כתבה

כתבה

שרית חדד: ''לסבית? אין מצב'' לקראת הוצאת בובה בדמותה, שרית חדד מנפצת את השמועות לגבי העדפותיה המיניות, חושפת פחדים (''תמונות שלי שמנמנה עם תלתלים'') ומציגה לראשונה חבר שרי מקובר-בליקוב כמו בושם צ'רלי, כמו אלוהים בבלונד פסים, כמו מוזיקה יוונית בתחנה המרכזית, השתלטה אימפריית חדד על המשרדים של האמרגן אבי גואטה, האיש ששלף את הסינדרלה ילידת עפולה ושלח אותה בדלעת של זהב אל הבנק המזרחי. גואטה מתהדר ב''הפקה, ניהול אישי וייצוג בלעדי של הכוכבת שרית חדד'', והמעמד מחייב. לכן הפך את חדריו למקדש מעט לאלילה. חדד מגיחה אצלו מכל פינה, מציצה מכל זווית, מסתערת מכל תמונה. אין לאן לברוח. היא ממצמצת מהכניסה, מצחקקת מהשעון, מרוחה על השולחן, מנפנפת תלתליה מהקיר, מהרהרת נוגות במדרגות. היזהרו מחיקויים. השפנפנה חדד מפלרטטת עם המיקרופון, מענטזת בפוש-אפ. אם תרצו, תקבלו אותה גם בלוק הדוגמגישה, מחייכת באושר מעטיפת מחברות, עטים, שעונים, צעיפים ויומני כיתה. ועכשיו הבובה. ביחד עם האלבום החדש. גואטה הציע חיקוי מפלסטיק לפרופיל של חדד, שיהיה לקטנים משהו לחבק לפני השינה. התוצאה היא שילוב מעניין של ברבי וטרול, יצור הנושא כפותיו השמיימה לצלילי ''יאללה לך הביתה מוטי'', מעפעף בריסי הגומי ומפזם בקול צלול. ''עבדו עלי שנתיים'', מציינת חדד בענווה, ''ואני חושבת שזה נהדר. ממש כיף. אין עוד זמרת אחת בארץ שיש לה בובה כזאת''. למה שנתיים? ''כי לא הצליחו להגיע לחיקוי מדויק של הפנים שלי. גם השיער עוד לא תואם את המקור. אני פרפקציוניסטית, כל הזמן משנה סגנון. אבל אני מעודדת את ההפקה של הבובה כי הרעיון מאוד מוצא חן בעיני. רק תתארי לעצמך כמה יפה שילדה קטנה, מעריצה של שרית חדד, מקבלת בובה כזו. אפילו אני לא חלמתי שיבוא יום ותהיה עלי בובה. תמיד חלמתי שכולם יכירו אותי, שיילכו ברחוב ויגידו,'וואי, זאתי שרית חדד, זאתי הבחורה שהאנשים שרים בטירוף את השירים שלה. זאתי שמצליחה היסטרי'. אבל בובה? ''. גואטה מניד ראשו בספקנות. ''לא חלמת שיעשו עלייך בובה? לא אמרת שכשתגיעי לגיל 25 השואו שלך יהיה בשיא ואת תחפשי דברים חדשים, מרעננים, כדי שכולם ישימו לב לנוכחות שלך? ''. '' באמת, יש בזה משהו'', מתרצה הכוכבת. ''אני אוהבת לשנות, לחדש, להפתיע את הקהל. אנשים תמיד מחכים, שואלים את עצמם, מה שרית חדד תביא לנו עכשיו? ואני מביאה אותה במקוריות, אבל נשארת בסטייל שלי. היום אני בת 25, וכמו יין משתבחת עם הגיל. משנה לשנה אני משתפרת. משנה לשנה אני יותר מרוצה מעצמי. אני אוהבת את המוזיקה שלי, את השירים שלי. אני אוהבת לראות את עצמי ולשמוע את עצמי. אני מקשיבה לשירים שלי 50 פעם ביום. אני מקליטה את תוכניות הטלוויזיה שאני מופיעה בהן וצופה בקלטות שוב ושוב. אני אוהבת את עצמי. בן אדם שאוהב את עצמו מגיע לשלמות. כשאני מסיימת הופעה, אני עולה לאוטו ושמה דיסקים עם השירים ששרתי לפני רגע. זמרים שואלים אותי,'איך את מסוגלת להקשיב כל כך הרבה לשירים שלך?', ואני אומרת להם,'זה גורם לי עונג'''. מה עוד גורם לך עונג? ''כשאנשים מבוגרים שרים את השירים שלי באקסטזה. אני אומרת לעצמי, וואללה, אני שרית חדד מעפולה, בת 25 בסך הכל, וכבר כולם מכירים ומעריצים אותי. ואז אני מרסנת את עצמי ואומרת, שרית, תרגיעי, זו רק ההתחלה''. מה עוד חסר? ''שיכירו אותי בכל העולם. שיאהבו את השירים שלי בכל המדינות. כבר עכשיו חצי עולם מכיר אותי. רק באירוויזיון ראו אותי 160 מיליון איש. ואני נוסעת המון לחו''ל. אנשים שם מתים על המוזיקה שלי. ביוני אנחנו נוסעים לצרפת כדי לקבל את התואר 'זמרת השנה של המדינה'''. גואטה : ''היא מתכוונת 'זמרת השנה בקהילה היהודית'''. כל המוטי שבעולם ושוב אנחנו כאן, כמדי שנה, עם עוד אלבום חדש של שרית חדד. אלא שהפעם האירוע חגיגי במיוחד, כי מדובר בתקליט בת מצווה. אולי לכן גואטה וחדד חשבו על השם המפתה ''חגיגה'', וגם על השיר החדש שיצא לעולם כסינגל שדרים וכבר הפך להיט מקיר לקיר. ''בחורה מבית טוב צריכה לדעת לבשל, ולשתוק הרבה/ בחורה מבית טוב צריכה לגדל ילדים, ולשתוק הרבה/ אם תגלי לו מה בלבך, אם תשאלו אותו למה ואיך/ אולי יקום הוא ויילך, אל תדברי על טבעת''. '' השיר הזה עשה המון בלגן'', נאנחת חדד בשביעות רצון. ''באינטרנט כולם עליו באטרף. וזה מחמיא לי כי השיר הזה חשוב. בהרבה מקומות שאני מכירה, כולל העיר שבה נולדתי, בחורות צריכות להיות יפות ולשתוק. ולי, כפמיניסטית וכאישה עם מודעות, עצוב לראות אותן ככה. אין לי שום דבר נגד חתונה, אבל למה להיכנס לתוך הקובייה הזו בגיל 16? או אפילו 18? בחורה צריכה להספיק ליהנות מהחיים לפני שהיא נכנסת לחופה ומתחילה להביא ילדים. ''אני שרה את השיר הזה בציניות. אני לא מרירה, אבל אני רומזת לנשים שאני מכירה ושמזדהות עם המוזיקה שלי, להיות יותר עצמאיות. מצער אותי שהרבה אנשים לא מבינים את המשמעות הצינית של השיר. הם חושבים שאני מעודדת את הנשים לחיות בתקופת האבן. קיבלנו המון תגובות קשות. אנשים שאלו איך שרית חדד, שהיא כל כך פמיניסטית, שרה כזה שיר. רק אתמול, בהופעה, היתה אישה מבוגרת מה-זה מאושרת. היא רקדה ושרה איתי בשיא ההתלהבות, בסוף היא ניגשה אלי ואמרה,'שרית כפרה, את צודקת. ככה בדיוק אישה צריכה להתנהג'. ואיש אחר בא אלי, נישק לי את הראש. אמר לי,'שרה', ככה לפעמים קוראים לי השכנים שמכירים את המשפחה שלי,'כל יום אני אומר לאשתי, את רואה? אפילו שרית חדד טוענת שבחורה צריכה להיות יפה ולשתוק'''. לא מטריד אותך שהשיר מחמיץ, במובן מסוים, את המסר שלו?

Music4Life

New member
האמת, הבובה לא דומה לה כ"כ..

שנתיים הם עבדו עליה בשביל להגיע לפנים שלה, אבל לדעתי היא לא דומה לא כ"כ אחרי הכל...

למעלה