"כתם" שחור!

אוקיג

New member
"כתם" שחור!

שלום ד"ר! שמי אורנה - בת 42. לפני כחצי שנה הופיע לי פתאום "כתם" שחור בעין שמאל. את הכתם "מלווים" כתמים נוספים אך שקופים יותר. עברתי בדיקות יסודיות במכון מור - אך ללא שום מימצאים. הרופא המטפל אמר שזה יעלם, אך המצב רק מחמיר ומפריע לי בראייה. כמו כן, יש פגיעה גם בראיה למרחק. אבי התעוור לפני כ-16 שנה מתופעה שהחלה בצורה דומה. אודה לך אם תוכל "להאיר את עיני" במתן מידע בנוגע לסיבות לתופעה זו, האם זה תורשתי ומהם דרכי הטיפול. ברקע: *** אפילפסיה מגיל שנה וחצי, לא מאוזנת, אפאנוטין 800 מ"ג ביום *** 1977 ניתוח פריצת דיסק בגב התחתון *** 1978 כריתת תוספתן *** 12/2001 כריתת בלוטת התריס - אלטרוקסין 200 מ"ג ביום + קאלציום + ויטאמין ד. 2000 מ"ג ביום *** מרכיבה משקפיים לקריאה בלבד

כתם

ארנה שלום, אי אפשר לאבחן מחלה מעל דפי האינטרנט. אולם, אם מדובר בכתם שזז עם תנועת העיין ונבדקת על ידי רופא עיניים ולא מצאו בעייה יתכן שמדובר בתזוזה אחורית של הזגוגית, דבר הקורה באופן תקין עם הגיל. יש להיבדק כי לעתים מלווה בקרע ברשתית. בדרך כלל זה לא עובר אלא מתרגלים ולא שמים לב לכתם. אם את מוטרדת, המצב מחמיר, ויש ירידה בראייה, אני ממליצה להיבדק על ידי רופא עיניים. בברכה פרופ´ ענת לבנשטיין

למעלה