוף ונפש הם חזקים מאד

אני אכן מקשרת את ההתדרדרות של המצב הלבבי שלי לפרידה ששברה את לבי

אותי זה מאד מעניין מה שכתבת

אני יכולהלמצא בזה הקשר למה שקרה לי בעברי
הפרידות הללו שנגרם נזק ללב שלי
ולאחרונה עוברת דברים קשים של הקרדיולוגים המנסים לשפץ א לבי והיו יש קוצב המפעיל את לבי

למעלה