לאחר ניתוח

mor 41

New member
לאחר ניתוח

בוקר טוב. לפני שלושה שבועות עברתי ניתוח שרוול ( משקל 112, גובה 162), מציינת כי אני בריאה לחלוטין. הניתוח עבר בקלות .
היום אני על כלכלה מוצקה אך רכה, לפעמים עובר טוב ולפעמים פחות. אני מגיעה ל 400-500 קלוריות בלבד ליום.
למרות כל זאת בשבוע האחרון ירדתי 400 גרם בלבד. סהכ הירידה בשלושה שבועות היא 7 קילו.
חייבת לציין כי זה די מתסכל בשלב ככ מוקדם להפחית 400 גרם בשבוע.
מה יכולה להיות הסיבה?

אופירA

New member
מנהל
הסיבה פשוטה מאוד!

בשלושה שבועות ירדת 7 קילו!
זה ה-מון!

הציפיה שלך לקצב מהיר יותר הזויה.
הציפיה שלך לקצב אחיד של ירידה במשקל גם היא הזויה.
התסכול הוא פונקציה של הציפיה.

גם אם שבנה התינוק שנולד אינו מדבר ואינו הולך בתוך 3 שבועות - תהיה מתוסכלת מאוד אם היא ציפתה לכך... כמובן שטוב יהיה אם לא תצפה ציפיות משונות מתהליך התפתחותו של התינוק.

הסיבה שאנשים רבים מצפים לירידה במשקל לפי החשק שלהם, שאינה ריאלית כלל וכלל, היא שהם לא מבינים שמדובר בתהליך מורכב לאין שיעור, שאת החומר לימודי שמסביר אותו לומדים כמה שנים טובות. אנשים לא למדו את החומר הזה, אבל עפ"י אפס הידיעות שלהם בירידה במשקל הם מניחים הנחות איך היא תהיה.

אין שום קשר ליניארי בין כמות הקלוריות לבין קצב הירידה במשקל.
ירידה במשקל נמדדת בטווח של חודשים. טוב תעשי אם תנהלי טבלה, בה תרשמי את הירידה בכל חודש, באותו יום, ובשקילה באותו משקל ובאותה שעה של היום, עם אותה כמות בגדים.

יש אנשים שאומרים: אבל בדיאטה רגילה ירדתי יותר מהר... הם צריכים לזכור שהם גם עלו בחזרה מהר מאוד. אם עברו ניתוח, זה על מנת לרדת במשקל בבריאות, בלי לחזור ולעלות מהר את כל המשקל. זו ירידה לשנים, אם לא לכל החיים. ותהליך שמיועד לשנים אורך זמן, יותר מ-3 שבועות או מ-3 חודשים.

לאחר ניתוח

יש לבחון תוצאות הניתוח לאורך זמן ולטווח הארוך.
אין טעם בספירת גרמים שבועים - היי סבלנית ותפעלי לפי ההנחיות (תזונה ופעילות גופנית) והכל יהיה בסדר.

למעלה