כתרופה לילדים - מה פחות נורא טגרטול, דפלפט, או משהו אחר?

קמאמילה

New member
כתרופה לילדים - מה פחות נורא טגרטול, דפלפט, או משהו אחר?

הבן שלי סובל מפרכוסי חום כבר עם העלייה הראשונית בחום ל 38 וקצת, הכיוון של הנוירולוג שלו הוא מתן תרופה קבועה.
מעבר לכך שניקח חוות דעת נוספת - אז כתרופה לילדים - מה פחות נורא טגרטול או דפלפט, או משהו אחר?

מה פחות נורא?? מאיזו בחינה?

אם את מתכוונת לתופעות לוואי, אי אפשר ממש לענות על השאלה, מכיוון שכל אחד מגיב אחרת לאותה תרופה... לכל תרופה יש תופעות לוואי, שתי התרופות שציינת נחשבות לסבילות בד"כ, עם מינימום הפרעה.

קמאמילה

New member
תופעות לוואי והשפעה התנהגותית או בריאותית

אני מאוד שמחה לשמוע שהן יחסית סבילות...
שמעתי זוועות על הדפלפט, ואז נאמר לי שגם הטגרטול לא להיט

הבן שלי לוקח טגרטול.

כבר הרבה שנים, התפרצה אצלו אפילפסיה בגיל 10 - יש אצלו תופעת לוואי של עליה בתפקודי כבר בבדיקות דם, אבל חוץ ממעט עייפות בשלב הסתגלות הגוף לתרופה, אין שום דבר אחר. אני מכירה את שתי התרופות, אבל שוב, כל אחד מגיב אחרת, תכלס, גם לאקמול יש תופעות לוואי מפחידות, אם מסתכלים בעלון לצרכן....

מעוין

New member
הניסיון שלנו

לנו דפלפט לא עשה טוב, הגביר היפרייות, שזה יחסית נדיר בדפלפט.
קחי בחשבון שכל תרופה אפילפטית יש להבדיל בין קשיים זמניים שקימיים עד שהגוף מסתגל (נניח שבועיים אחריי שהגעת למינון היעד) וקשיים שלפעמים נשארים (בשאיפה לא יהיו כאלו).

כהורים לילד אנחנו הקפדנו לבחור (כמובן ממה שניתן) תרופות עם מינימום השפעות קוגנטיביות, או שפתיות - אז היינו בדפלפט, קפרה ולמיקטל.
למיקטל אולי לייט בקטע של השפעות אבל היא באה עם סיכוי למחלת עור קשה (כויות דרגה 5, כמה חודשיי אשפוז) שיכולה לפרוץ בתחילת הטיפול.

אני מכור לאתר הבא בכל הנוגע לתרופות
http://www.crazymeds.us/pmwiki/pmwiki.php/Main/HomePage

האתר נוגע לבגירים, הם מקפידים לא לשוחח בפורומים שלהם עם הורים לילדים עם בעיות, תוכלי לקרוא שם כל מה שרצית או לא רצית על כל התרופות האיפלפטיות (לפעמים תזדקקי לשם האמיתי שלהם ולא לשם המסחרי)

למעלה