כתמים לבנים

כתמים לבנים

הי ותודה על הפורום. בן זוגי סובל מכתמים לבנים שאותם הוא סוחב מספר שנים. לפני כמה שנים רופאת עור נתנה לו משחות ואיבחנה זאת כויטליגו. מאז ועד היום נוספו עוד כתמים (שפריצים נקודתיים ולא שטחים גדולים) באיזור הידיים בעיקר..ובאזורים נוספים במיעוט. לפני כשנה הופיעו גם לי כתמים בהתחלה בגב אצבע כף היד, בצידי כפות הידיים, ובשורש כף היד. אט אט הופיע לי כתם באיזור האינטימי. לפני כמה ימים ראיתי בתחת לעורף כתם לבן בקוטר 10 ס"מ. הכתמים לא מגרדים כלל ולא מורגשים. אין קסקסת. גם לבתי הקטנה(7) יש שפריצים ממש קטנים במרפק ובלחי יש לה קצת בהירות לא ממש בולטת. פניתי לרופאת עור, היא חושבת שזה וטליגו. שללה לחלוטין כל פטריה שהיא. שלחה אותי לעשות בדיקות שאותן אעשה שבוע הבא. שאלות: 1. איך ייתכן שוטליגו לא מדבק ושלכולנו יש כתמים בדרגות שונות? הרי לי ולבן זוגי אין שום קשר דם. 2. הבדיקות דם הן כלליות ובנוסף+ b12, פריטין, ברזל, הפטיטיס bs ag הפטיטיס c ab הפטיטיס bs ab אנטינוקליר,ועוד... קראתי קצת באינטרנט על הפטיטיס ומדובר על בעיות בכבד. האם בעיה בכבד יכולה לגרום לכך? 3. האם ניתן לשחזר בדרך טבעית את גוון העור והעלמת הכתמים לאחר שתתגלה הבעיה? כלומר אם לא יהיה מדובר על ויטליגו ניתן יהיה לתקן את המצב ולהחזירו לקדמותו או שאני אשאר עם כתמים לתמיד? תודה על כל מענה.

למעלה