לא באתי רק לברך

e-magine

New member
לא באתי רק לברך

פורום חדש - ישן. חדש כי הדפים ריקים והאופי יהיה קצת שונה. ישן כי לא נחתתי כאן מהירח, אלא מפורום תמיכה - סהר הקודם שעכשיו ממשיך עבור הצעירים. לא כל כך כתבתי בזמן האחרון. נכון, הדפים שם רצו כמו משוגעים, ואם רציתי לראות את ההודעה שכתבתי או את התגובה שכתבתי למישהו לפני 3 ימים הייתי צריך ללכת אחורה 3 ואפילו 4 עמודים. אם מישהו לא נכנס לכאן ולא יודע מי אני או מה אני, יכול כמובן לקרוא בקודם. הימים האחרונים לא היו לי קלים. ביום חמישי בצהריים נפרדתי מהמחשב ונסעתי עם האישה והילדים לסוף שבוע. כל הזמן דאגתי מה יהיה פה בפורום ``שלי``, אולי יהיו בעיות, אולי מישהו צריך משהו, לא יודע... בסך הכל יש לי שם אנשים נפלאים שיכולים לענות כשאני לא נמצא. בקטע של התמיכה, יש כאלה שיותר טובים ממני. זה אגב אחד הדברים שהתלבטתי בהם לפני פתיחת הפורום. האם אני אדם שיכול לנהל פורום תמיכה? אסביר משפט זה. לא שאני חושב שאני לא מסוגל, ברור שכן, רק שאני חושב שמי שרוצה לנהל פורום תמיכה, צריך להיות מוכן ומסוגל לעשות את זה כל הזמן. טוב אז לא הייתי ליד מחשב. פתחתי את הפורום ``שלי`` מהפלאפון וקראתי. (בסוף עוד תחשבו שאני עושה פרסומת לפלאפון, אני דווקא לא כל כך התלהבתי מהחברה הזאת וגם הגעתי איתה להליכים משפטיים). ניסיתי גם לכתוב משהו בפורום אך ראיתי שאני יכול רק באנגלית. לא מצאתי בזה טעם. החזקתי מעמד לא רע, אבל כשחזרנו הביתה, כמובן התנפלתי על המחשב ולא נפרדתי ממנו כמה שעות. ידעתי בדיוק מה אני רוצה לכתוב, אבל הגורל לא כל כך רצה. האינטרנט כל הזמן נותק, בעיות בשרת, בעיות בממשק והשד יודע מה עוד, כל הזמן ניתוקים ותקיעות. זה נגמר בכעס ועצבים של אישתי, שבעצם אחרי סוף השבוע שהיה טוב ונעים בשבילה, כך אני חושב, קיבלה אנטי קליימקס או אם אתם רוצים: מאיגרא רמא לבירא עמיקתא. היא אמרה שחזרתי לאהבה האמיתית שלי, המחשב. קינאה או קנאות? אני כבר רואה את שניהם. ומה אניבסך הכל עשיתי? ניסיתי לנהל פורום. לא צ`אטים, לא מיילים, רק פורום שהוא חשוב לי ואני אוהב אותו. אחרי זה, איזה יומיים פרצופים. אוף כמה שאני שונא כשהיא עושה לי פרצופים. זה פשוט הורס אותי, לכל היום, גם כשהיא לא נמצאת. ושתיקות בטלפון. וכשזה עובר לה, אני רגוע, שליו, שמח. ובעצם אני שונא את התלות שלי במצבי הרוח שלה. שונא את עצמי. אבל גם אוהב את עצמי. בכלל כל החיים שלי מלאים בניגודים ופראדוקסים. אתמול היא אמרה לי שאתחיל להתנהג כמו בן אדם. חיבקתי אותה, נישקתי אותה, שום תגובה. לא מבין אותה ואף פעם כנראה לא אצליח להבין אותה. גם כשמדברים. פעם אמרתי שאני מבקש ממנה שלא תבזבז את כל ההבנה והאמפטיה שלה עבור אנשים אחרים, שתשמור משהו גם בשבילי. היא אמרה שאני מגזים. הבוקר התעוררה ישר עם פרצוף והסתכלה לי לתוך העיניים, מין מבט כזה של איקונין ביזנטי, אם אתם יכולים לרדת לסוף דעתי, והודיעה לי שאני לא אוהב אותה בכלל. זה ממש הרגיז אותי. גם העיתוי שלה, ממש מושלם, בבוקר כשצריכים לצאת מהבית ולקחת את הילדים לבתי הספר, להתחיל דבר כזה... אמרתי לה שזה לא נכון ולמה היא אומרת דבר כזה? היא אמרה, ככה! יצאתי מהחדר והמשכתי בהכנות לקראת היום שנפתח בצורה כל כך נפלאה. לא תריקת דלת או משהו, פשוט הלכתי להתכונן. כאב לי וכואב לי גם עכשיו ולפעמים אני מרגיש ששום דבר לא יעזור. מה לעשות, אני רוצה לחיות גם בשביל עצמי, לא רק בשבילה, לא רק בשביל הילדים. היא עובדת די רחוק מהבית ואני כמעט תמיד מתקשר לראות איך הגיעה לעבודה ואם הכל בסדר. היא כמעט אף פעם לא מתקשרת. וכשדאני מתקשר, כמעט אף פעם אין לה זמן לדבר. וכמו שאמרתי לה פעם, זמן ``עושים``. היום אני לא מתכוון להתקשר. אתם יודעים שאנשים בדרך כלל מגשימים את הציפיות (תורת הסטיגמה של פרופ` ש` ג` שהם, למי שמכיר). אז אני לא אתנהג כמו בנאדם. פשוט נמאס לי.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
הגשמת ציפיות?

היה נחמד לשמוע על החופשה שלך עם המשפחה, וכל כך חבל שבסוף הכל התקלקל... בגלל האישה? בגללך? בגלל המחשב? מה זה משנה... מקולקל, כי אתה עשית, היא הגיבה, אתה מגיב אליה, וכך מתגלגל לו כדור השלג... כן, הגשמת הציפיות יש לה חלק כאן, לכל מיני כיוונים... אז מה? עושים ברוגז? אולי הכי טוב לשבת ולדבר על כל העיניין כמו גדולים. לעמוד על שלך מצד אחד, ולהיות ער לצרכים שלה מצד שני. אולי אפשר למצוא פשרה שאפשר לחיות איתה.

סרפד

New member
הפעם זה נשמע לי כמו קנאה...

שורה מעניינת ``אני רוצה לחיות גם בשביל עצמי, לא רק בשבילה, לא רק בשביל הילדים`` - זה מבטא איזו תחושה עקבית או משהו מקרי שהתעורר רק הפעם או איזו רציונליזציה של ההתמכרות שלך? זה היה גם לפני האינטרנט? מה בעצם היה לפני האינטרנט? ואהמ, בסוף התקשרת? לגבי העיתוי שלה, אני לא יודעת אם זה אופייני לה. אם בד``כ היא אדם מחושב למדי בכל הנוגע ללוח הזמנים, אחריות ו``עת לכל דבר``, אז כנראה שהיא באמת פגועה ומוטרדת ביחס ל``מתחרה`` שלה ולמה שאולי מעורר בה חשש שהיא מאבדת אותך או את אהבתך. גם התגובה שלה לחיבוקים ולנשיקות. בטח שהיא לא תגיב - חבקת אותה *אחרי* שהיא אמרה לך להתנהג כמו בנאדם. כלומר, כביכול לא בגלל שרצית, שהרגשת, שהיה לך צורך, חשק שהתעורר ועלה בך ספונטנית למראה עיניה היפות, פרץ חיבה והערכה לחנה, מתיקותה, שנינותה או מה שיהיה, - בגללה! יכול להיות שאני מדמיינת את הסיטואציה לא נכון. בכל מקרה, נראה לי די לעניין לחזק את בטחונה באהבתך עכשיו. מה אתה רץ למחשב מיד כשאתם חוזרים מטיול סופשבוע? ועוד בסוף אתה לא מבין אותה. מה כל כך קשה להבין? אבל גברים לא מבינים כלום, הטסטוסטרון דופק לכם ת`מוח, מה אפשר לעשות.

e-magine

New member
אני גורר את הידידים שלי לכאן? :)

קשה לתאר יחסים של 16 שנים ולספר את הכל במגבלות הזמן והמקום. בזמן שרצתי למחשב, אישתי ישבה בגינה עם אימא שלה ולא ברור לי למה בדיוק היתה צריכה אותי. ואחר כך הלכה לסופר עם הילדים כי היה צריך לקנות משהו דחוף. ואימא שלה זה כבר נושא מיתולוגי... חוץ מזה, כנראה שברגע שכל עוד הטסטוסטרון זורם, לא נצליח להבין אתכן. העניין של חיות בשביל עצמי הוא לא מקרי ולא ספונטני, חוץ מזה, מה כבר ספונטני אצלי?

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
ספונטני...

אולי הגלישה? זה לא משהו שאתה עושה בצורה ספונטנית?

e-magine

New member
אני לא יודע,

ממש לא יודע. מה שאני יודע שאני אוהב פורומים שבהם אנשים כותבים מהלב ומהבטן ולא את האלה בהם אנשים כותבים מהראש ומתרתם להראות לכולם כמה שהם חכמים ושנונים. אני כמו כל אחד, גם לי יש את הנתייה הזאת,אבל אני מנסה לרסן אותה ואיכשהו לעזן. הפסיכולוג שלי אומר שאני לא מספר לו את העולם, אלא את הפרשנות שלי על העולם. כמו איזה צופה מן הצד. זה לא אומר שאני לא חי בעולם ושאין לי אינטראקציות, אבל התאור לאחר מכן הוא לרוב בלי רגש. הוא גם אומר שאני אדם מאד ממודר ששומר את כל הדברים אצלו בפנים (דיברו כאן פעם על מגירות) בגלל האופי שלי, הפסיכולוג מעדיף לדבר על תאי דואר אלקטרוני מאשר על מגירות, הוא אומר שאני פותח בדיוק מה שאני רוצה בפני מי שאני רוצה. בצורה כזאת, אני יכול ליצור לאדם שמולי בחיי המציאות, תחושה של פתיחות מדומה. הפעם ראשונה והשניה והרביעית, נפתחתי באינטרנט, בחסות האלמוניות, וזאת התחלה, כי זאת אולי לא ממש פתיחות. חוץ מזה סהרונים, נגמרו החליפות הכחולות בתפוז? וחוץ מזה, ראיתי סהר שמישהו מהם אהב את דימוי רופא השיניים שלי (אגב אמרתם שאהבתם), והשתמש בו, שמחתי. :)

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
אני לא יודעת למה אין כחול... :-(

אולי אברר את זה... בכל אופן, אני חושבת שלהפתח דרך הרשת זה לא משהו לא אמיתי בכלל. אתה באמת נפתח, אתה באמת נותן לאדם אחר להכנס למקומות מאוד אישיים בתוכך. וזה נפלא בעיני. וגם הקשרים שכן יכולים להתחיל ככה ברשת, יכולים להיות חזקים ואמיתיים מאוד, יקרים ונדירים.

e-magine

New member
יש כחול

חוץ מזה, אני זוכר שפעם עשיתי משהו ספונטני. הייתי בצ`אט ובמהלך הצ`אט קרא משהו שהיה כמו פרידה, או לפחות ככה זה נראה באותו רגע. זה היה בערך 18:00 ובדרך כלל אני לא יוצא מהמשרד לפני 19:00 19:00. כיביתי את המחשב, עליתי לאוטו ונסעתי לים. נסעתי לחוף אחרי החופים המוסדרים, למקום שומם, עצרתי את האוטו, וישבתי איזה רבע שעה. חשבתי על העתיד. אחרי זה הלכתי הביתה.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
נשמע לי רעיון טוב

אפילו יותר מפעם ב, לנסוע לחוף, לשבת ולחשוב :) ...

סהר-דר

New member
ל e-magin

שלום e-magin ראשית, שהכינוי שלי לא יבלבל אותך. אני באה מפורום אחר. מצלצל מוכר מה שאתה מתאר, רק שאצלנו זה להיפך: אני מחוברת למחשב והוא זה שמתעצבן... רציתי להגיד שלפעמים, במצב כזה קשה לשבת ולדבר בשנים. כל אחד מתבצר בפינה שלו ונחוץ מישהו שלישי - נייטרלי - שיפשר, בערך מה שעושה עכשיו טנת (איך כותבים את שמו??) עם הישראלים והפלשתינאים. הבנתי שאתה בטיפול. אולי זה המקום לנסות לדבר בשלושה?

e-magine

New member
שלום סהר -דר

אל תדאגי, לא התבלבלתי אך טוב שציינת. ותודה שהתייחסת. הצעתי לה את זה פעם ולא הסכימה. לכל דבר יש את הזמן שלו. אני קודם כל צריל לעשות שלום עם עצמי ועם העבר שלי ואחר כך עם אנשים אחרים. מה שטנט עושה זה גישור מדיני, שהוא שונה לגמרי מגישור בין אישי, שהוא כשלעצמו שונה מטיפול זוגי. אני יודע את זה כי אני בין היתר גם מגשר (אך לא בעניינים משפחתיים). ואם את מחוברת למחשב חזק חזק, אני מזמין אותך לפורום שאני מנהל, כאן בתפוז, בנושא ההתמכרות לאינטרנט. אני חושב שבסהר לא יכעסו על ההזמנה הזאת ושגם את לא תצטערי. אני בטח אשמח.

סהר-דר

New member
תודה על ההזמנה

האמת שנכנסתי לפורום שלך תחת כינוי אחר כשהוא רק נפתח אבל מאז לא בקרתי בגלל עומס במקומות אחרים. אני שמחה לשמוע שהוא משגשג כי הבנתי שזה מאוד חשוב לך. מקווה לבקר בו בקרוב. אני מסכימה שהכי חשוב זה לעשות שלום עם עצמך ועם העבר שלך, אבל האם אי אפשר בו-זמנית לטפל גם בעבר ובהווה המשותפים שלך ושל בת זוגך? אולי זו שאלה של חלוקת אנרגיה בצורה אחרת. רובנו עושים את הטעות - גם אני - שמשקיעים המון מחוץ לבית ושוכחים לשים לב לצרכים של בני הזוג ולפעמים של הילדים ויש לזה מחיר...

יולי_ה

New member
e-magine

אני עדיין לא מעיזה להכנס לרב-שיח - נראה שאתם מכירים ממש טוב אחד את השני, ואני לוקחת לעצמי קצת זמן להתאקלם. בינתיים - חיוכים אף פעם אינם מזיקים, אז מצאתי משהו נחמד, מבט משעשע על נושא ההתמכרות למחשבים: http://sendingfun.com/computeroverdose/flash.asp אני מצרפת את הכתובת בשני האופנים, כדי להיות בטוחה שיצליח לי. יולי

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
הי יולי

ברוכה הבאה ... אנשים חדשים מגיעים לכאן כל הזמן, ואנחנו לומדים להכיר אחד את השני תוך כדי הדיונים או בכלל. מקווה שתתאקלמי מהר, שיהיה לך כאן מקום נוח לכתוב את מה שכואב ומציק.

e-magine

New member
תודה יולי!

אני אישית באמת מרגיש שאני יכול לכתוב בפורום הזה כמעט כמעט כל דבר. אם כי לפעמים יש לי דחף לכתוב משהו תוקפני, כי אני רק בנאדם, אבל אני לא עושה את זה פה.

sholy

New member
e-magin

כל כך מוכרת לי ...הקנאה הזאת שמחתי לקרוא בהודעות המשורשרות ש``הכול הסתדר`` והכי חשוב...תמשיך לחיות גם בשביל עצמך ולא רק בשביל אחרים זה כל כך חשוב...להרגשה שלנו...

למעלה